Diskuse k článku

Více „naslouchat vědě“ je líbivé politické heslo

Zvolený americký prezident Joe Biden prohlásil, že bude více „naslouchat vědě“ a vědcům ve věci pandemie a klimatických změn, na něž však vědci mají různé názory. Navíc se se kvalita vědy pozná i podle živé polemiky. Spolupracovník LN Jan Macháček se ptá: Mělo by se více naslouchat vědě?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Ryšavý 14.11.2020 19:30

Co víte o principu chlazení naší planety? Planeta se přece musí současně nejen ohřívat, ale také chladnout. To snad pochopí každý. Mluví se ale pouze o principu oteplování. Už to musí přece logicky zavánět manipulací. A do jaké míry jsou do toho namočeni vědci, to nikdy nikdo nemůže zjistit. Drtivou většinu informací máme přece také od vědců zprostředkovaně. Že sami vědci budou k pravdě blíže jak celá horda zprostředkovatelů, i to se dá předpokládat. A pravdou také je, že co vědec, to názor. Ten si můžete udělat také vy sani, když si na mých stránkách www.domacielektrárny.eu zdarma stáhnete knihu s názvem „Elektřina jako alternativní platidlo“. A pak si prostudujte kapitolu, kterou jsem nazval „A přece se chladí“. Potom můžete mudrovat a ptát se i vědců. A třeba i těch zprostředkovatelů. Možná opravdu dojdete k názoru, že jíst hovězí škodí klimatu.

J. Plíva 13.11.2020 12:55

Svět se mění tak, že ve střetech zájmů některé vítězí a některé prohrávají. I ideologické zájmy včetně enviromentalismu nebo vědeckých zájmů, jak je popisuje pan Žídek, se dají převést na peníze. Vědci se tváří, že jejich zkoumání nejsou ideologická, ale jsou. A jsou převoditelná na peníze. Ty budou stát i za vědci, na které se prezident Biden bude odvolávat. Když nějaký politik je příliš tvrdý a neústupný, může to vyvolat válku. Trump byl přes svou tvrdou rétoriku docela ústupný, toho si cením.

M. Vlasák 12.11.2020 21:43

Vědou se dá někdy mávat jako mocným ideologickým nástrojem. Vzpomeňme na "vědecký světový názor" bolševiků či "vědecké" výlety Hitlera v Mein Kampfu.