Diskuse k článku

Dluh: Strašidlo či skutečná brzda ekonomiky?

Státní dluh má negativní dopad na reálnou ekonomiku jen tehdy, je-li zadlužený i soukromý sektor. Českou republiku netrápí ani jedno z toho.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Poutníkalf

Kupecké počty
Myslím, že je zbytečné řešit státní dluh bez znalosti jeho struktury. Pokud investiční část dluhu přesahuje rozdíl mezi výběry a výdaji nutně se neděsím. Obráceně je to vždy půšvih (upozorňuji, že v této formulaci obnovu stávajícího majetku nepovažuji za investici). Pokud se soustředím na Čechy, je zde jeden problém, který se začal řešit až relativně nedávno. Tabulky MF sice říkají, že ČR se začalo do dluhu propadat relativně nedávno, bohužel však nezohledňují předchozí příjmy z podílů a zisky z prodeje státních podílů. Pokud bychom ta data očistili náš státní dluh by byl několikanásobně vyšší.Samostatnou kapitolou je MMF. Tato organizace mi přijde jako největší záškodník v ekonomice, pokud pominu FED který vyloženě překračuje zákony. Dnes kritizuje zadlužené země a nutí je k nevýhodnému odprodeji státniho majetku a moralizuje,  i když jim předtím blahosklonně pomáhali k úvěrům. Na druhou stranu kritizuje Německo za velký export, který mu vytváří přebytky a snaží se ho přesvědčit aby jej zreguloval?????  Logiku to nemá, proto je jasné, že je v tom politika a cizí zájmy.Z toho plyne, že pokud bude svět ovládán finančními šmelináři je celkem jedno kolik % HDP tvoří státní či složený dluh, neboť budou dělat cokoliv aby se ta % dostala do pro ně výhodné výše a pak si nás koupí. 
0/0
6.11.2013 17:53
Foto

C14h63á59n 28Š51í37m17a 9724987410128

Takže to nakonec logiku má.
Myslím, že dobrý způsob zvolili Řekové. Napůjčovali si, vlezli do Eurozóny s velkým HDP na hlavu a mají se, až na výjimky, líp než Slováci, kteří jim museli půjčit. A všechny jejich vlády pracují na tom, aby nemusely nic prodat nebo splatit. Říkám tomu Řecká lekce Eurozóně. Proti staré známé fintě lichvářů, zadlužit a pak majetek levně odkoupit (dnes praktivované ve spolupráci s MMF) postavili Řekové židovksé rčení: Dlužíš-li bance milion, máš problém, dlužíš-li jí sto milionů, má problémy banka.Měli bychom následovat příkladu Řeků. Přece nechceme jít do Eurozóny s kurzem 28 Kč za euro a průměrným platem 900 euro?
0/0
16.12.2013 22:43