Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Svoboda 4.3.2021 11:14

Jojo, umorit statni dluh penezma natisknutyma centralni bankou... To je cista zlodejina...

V. Dorotík 27.2.2021 14:11

Je zjevné, že rostoucí dluhy tady nejsou kvůli pandemii, ale pandemie tady je, aby bylo možné se významně zadlužovat. Švejnar tady už dlouhou dobu pléduje (dávno před Covidem), že jsme málo zadlužení, a že je potřeba zadlužit se více, že si to můžeme dovolit. Dluh má smysl, když se ví, čím a jak se vyrovná a nakonec se vyhodnotí jako moc byl efektivní, přínosný. Jelikož ale tady dluh není prostředkem k úspěchu, nýbrž samotným cílem, tak dochází jen k vyhodnocování růstu zadlužování - jak se úspěšně zadlužujeme. Ale k čemu to bylo dobré a kolik nám to přineslo se samozřejmě už neřeší. Jinak každý hospodář ví, že zadlužování je zbavování se vlastní svobody a cesta do otroctví.

L. Písařík 26.2.2021 10:54

Nyní by nám mohl pan Singer, který v době svého velení ČNB nakoupil mraky €, aby udržel kurs na 27,50 za €, a znehodnotil všechny úspory o cca 8%, vysvětlit, jak nám to pomohlo. Jako republice. Vůbec nepochybuji o tom, že to tehdy pomohlo informovaným, aby výhodně nakoupili €.

D. Šumová 28.2.2021 5:53

Podepisuji každé slovo zde a pokud tyto eura stále ještě máme (o čemž pochybuji, protože ty se víme snadno dostávají do neustálého koloběhu mezibankovních dluhů), tak proč se za ně nenakoupily co nejdříve vakcíny i za daleko vyšší ceny, než dala EU - tak to totiž udělaly Izrael, Británie a částečně i USA - no a tak je teď dostávají jako první a očkování tam jede v milionech. Je to BYSNYS se vším všudy a náš byznysman Andrej by to měl z podnikání znát. Že je EU neschopný moloch, ví i babka od plotny.