Diskuse k článku

Panama Papers důkazem, že všechno praskne

Světem otřásá kauza uniklých panamských dokumentů. Spolupracovník LN Jan Macháček se předních českých ekonomů, pedagogů a analytiků ptá: Jak vnímáte kauzu Panama Papers? Jaký dopad bude mít na daňovou praxi a daňové úniky?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Kyncl 14.4.2016 17:30

Vzhůru do Panamy

Z názorů našich předních ekonomů, zejména pana Kohouta by se jeden nejspíš poblil. Pokud je práce obyčejných lidí kumulativně zdaňována 60 a více procenty, státní rozpočet je v deficitu a musí si půjčovat a nejbohatší elita raději strká peníze do kapes pochybných právníkům v Panamě, místo toho, aby je zaplatila ve své vlasti, a občas si napřilepšenou nechá zadotovat ze státní kasy svůj zámek nebo soukromé hnízdo, něco páchne. Ta, pane Kohoutem tolik opovrhovaná poválečná léta byla dobou největšího rozkvětu evropské civilizace, ve všech oblastech - ekonomické, humanitní, kulturní. Tehdy bohatli především ti, co něco vytvářeli. Ono by to chtělo vrazit panu Kohoutovi do ruky lopatu, nechat ho dřít za 15 tisíc hrubého, polovinu z nich mu sebrat a poté jej poučit o daňové konkurenci. Anebo jej do té Panamy vykopnout, ať se tam živí jak umí. Bez jemu podobných by v Čechách bylo lépe.

J. Poděbradský 15.4.2016 8:09

Re: Vzhůru do Panamy

Pan Kohout má pravdu a vy to posuzujete z nesprávného úhlu. V podstatě výběr daní je organizovaný zločin . Jen tak mimochodem, stále jsme v poválečném období.... A pokud si stěžujete , že má někdo své peníze někde jinde, musíte se ptát proč tomu tak je a zda tyto peníze nevyhnalo daňové peklo . Obávám se, že nemáte ponětí o čem je článek.

M. Kyncl 15.4.2016 16:07

Re: Vzhůru do Panamy

Daňové peklo pro byčejné lidi a nikolv pro ty, kdo si peníze do Panamy posílají schovat. Osobně si myslím, že 90 procent peněz v offshorech jsou kriminální peníze (korupce, drogy, daňové úniky) a 10 procent je něco, co by se dalo nazvat daňovou optimalizací v mezích zákona.