Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Dorotík 26.12.2020 20:23

Že je nějaká instituce ve státě a ve světě nepolitická, je naprosto naivní a absurdní, což evidentně platí i o bankách. Důkazem je skutečnost, že samotní "bankéři" jsou vybíraní a dosazovaní na základě politických zájmů, vlivů a rozhodnutí. Naši bankéři v ČNB mají přece řádné politické pozadí, krytí. A to platí i bankéřích ECB. Takže když unijní pohlaváři tlačí green deal, tak jej bude muset přece tlačit i ECB. Pokud Německo má zájem o Řecko, tak Deutsche bank bude takto jednat. Je spíš s podiven, že karta nějaké pochybné "politické nezávislosti" se tady po 30 letech stále ještě hraje a píšou o ní novináři, kteří by teoreticky mohli být politicky nezávislé, ale jak vidno, i to je jen pohádkou. :-)

J. Kucirek 11.12.2020 9:21

Na oživení Evropy po Coroně je k dispozici celkem 1,8 bilionu EUR. Má se stát zelenější, digitálně orientovanější a odolnější vůči krizi.

Nazory předních českých ekonomů, pedagogů a analytiků mohou byt pro nekoho zajimave. Me by zajimalo, konkretne kde se veme tech 1,8 bilionu, natiskne? Kdo poskytne tyto penize? Kdo bude veritelem? Jak se to bude se splacet? Uz tet jsou veskere staty smrtelne zadluzeny.

D. Šumová 13.12.2020 7:26

Moje řeč. Mám úplně stejné otázky. A neškodilo by, připomenout si, jak to dopadalo s evropskou politikou, když se začaly tisknout inflační peníze.