Diskuse k článku

Globální pokles, nebo růst?

Minulý týden MMF zveřejnil předpověď globálního růstu na příští rok na úrovni 3,5 procenta, což je méně než 3,9 procenta, které odhadoval před rokem. Podle analýzy agentury Bloomberg uvolněná měnová politika, pád cen ropy a oslabení měn by měly být teoreticky receptem na rychlejší světovou ekonomickou expanzi. Co o této „záhadě“ soudí přední čeští ekonomové, pedagogové a analytici?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Můj zhola zbytečný názor

Podle mého názoru(pro všechny úplně zbytečného) je podstatou možnosti růstu ekonomiky vždy ve státě v těch, kteří přidávají hodnotu. Bez nich není žádná záchrana ekonomiky možná. Jakékoliv napumpování financí do bank, státní sféry, případně jiné formy podpory onoho státu, je zhola zbytečné a ztrátové, pokud se tím nepovzbudí část občanů, kteří přidávají hodnotu. Jen lidé, kteří stvoří navýšení hodnoty, mají mít zelenou a onu podporu, třeba i finanční. Hlavně ale přednostní a co nejvíc rozvolněnou v předpisech a omezeních.

Řecko doplatilo na politiku rozšiřování výdajů do státní sféry. Sociální zabezpečení zaměstnanců státní sféry bylo úžasně socialistické. K tomu připočítat korupční možnosti a klientelismus s tím svázaný a bylo to pro ekonomiku smrtící. No a Česko dělá téměř totéž. Ale jak píši - pro všechny úplně zbytečný je ten můj názor. ;-))

0/0
28.4.2015 5:26