Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Vérosta 20.6.2020 6:58

Obávám se, že ránu do vazu ekonomice neuštědřil kovídek, nýbrž ji uštědří "záchranné plány"! ;-D

J. Plíva 19.6.2020 11:47

Ad: "Má-li být trh volný, musí v něm být neúspěšní schopní utrácet, a protože peníze nemají, musejí nějak utrácet peníze bohatých." (E. Outrata).

To je podivná představa volného trhu. Někteří boháči by s tím ovšem souhlasili - když by těm neúspěšným dával peníze stát, sami ze své kapsy by dávali sotva, když by jiní nedávali. Argumentují sociálním smírem neboli obavou, že by je nějaká revoluce připravila o celé bohatství.

Jak známo volný trh znamená, že neúspěšní bankrotují a každý se stará sám o sebe, jak umí a neplete se mu do toho nějaká vyšší moc, stát. Revoluce hrozí, když politikové rozmazlují své voliče a ti pak vyjdou do ulic, když nedostanou, na co jsou zvyklí.

S. Zapletal 19.6.2020 7:24

Nejsem ekonom, nicméně ekonomii jsem musel mít jako vedoucí manažer k použití jako nástroj. Není dobré, když se zbožňují názory specialistů. Rozhodovat musí člověk s nadhledem nad specializacemi. Proto za nejpovoolanějšího k rozhodování v nejvážnějších otázkách považuji toho, kdo dokázal zmnožit své podnikání na úroveň srovnatelnou s úrovní státní. Proto nechť se to někomu líbí či nikoli, vždy bych dal víc na názory třeba pana Babiše, než na názory paní Merkelové. Ten první nebude navíc upřednostňovat politiku své země oproti jiným, protože manažer je vždy připraven ke spolupráci. Byl bych nerad, aby byla Evropa tlačena k Evropě Velkého Německa a Velké Francie - politiky. To bych opravdu nerad.

J. Kucirek 19.6.2020 9:32

Je az podivne to dusledne tazeni proti Babišovi, naposledy treba pani Monika Hohlmeierová. Babiš musi nekomu moc vadit. Stara EU je prospikovana ruznymi skandaly, kde letaji miliardy a najednou Babiš jim bude trnem v oku. V Bruselu sedi na 100 tisic ruznych lobistu, zastupujici velke hrace, podilejici se na tvoreni zakonu EU, samozrejme s ohledem na jejich zajmy a tady budou Babiše vlacet kde se da. Podle meho skromneho usudku, Agrofert jim vadi jako konkurence. Agrofert je jediny (cesko-slovensky) koncern, ktery jeste zbyl z masy dedictvi socialismu, nebot vsechno ostatni je v NE cesko-slovenskych rukou.

J. Ráž 19.6.2020 11:27

U Merkelové je jasné, že vše co dělá, dělá ve svém zájmu a zájmu Německa. Jen s těmi migranty udělala botu a dnes to dobře ví . Ale neví jak z toho vycouvat, aby nejenom ona, ale celé Německo neztratili mezinárodní respekt. Záchranný fond není nic jiného, než poskytnutí peněz obyvatelům těm zemí, které nejvíce kupují výrobky německého průmyslu a služeb a jsou už teď tak zadlužené, že by těžko získaly peníze jinak. .

U Macrona je hlavním motivem jeho politická budoucnost. Již tak zadlužená Francie s kolabujícím průmyslem a revoltujícími občany, by měla velké problémy si sama dále půjčovat na udržení nezaslouženého blahobytu svých občanů a tak potřebuje unijní záruky. Kdyby musel sáhnout na životní úroveň Francouzů, zcela nepochybně by ho vykopli z Elysejského paláce a nahradila by ho LePen, ocž by bylo dobré pro Francii, ale ne pro bruselskou EU.

Je to celé postavené na "Po nás potopa" Jako vše, co dělá velení (to "l" je tam úmyslně) Evropské unie