Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 9
  • Poslední: 1.3.2017 6:06
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
A jak jinak bychom se měli platově vyrovnat Německu?

Nebo snad máme být chudí navždy? Proč se neustále srovnávají a dorovnávají platy lékařům a sestrám, na učitele a jiné se "zapomíná" . V EU je spousta nezaměstnaných, ale nedostatek "pracovních sil" se u nás řeší dovozem Ukrainců, Bulharům a Rumunům by jejich mzdy nestačily?

vyrovnání mezd

Nemá ždánou logiku, aby zaměstnanec před Šmavou měl třetinovou mzdu než zaměstnanec za Šumavou. Při stejné práci a výkonu.

Každý tlak na vyrovnání mezd bycho měli vítat. Nikoliv kritizovat.

Postoj našich podnikatelů je z obchodnho hlediska pochopitelný, (nejlépe kdyby zaměstnanci dělali úplně zadarmo) ale ze všech ostatních hledisek je neudržitelný a nemorální.

Re: vyrovnání mezd

Logika je, když zaměstnanec na venkově má při stejné práci a výkonu poloviční mzdu jako v Praze. Protože v Praze jsou jiné nároky na životní úroveň. A šmitec.

To co píšete jsou s odpuštěním voloviny.

JednotnĂ ̋ trh zĹŻstane samozĹTMejmÄ› zachován. KaĹľdĂ ̋ ÄŤeskĂ ̋ ĹTMidiÄŤ najde práci jak v NÄ›mecku, tak tĹTMeba v Holandsku, nebo Belgii. A nedostane minimálnĂ­ nÄ›meckou mzdu, ale mzdu, jakou vyjednaly odbory a obÄŤas ještÄ› nÄ›co navĂ­c, protoĹľe ĹTMidiÄŤi nejsou. ProÄŤ by na jejich práci mÄ›li vydÄ›lávat ÄŤeskĂ© firmy, kterĂ© fungujĂ­ de fakto jako agenrĹŻry? PĹTMed desti lety jsem rozbil Ăşsta Polákovi, kterej po pár pivech vykĹTMikoval jakej je hrdina, Ĺľe si vydupal dokonce 1200€ mÄ›sĂ­ÄŤne, kdyĹľ ostatnĂ­ Poláci majĂ­ sotva tisĂ­covku ÄŤistĂ©ho.

NÄ›kteĹTMĂ­ ÄŚeši a 90% PolákĹŻ je ochotno pracovat za pár babek i v situaci, kdy opravdu nejsou lidi a mĹŻĹľou si ĹTMĂ­ct klidnÄ› o dvojnásobek. DodrĹľovánĂ­ minimálnĂ­ mzdy je to nejmenší, jinak nás vyĹľenou jako se na to teÄŹ těší BritovĂ©.

To co píšete jsou s odpuštěním voloviny.

Jednotný trh zůstane samozřejmě zachován. Každý český řidič najde práci jak v Německu, tak třeba v Holandsku, nebo Belgii. A nedostane minimální německou mzdu, ale mzdu, jakou vyjednaly odbory a občas ještě něco navíc, protože řidiči nejsou. Proč by na jejich práci měli vydělávat české firmy, které fungují de fakto jako agenrůry? Před desti lety jsem rozbil ústa Polákovi, kterej po pár pivech vykřikoval jakej je hrdina, že si vydupal dokonce 1200€ měsíčne, když ostatní Poláci mají sotva tisícovku čistého.

Někteří Češi a 90% Poláků je ochotno pracovat za pár babek i v situaci, kdy opravdu nejsou lidi a můžou si říct klidně o dvojnásobek. Dodržování minimální mzdy je to nejmenší, jinak nás vyženou jako se na to teď těší Britové.

Macháčkova novinářská manipulace

"...extremisty, jako je Marine Le Penová, kteří by nejraději zavřeli hranice národních států úplně." To si myslí Macháček nebo socialisté a odboráři? Kdo je extrémista a kdo by chtěl zavírat hranice? Pane Macháčku pište jasněji.

K tématu: pokud je konkurence dobrá (jakože nejen mzdová je dobrá), pak je minimální mzda špatná.

Závan zápachu z 1.pol.90. let.

Pan Ježek, jakkoliv opakovaně fňuká, jak jej Klaus při kuponovce občůral, je stejná kultura asociálních arogantních prognos'táckých poloekonomů. Obostranně by bylo lépe, kdyby se jako důchodce již věnoval kytičkám, tedy, pokud nechce chodit kanály.

To jsou zase neodborne reci

Dovedu si dost dobre predstavit, ze kdybychom meli otrokarsky system, tak by tito panove horovali proti jeho zruseni, protoze by jim to pripadalo jako ekonomicky nesmysl. Takove placani, ktere tady radoby 'ekonomove' predvadeji se jen tak nevidi. Co je nesmyslneho na tom, ze nekdo kdo pracuje v Nemecku a fyzicky tam bydli a je, by nemel dostavat zakonem stanovenou minimalni mzdu, ktera ma zajistit minimalni potreby? Vetsina Nemcu za minimalni mzdu stejne nepracuje, tak to pro ne stejne konkurence nebude. Nebo se vam zda normalni, ze u nas pracuji delnici z Tadzikistanu za 2 tisice korun mesicne? Mne urcite ne. Ja bych tady rad slysel odborne a fundovane nazory. Dnes jsem se nedockal.

Re: To jsou zase neodborne reci

Souhlas s Goeg. K "nevymahatelnosti pravidla" dodávám, že tam, kde je sporná možnost četnosti kontroly se zvýšení dodržování pravidla řeší zvýšením sankce, oni si to dopravci mezi sebou sdělí během týdne. Pomeranče za 13.-, holandská mrkev za bůra. Dřív prase zabíl řezník odvedle. Dnes s hubou plnou ekologie se převáží dobytek přes půl Evropy na porážku a rozkrájený vrací zpět do vlasti.

I když již vidím, jak se minim. mzda prosadí, frantíci osolí pana Vopičku a česká média z toho udělají událost srovnatelnou s okupací v r.39.