Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 9
  • Poslední: 1.3.2015 0:01
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Žít s BrICS a Čínou zejména

Laik žasne a odborník se diví, když čte, jak krizi, rsp "nerůst" v Evropě může vyřešit dobrá bankovní politika. Mně to připadá: "Autory bez milosti tam" a ukázat směrem na Bohnice nebo Dolní Beřkovice. Podle mne je to především ztráta konkurenceschopnosti. Není kvalitních projektů, které by posunuly příčku výše jako jí posunuly svého času hromadná výroba automobilů pro všechny, tryková leadla, jaderné elektrárny, umělá vlákna, umělá hnojiva, laser, plasty, PC, mobilní telefony, Iphony či drony atd. A vše z toho se již dnes vyrábí v Číně. Není v Evropě moc skutečně kvalitních projektů, které by posunuly laťku výše. A vše již dnes země BRICS začínají umět vyrábět. Německu je dobře při dodávkách vysoce kvalitních obráběcích center atd, ale přátelé, myslíte si, že Čína nakoupí takové byť soitikované celky opakovaně,?? I toto crkne. Jediné co v BRICS snad, snad chybí je opravdu inovační myšlení. Ale jinak: Problém Evropy je konkurenceschopnost a ČÍNA. Podívejte se co vše zmizelo: Texti

Re: Žít s BrICS a Čínou zejména

Problém je, že vlády nalévají peníze především do spotřeby, v lepším případě do infrastruktury (doprava, bydlení atd). Ale ani ta není samospásná, protože její hustota a kapacity jsou již vysoké a poměr přínosu a nákladů je již značně nižší než před léty. Naopak stále rozsáhlejší infrastruktura vyžaduje stále více nákladů na údržbu a její velikost začíná být v kontrastu s demografickým vývojem. Dotace soukromému sektoru také nepodporují přirozenou soutěživost a s ní spojenou invenci. Naopak velice vhodně se mi jeví velké národní či mezinárodní vědecké projekty, které sice existují, ale mohlo by jich být více právě o ty peníze, které se vydávají na záchrany a pod. Např. v evropském kosmickém výzkumu zaměřit se více na pilotované lety a evropský ekvivalent gps, chybí pořádný masový evropský operační systém pro pc, vlastní obranný raketový štít, rozvoj autonomních robotů... To jsou věci, které mi ihned přišly na mysl a které mají Američané a Evropané nikoliv. Máme dostatek primárního výzk

Re: Žít s BrICS a Čínou zejména

primárního výzkumu, ale chybí velké projekty s konečným praktickým využitím. Právě ty vrací vynaložené peníze zpátky a jsou motivující a sjednocující. A to nemluvím o energetickém deficitu Evropy, který otevírá obrovské možnosti.

"Malá a nepodstatná"poznámka od Robertse

http://outsidermedia.cz/p-c-roberts-vyhlidka-na-rok-2015/

roberts-vyhlidka-na-rok-2015/

Realistický a zajímavý

článek i tím, že v dnešní záplavě ekonomicko-finančně katastrofických pojednání se zde trojice dotazovaných shoduje v hodnocení, což je povzbudivé i přes zřetelné uvědomnění si složitosti situace včetně výstižného pojmenování samé podstaty v úplném závěru textu.

Samozřejmě! Rozděl a panuj-USA to umí ....

...a jak jinak odvrátí pozornost od stavu své ekonomiky a jak jinak, než kšeftem se zbraněmi, které tak budou moci "výhodně prodat díky své činnosti" docílí oddálení ekonomického kolapsu...?

Re: Samozřejmě! Rozděl a panuj-USA to umí ....

Ano, zajisté, už Lenin říkal, že kapitalismus zahnívá a skončí na smetišti dějin. Tak nějak vám to tloukli do hlavy na VUMLu, že?

Logika.VUMLem se ohánějí jiní

Pravidelné krize se stávají čím dál tím trvalejšími a logika napovídá, že tu nepůsobí záporná, ale kladná zpětná vazba s netušenými vrcholy a propastmi. To, že začíná boj o přežití ekonomiky zámoří a na úkor ekonomiky Evropy, to snad nepopře ani člověk s klapkami na očích. Namísto konkurence Číny, Asie, Evropy(bídná konkurence) a Ruska (ještě bídnější, ale rostoucí) bude po "úspěchu majdanské války" zdecimovaná Evropa bez odbytišťe Ruska, Rusko spojnec s Čínou a rozvrácená ekonomika všech evropských států, obhájený dolar v zámoří a jiný trh v Evropě a v BRICS bez toaletních dolarových rezerv. To určitě nevyvolá stabilitu v mezinárodních vztazích a původce všeho rozvrtávání na světě budfe dál ukazovat a říkat "to oni! " a zblblá Evropa bude kývat jak psíček za zadním sklem auta z roku 68".... dost tristní svět. Pokud jste mladší ročník, tak budu nezdvořilý a popřeji Vám : Dobře Vám tak ! Za hloupost a neochotu používat hlavu se platí. Tvrdě .

Jediné co nepopřu mrázku, je že máš vylízanou palici.

Ty hovadské výmysly, které zde prezentuješ nezpůsobují klapky na očích ale dokonale vypláchnutý mozek. Zřejmě na tobě nějaký komoušský frankenstein prováděl nechutné experimenty.