Diskuse k článku

Český suverénní fond? Absurdní nápad

Bývalý guvernér ČNB Zdeněk Tůma řekl, že kdyby vláda koupila část devizových rezerv, mohl by vzniknout nezávislý fond. Spolupracovník LN Jan Macháček se ptá: Měl by v ČR vzniknout suverénní fond, jako mají například v Norsku?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Tak teď mně trochu dává smysl

ta obnovená diskuze, jestli přijmout Euro či nikoliv. Momentálně je to to samé, jako kdyby směnárna otočila kurzy nákup/prodej za prodej/nákup. Ale po vstupu do eurozóny by tato rezerva v Eurech byla rezervou naší měny, potažmo ECB.

0/0
3.6.2017 14:53

Jsem finanÄŤnĂ­ skoroanalfabet, ale nevidĂ­m dĹŻvod, proÄŤ s tĂ­m balĂ­kem eur nÄ›co smyslplnĂ©ho neudÄ›lat. PouĹľil bych je na nákup sluĹľeb v zahraniÄŤĂ­, tĹTMeba na stavbu Ĺľel. koridoru. Nebo požádat Norsko, jestli by jsme je nemohli vloĹľit do jejich státnĂ­ho fondu, ÄŤeši by ho rozkradli.

0/0
2.6.2017 17:46

Jsem finanční skoroanalfabet, ale nevidím důvod, proč s tím balíkem eur něco smyslplného neudělat. Použil bych je na nákup služeb v zahraničí, třeba na stavbu žel. koridoru. Nebo požádat Norsko, jestli by jsme je nemohli vložit do jejich státního fondu, češi by ho rozkradli.

0/0
2.6.2017 17:46