Diskuse k článku

DiCaprio versus Verešová

Nespoléhejte na to, že nějaké totální přeregulování, nové tisíce popsaných papírů zákony, vás ochrání. Zakopaný pes, vlastně vlk, je jinde.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Kiebitz

Chtivost lapá chtivé chamtivce
Když dnes někdo v česku nabízí relativně reálné možnosti včetně pracovních příležitostí, je televizními zbohatlíky manipulátory podvodníky ostrakizován mezi chudáky. Řemeslník není člověk, zkorumpovaná herečka má lepší v kapse budoucnost pro závislé na mimořádném úspěchu, co potom končí pod mostem. Sametová revoluce, privatizace, dotace... místo právní stability a vymahatelnosti. Všude samý mesiáš, úředník ministerstva musí mít milion měsíčně, asi tam dělá zázraky na počkání? To se banky jen vezou na obecném trendu. Gambleři také sebe ani rodiny nešetří. Brynza stojí 220 Kč za kg, a ještě je ředěná kravským. Nejen je nespaseno, ale nálet jako po třicetileté válce, kdy se naše domy ocitly v lese, ty ani Schwarzenbergové nevrálili do starých hranic. Proč se tedy nepase? Letos pausa byla 14 dní, už zelené je opět. Balíky sena snad do spalovny. Ale marketing potřebuje prodat hnusy, má dotace vlády,( pár ubohých kozičkářů nabízí sejra.) V stol. 19. byly ovce i u sedláků, jako poslední v řadě, aby nic nepřišlo nazmar. Kde jsou "nezaměstnaní", proč před ´89 jezdili na ves přidat ruku k dílu, dnes ne, neb není to Španělsko,... třeba dohnat politika "kdo to má?", bída tedy spravedlivá. Gugl mi cpe jakousi půjčku, úrok 250 Kč za každý tisíc a měsíc. Prý oběšení se je docela vznešený pocit.
0/0
7.2.2014 0:32
Foto

Celý náš slavný
managment, v bankách, průmyslu i zemědělství velmi rychle přišel na to, že prací a hlavně poctivou se bohatne velmi pomalu a hlavně se ta práce musí umět. Daleko snažší a rychlejší je podvádět a okrádat, kohokoliv, a v jakémkoliv množství. Vzhledem k tomu, že většina lidí jsou poctivci, nemají ani tušení, že by někdo mohl míchat do mléka vodu, do sýru škrob, místo oceli používat hliník a místo úroků vyhlásit bankrot. Proč by to přece dělal, vždyť má zisk i bez toho ? Takže lidé kupují zmetky, žerou náhražky a svěřují peníze podvodníkům. A ten někdo to bude dělat dál, dokud na chamtivost nebude zákon a ten přece nejde vyhlásit. I tak musí soud podvodníkovi prokázat, že měl podvod v úmyslu, jinak se chudák vlastně jenom spletl. Věřím už jen těm penězům co mám v kapse, a to si ještě často sáhnu, jestli je tam opravdu mám.
0/0
7.2.2014 16:11