Diskuse k článku

Dokážeme správně předpovídat?

U prognóz je třeba rozlišovat mezi informací a šumem a podstatné informace zasazovat do správného kontextu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Pjk127

Otazky
Kto prisiel na to, ze komunisticky system sa zrutil? Zrutil sa alebo transformoval. To si nikto neuvedomuje, ze v komunistickom systeme boli stovky mozno tisice vedcov, ktori pracovali na vedeckom vyskumu socializmu. V podstate to boli najlepsie mozgy systemu a museli vediet vyhodnotit degresiu systemu. . Rusi mali vtedy polovicu najlepsich sachistov sveta a niekto si moze mysliet, ze mali idiotov vedcov? Preco vznikli v roku 1982 vo vsetkych statoch  RVHP prognosticke ustavy? Preco ludia z tych ustavov, ktori prichadzali z najtajnejsimi materialmi statu nemuseli byt v KSC, ked kazdy trulo, co riadil 4 ludi musel mat bumasku? Ako to, ze vacsina sa ich dostala do veducich funkcii novovzniknuteho statu? Ako to, ze sudruh Klaus spolupracoval pri priprave kuponovky s Kozenym? Ako to, ze sudruh Klaus ako minister financii nikdy nebol pranierovany za tunelaz bank v Ceskoslovensku, ked sa z nich stratilo 800 mld CZK? A co koalicne zmluvy, ci povzbudenie naroda k radosti zo spinavych penazi alebo amnestia na zachranu v privatizacii neschopnych? Toto nie je konspiracia, to su nevysvetlene fakty. 
0/0
7.12.2013 7:11
Foto

Odpad

Odpovedi
V podstate na vsechny zminene otazky je odpoved, jde o do urcite miry o vysvetlitelna fakta, i bez konspiraci. Dilci konspirace, ve smyslu tajne domluvy-planu skupinek lidi se jiste vyskytuji a je toho hodne. Podstatne je ze typicka konspiracni teorie, zuzuje a selektuje vstupni udaje na ty ktere zapadaji do jejiho pribehu a nesnazi se o komplexni vysvetleni. Neslo by pak o pribeh, neslo by to castokrat ani popsat, protoze komplexnost vazeb a jejich vah roste geometrickou radou s mnozstvim, clovek by se v tom nevyznal. Osobne pozoruju urcitou tendenci, pod konspiracni teorie radit i realna vysvetleni-odhaleni s tim, ze jsou zesmesneni zminkou o tom ze nektere z protagonistu ridi vesmirne bytosti, pripadne jinym nesmyslem, ktery je jakoby skryty ale ne moc aby na to bezny clovek prisel - tim se snadno znehodnoti jinak znepokojujici souvislosti. Je to jako ukazat o nekom ze lze, byt lze kazdy do nejake miry ale v danem verejnem kontextu jedna nezpochybnitelna-zrejma lez, zpochybyni vsechno dalsi o cem dany clovek mluvi a co muze byt mnohem zavaznejsi nez aktualni mala lez. Tak se lze levne zbavit "problemovych" napadu-teorii, lidi a pod. Priklady zname i z nedavne doby, v podobe pana Barty, Lessyho, Haska a pod.
0/0
20.12.2013 8:15
Foto

Josef Pepa Nos

INTUICE.
Informace a fakta přibývají geometrickou řadou.V blízké budoucnosti nebudou sto cokoli předpovědět.Pouze naše intuice (šestý smysl) se stane schopnou dokonale předvídat.Musíte ale počítat s tím, že o tu se s vámi nikdo nepodělí a nechá si ji jen pro sebe! (DNEŠNÍ STAV NESMYSLNOSTI PŘEDPOVĚDÍ DOKUMENTUJE NAPŘ. "VĚDECKÉ"  INFO, ŽE ZA PADESÁT MILIARD LET NÁŠ VESMÍR ZAMRZNE A TUDÍŠ VŠECHNO, VČETNĚ PÁNA BOHA, S NÍM.PŘIČEMŽ NEVÍME, CO BUDE ZA PĚT DNÍ!)
0/0
5.12.2013 17:19
Foto

Reálskutečnost

„Liška zná mnoho věcí, ježek pouze jednu velkou.“
Oba články lze snadno nalézt napsáním jejich názvu do vyhledavače Google.
0/0
5.12.2013 11:52
Foto

Reálskutečnost

http://dedej.bigbloger.lidovky.cz/
www.dedej.bigbloger.lidovky.cz
0/0
6.12.2013 19:27
Foto

Reálskutečnost

„Liška zná mnoho věcí, ježek pouze jednu velkou.“
To by Vás mohlo zajímat! Liščím způsobem je vypracován článek "Prognóza budoucnosti lidstva". Způsobu uvažování ježka přesně odpovídá článek: "Teorie vševývoje". Uvedené články jsou na: http://dedej.bigbloger.lidovky.cz/ 
0/0
5.12.2013 11:38
Foto

P97a67v43e47l 48M16i61c95h83a33l 9373915343

Někde komunismus drží dodnes
Zatímco zřejmě v ´68 byla možnost v česku tanky porazit, v ´89 by nasazeny porazily odpor ony. To je instinkt, který vyhodnocuje víc, než vědomí dokáže si uvědomit. Výsledky byly opačné, ´68 dezerce i vůči kolaborantům, ´89 výhra alespoň volných hranic spadla do klína.Do politbyra nevidíme ani nyní, diktátor je čitelný, ale ani Putin není sám. Naše bankovní rada je opět čitelná, ale kdy co do ní vjede, neví ani sama. 11.sept. by vyřešila protiletecká artilerie už z muzea I. světové války hravě, ale lid by to nerad, lid má rád pasivitu až do šoa. Střelba na vlastní civiliní éra byla politicky nekorektní, dnes i byť minimální česká peruť ví co a jak. Zpět k instinktům, kdo žije s problémem, např. arabista kompetentní pro orientální styl, tuší víc. Ale nemá komu sdělit. Opět nelze jít proti většině. Její kolaps se čekat dá, jen ten okamžik "neví ani Syn", bych použil antickou zkušenost.U řízení dopravy je program podobný kotli na dřevo, vzplanutí vyhodnotí s předstihem a než kotel vyvře, přívod vzduchu omezen jen podle křivky vzestupu teploty. To asi jediná šance, reagovat na trend, ne na zlom, to už je pozdě. Žel proti všem, a to jen pro rozhodné přesvědčené odhodlané a podobných cností dbalé.
0/0
5.12.2013 1:02