Diskuse k článku

Nedopusťme sjednocení sazby daně v EU

V předběžném návrhu koaliční dohody v Německu je návrh, který počítá s harmonizací minimální daně z příjmů firem v EU. Spolupracovník LN Jan Macháček se ptá: Co si o tomto návrhu myslíte?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Plusy i mínusy

Je to velmi zajímavé téma, sjednocení minimální daně má své plusy i mínusy. Já se živím rukama jako zaměstnanec a ten daňovej bordel v EU si zažívám na vlastní kůži, byť se mne korporátní daň netýká. Monentálně například pracuju v Německu, ale všichni zaměstnanci, i Němci, jsou přihlášený v Luxu. Můj boss je gastarbeiter ve vlastní zemi. Myslím, že důležitější než výška daní je nutnost platit daně tam, kde vzniká zisk. Ať si Irsko má klidně minimální daně. Ale Microsoft by měl v Česku platit daňe za to co u nás prodal.

0/0
19.1.2018 11:41

Máte pocit, že si staré EU země přejí, aby je nové

dohnaly? Já ten pocit nemám. Jen jsme v 90. letech min. století otevřeli naše zcela prázdné trhy a ty umožnili prodej západních výrobků, které na západě už nikdo nekupoval. Tím naše země (východní Evropa) umožnili 20 let krásného života všem zápaďákům. V r. 2008 žádná krize nebyla, jen se ty trhy prostě naplnily. To je vše. Mluvit o krizi mi přijde legrační, podle tohoto vzoru jsme skoro 40 let žili v těžké krizi, jen jsme nevěděli, že je to krize a mysleli jsme si, že je to normální. Ať mi nikdo neříká, že někdo věděl, že se systém sesype jako domeček z karet. Do poslední chvíle jsme to nevěděli. Nikdo.

0/0
19.1.2018 10:15