Diskuse k článku

Deset zoufalých let. Jak stát mrhá prostředky na dopravní infrastrukturu.

Nejvyšší kontrolní úřad prověřoval během deseti let 11 akcí zaměřených na výstavbu a obnovu dopravní infrastruktury. Výsledky jsou tristní.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

kolik máš podprsenku?
Na jaře 1995 jsem nastoupil do Pragoprojektu -  v něm do atelieru který posuzoval dopravní stavby z hlediska "dopadu na životní prostředí", jak se dnes říká. Právě se, údajně dle metodiky  ČVUT Dopravní fak., multikriteriálně hodnotily varianty trasy  od Lovosic na sever.  Na mapě mezi sopkami vykrouženo osm  špaget,  některé z nich dle mého názoru nesmyslné, asi platilo  víc špaget, věrohodnější  výsledek. Kvality kriterií si byli hodnotitelé vědomi a bylo naspěch.  "Kolik máš číslo bot" ptá se šéf. Čtyřicet dva . Do kolonky se zapsalo  42.Další údaj měl být asi nižší, šéf se rozhlédl:  "Kolik máš podprsenku"? (úsměv) Tři.  Zapsalo se 3.   "Kolik ti je?" Třicet dva.  "To je moc, napište 22"...Přes noc to kolegyně znalá výpočetní techniky semlela spec. softwérem a exaktní výsledek byl na světě.  Ještě před koncem  měsíce jsem dal výpověď.Jiná z perel bylo ekologické zhodnocení vhodnosti labské nivy u Kolína na výstavbu automobilky.  Koho chleba jíš... Později prý byl atelier zrušen  a šéf se jal prodávat chryslery.  
0/0
15.5.2012 5:55
Foto

Marek Kyncl

Vážená paní Menzelová. Velmi
Vážená paní Menzelová. Velmi by mne zajímalo, jestli bývalý pan prezident NKU toto zprávy organizoval, nebo naopak zadržoval.
0/0
11.5.2012 15:33