Diskuse k článku

Itálie může na čínských investicích jen vydělat

Itálie by se měla dočkat významných čínských investic. Podobná očekávání Číňané vzbudili nedávno i v Česku. Spolupracovník LN Jan Macháček se ptá: Budou se tentokrát realizovat investice, které Itálii slíbil čínský prezident Si Ťin-Pching?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Říha 29.3.2019 8:51

Politika jako přítděž spolenosti?

Dobrý den, chtěl bych reagovat na pana Dominika Stroukala. Z Vašeho příspěvku vyzařuje, že jste nad věcí a nějaké "politické kočkování". Několik postřehů:

1. To, že svůj příspěvek můžete psát je výsledkem politického kočkování.

2. Mluvíte-li o zemi, kde vedoucí představitel je doživotním vládcem nad životem i smrtí v Číně, je pousmání se nad vlivem takové země na naši společnost velice mírně řečeno zvláštní.

3. Výroková logika je v ekonomii přece dost důležitá, ne? Sebevědomý člověk může být i skromný, nevylučuje se to.

4. Úsměvný je odkaz na odborníky politiky. Takový snad přece nejsou. Je to prostě jenom sestava obyčejných lidí, kterým jsme dovolili řídit chod společnosti.

5. Podle mého je debata o možné pomoci současné Čínské republiky některému státu momentálně nepřípadná. Nejde totiž o ekonomický diskuzi ale o politickou. Politické rozhodování je také ve věcech našich hodnot a chcete-li, pak lidství v našem chápání věcí. Neumíme udělat například sítě páté generace a nezbývá nám, než se někomu &