Diskuse k článku

Epidemie koronaviru – černobylský moment Číny

Čína je autoritativní, dle některých totalitní režim. Čínský stát může postupovat, jak by v demokracii nebylo možné, například neprodyšně uzavřít města. Spolupracovník LN Jan Macháček se ptá: Jak souvisí povaha čínského režimu s tím, jak se daří, či nedaří nakládat s epidemií koronaviru?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Tomáš 14.2.2020 17:10

O tom, že chřipky a jiné nebezpečné nemoci vznikají v Asii, se ví už dávno. Čína se sice za posledních 30 let změnila z rozvojové země na ekonomickou velmoc, lze však pochybovat, že stejným tempem se změnilo zdravotnictví, hygiena a kultura stravování. Koronavirus je velkým varováním. Tradiční kontakty se zvířecími bacilonosiči je v této zemi jistě obtížné rychle ukončit. Zde by měl pomoci ostatní svět.

J. Václavík 14.2.2020 11:51

Čta tyto řádky mám pocit, že "velcí informátoři" nemají pořádné informace. Jinak by nenaplácali takovou hromadu nesmyslů. Toto ani nejde komentovat bod po bodu, to by bylo větší, než ten článek.

Tedy správněji: oni vykládají to, co prý máme schroupat a držet hubu, protože oni to ví lépe...

J. Kucirek 14.2.2020 8:14

...Slabina centralizovaných režimů, centralizace, kontrola médii... A jak to vypada u nas? Je to jeden z nejdůležitějších aspektů našeho mediálního systému - a přesto je veřejnosti téměř neznámý: většina mezinárodních zpráv ve všech našich médiích pochází pouze od tří světových zpravodajských agentur z New Yorku, Londýna a Paříže. Klíčovou úlohou těchto agentur je to, že naše média většinou podávají stejná témata a často dokonce používají stejné znění. Vlády, vojenské a zpravodajské agentury také používají globální agentury jako multiplikátor pro celosvětové šíření svých zpráv. Transatlantická síť zavedených médií zajišťuje, že požadovaná perspektiva je stěží zpochybňována. Zkoumání zpravodajství Sýrie třemi předními deníky z Německa, Rakouska a Švýcarska tyto účinky jasně ilustruje: 78% všech článků je založeno zcela nebo částečně na zprávách agentur, ale 0% na výzkumném výzkumu. Navíc 82% všech komentářů a rozhovorů je přátelských k USA / NATO, zatímco propaganda se nachází pouze na

J. Kucirek 14.2.2020 8:34

zatímco propaganda se nachází pouze na opačné straně.