Diskuse k článku

Další zpackaná operace CIA – a to přímo v Íránu

Všechno začalo záhadným zmizením amerického agenta Roberta Levinsona na ostrůvku v Perském zálivu v roce 2007, píše Břetislav Tureček.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

R12i78c39h56a83r38d 28P71r76z55e51c33z13e64k

Pěkný článek...
Jak to bylo ve skutečnosti lze opravdu jen fabulovat. Myslím, že CIA se nikdy po nepodařené akci nehlásí oficiálně ke svým lidem, pokud protistrana sama nepředstaví zadrženého agenta/y blíže veřejnosti a nepředloží nezvyvratitelné důkazy. Vůbec se nedivím Iráncům, je to otázka vlastní suverenity a svrchovanosti, a právo zadržovat osoby, které vyvíjejí podvratnou činnost na jejím území. Pravděpodobně signály USA, aby zanechaly svého jednání. Krytí agenta s historkou o mapování korupce je poměrně úsměvné, maximálně bych věřil operativní činnosti s cílem odhalování možností režimu a jeho prominentů pro finanční operace, resp. ukládání peněz přes embarga. Obecně, v případě větší benevolence režimu, potažmo oslabení vnitřní bezpečnosti by Irán dopadl vzhledem k pestré etnické struktuře jako většina států okolo v rozkladu, je dobře, že tato země má výkonné bezpečnostní složky. Vnitřní a vnější bezpečnost také spolu souvisí, pokud by nerušeně zahraniční agenti mohli pracovat na území takového etnicky pestrého státu, tak by mohli také podporovat či dokonce vyvolávat konflikty mezi etniky, nezřídka podporou obou či dokonce ještě více stran. Pro běžného turistu je naštěstí Irán jedna z nejbezpečnějších zemí v regionu (a Západ by se měl napříště vyvarovat exportu své demokracie a pojetí svobody do zemí, kde o to stojí pouze menšina a myšlení lidí je trochu odlišné), kéž by to věděly Hanička a Tonička při své spanilé jízdě a raději si užily perské pohostinnosti než balučského národně-osvobozeneckého boje.
0/0
18.12.2013 12:43
Foto

Stavjanik

Chybička
Řetězy ne řetězi.
0/0
16.12.2013 19:38
Foto

Igorjansen

Typnul bych si,
Ze slova "nemuzete nebo nechcete" relativne jasne dokazuji, ze ti, co ho drzi, vznesli svoje pozadavky, ale proste jim USA nevyhoveli. Jinymi slovy nedava smysl posilat videa a fotky, pokud nereknu co chci - jako s tou CIA se pravdepodobne nezverejnuji vsechny informace.
0/0
16.12.2013 6:53
Foto

Takto na Turečka reagovat nelze
článek opět bláto z reálií, vlastních a cizích fabulací bez toho, aby se čtenář orientoval v jejich informační hodnotě, podprahový záměr jasný. Pan Tureček má smůlu, že je mladý. V normalizačním Ruďasu by byl aspoň šéfem zahraniční redakce. Tehdy by si ale zas nemohl tolik rajzovat.Tureček nám jedním dechem sděluje, že Levinson si za zády CIA privatizoval a současně nám vše předkládá jako zpackanou akci CIA.  Též ten žalobný tón informace z třetí ruky, že Levinson asi zjišťoval něco o jader. zbraních. No to od něho ale opravdu nebylo hezké.      Pobavilo sdělení o trojici zadržené v horách iráckého Kurdistánu...." USA napojení těchto Američanů na tajné služby popíraly, zároveň všichni zúčastnění usilovně tajili, že jeden ze zadržovaných mužů měl velmi úzké osobní vazby na Izrael" Inu pane Turečku,  pokud Vás náhodou seberou v horách, vyprávějte jim že máte třeba sestru provdanou do Haify.Již ve Švejkovi: "to je bratr toho zavražděnýho, to bude taky pěknej syčák". 
0/0
17.12.2013 8:50
Foto

J81a42n 71S27c22h55n16e39i93d15e55r 3894188626166

Nerozumím vašim sarkasmům,
pokládám je za nepodložené a každopádně zbytečné.Tureček vám nedává žádnou záminku tvrdit, že "Levinson si za zády CIA privatizoval" - nic takového v článku není, špatně jste četl či porozuměl.Tureček to neinterpretuje jako zpackanou akci CIA, pouze konstatuje, že to tak interpretuje sama CIA (pár lidí tam bylo potrestáno, zřejmě tedy o úspěšnou akci nešlo).Neorientuje-li se čtenář v informační hodnotě článku, může být chyba na straně čtenáře. Je možné, že jste ve zmatku, protože mnohé domněnky (spíše však klišé) z dob minulých prostě neplatí, a -pravda pravdoucí- mnozí mají bytostné potíže si to připustit.Nevím, proč ze sebe děláte většího neználka, než je třeba. Ano, mějte si třeba za to, že dobrodruzi z různých zemí se sjíždějí do Íránu kvůli tamní floře a fauně, kterou je nejlépe vidět z paraglidů v okolí střežených objektů. Pak se ale laskavě podepište plným jménem, jako to dělá pan Tureček, aby si ostatní čtenáři mohli rozhodnout mezi dvěma konkrétními lidmi, kdo je trouba.Takto anonymně nadávat je prostě hanba hanebná.
0/0
17.12.2013 23:03