Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 3
  • Poslední: 20.5.2015 20:31
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
teda pan Kohout

Me tentokrat prekvapil.

Temi dalsimi velicinami bych myslel treba NI(ciste bohatstvi),mzdy podle kraju, indexy nezamestnanosti (nejen absolutni, ale jaky je jeji charakter, jake pozice jsou obsazene a jak jsou ohodnocene -aspon priblizne- trendy v zamestnanosti a v rustu mezd v techto odvetvich podle kraju atd atd)  protoze v HDP je I seda cerna spinava ekonomika..

Cesko hospodarsky roste ano jak uz bylo receno dividendy do zahranici rostou to pro stat vubec nic neznamena...

Nerosteme my, ale zahraniční koncerny

Realistický pohled má na věc Pavel Kohout. HDP v naší zemi nic neznamená, jeho růst je jen indikátorem nárůstu objemu dividend vyváděných z naší země. Rozvírání nůžek mezi námi a Německem je logické - podniky v ČR jsou významnou měrou v Německých rukou a majiteli porostou příjmy vždy více než zaměstnancům. Vláda by měla buď výrazně podpořit domácí firmy a kapitál nějakou formou pozitivní diskriminace, kterou by měla být schopna obhájit v EU proti jejím bludům o otevřeném trhu, protože v našem případě to znamená spíše otevřené trhání. Nebo aspoň vystupovat jako jakési "odbory" zastupující zájmy občanů ČR tak aby se ve své roli služebníků měli aspoň trochu lépe. Nedělá ale nic z toho to je to co je špatně.

Re: Nerosteme my, ale zahraniční koncerny

Stačilo by nechat korunu volně pohybovat. Její pomalé dlouhodobé posilování by brzdilo chuť u nás investovat, tedy v důsledku navyšovat budoucí objemy dividend odtékající za hranice, a naopak by rostla kupní síla českých investorů. Krátkodobě nám slabá měna pomůže, ale dlouhodobě nikoliv.