Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 3
  • Poslední: 14.11.2015 16:50
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Zajímavé

V roce 1993 se rozdělila tehdejší Kčs na Kč  a Sk  v poměru 1:1 a posléze Sk devalvovala na úroveň cca 1,16 :1 . Po peripetiích roku 1998 kdy se poměr měn nachvíli obrátil a Sk byla silnější , slovenská měna se zapojila do eura v kurzu 30,126. Když se kurz české koruny dostával k hranici 25 až 24 CZK za euro, byl jsem kupní sílou potěšen.

Nyní vidím, že zřejmě se vracíme kruhem k poměru 1:1. Kdyby se totiž vázala koruna k euru nyní bylo by to pod vlivem intervencí jinde než si přeje velká část veřejnosti a trh.

Singerova lumpárna,

jak se jí zbavit,jak postupně převést Kč na tržní mechanismus? 

 Rozum říká,že postupně snižovat tu jejich pitomou hranici 27 Kč třeba na 26,50 Kč/Euro ,

jak doporučovali i ekonomové.Místo toho vymýšlejí mínusové sazby a další kraviny..

Ač jindy s p. Outratou souhlasím,

dnes tak učinit nemohu. Smyslem vlastní měny není mít možnost ji ovlivňovat, ale nechat ji v sobě odrážet toky peněz v hospodářství. Debata by se měla vést o změně zákonného cíle ČNB - odklonit se od tradičního sledování inflace a více se zaměřit na tlumení rychlých kurzových změn, aby hospodářství mělo více prostoru se adaptovat.