Diskuse k článku

Cyril Svoboda: Rozpuštění sněmovny? Zase se hraje divadlo s občany.

„Současná nervozita poslanců nepramení z obavy z Miloše Zemana, ale z rozpuštění sněmovny a předčasných voleb,“ míní exšéf lidovců.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Leoš Jaroš

Normální rozhovor,
jasné odpovědi a hodnocení politické reality bývalým politikem  a pak bomba, červené hadry, býk a meče v roštěnci.  Má-li někdo z diskutujících "toreádorů" dobrého přítele ve vzdálenějším zahraničí, tak tato stať je dle mého soudu názorným příkladem, proč nám nikdy skutečně neporozumí. Jsme v každém jednání brutální a v politice to bohužel není a nemůže být jinak. No, a ti nejbrutálnější se právem zaštiťují, přičemž ho zde po léta jejich vládnutí do země jak ti býci zadupávali.
0/0
15.8.2013 21:40
Foto

trochu podrobnější znalost
novější historie by neškodila. Privatizaci připravovali lidé z Prognosťáku ve spoupráci s 13.oddělením od r.88. Dolaďovalo se, až když "to ruplo" a Klaus, který disidentem nebyl ani náhodou, se hbitě přicpal do Špalíčku, aby pak spolu s ODS propasíroval "českou" (rozuměj STBáckou) formu privatizace (a propos, Koecher, inteligentní KGBák s americkou zkušností a Klausův kolega přímo z kanclu, podle všeho v názorech na privatizaci "západnější" než Klaus, byl v pol. r.90 z Prognosťáku odejit zhruba v době, kdy přijat Zeman).Dtto např. můj tehdejší podnik,VÚVA který od r.87-8 začal rozpracovávat "západní" praxi územního resp.prostorového plánování, i to podle všeho na pokyn "seshora" resp. od Prognosťáku, část lidí věřila, že se tím pomůže dodýchávající perestrojce, část tušila, že bude užitečné, až  "to rupne". I zde v souladu s postupným zezmrdovatěním politiky se tak, jako i v jiných oblastech které se nám podařilo formálně zavést a současně funkčně vyprázdnit (viz česká "pod-evropská" EIA, SEA) i v případě něčeho tak zásadního, jako veřejná dohoda o budoucnosti prostoru ve kterém žijeme,  během pěti let stala snůška nesrozumitelných plánovacích regulí ve kterých se občan nevyzná,  "insideři" ano, prostor se rozkrádá a co horší, stává se pro budoucnost nefunkční, ODS tyto noty prosadila v prvé pol.90.let (ministr Mencl, Tunka...) spolu s mantrou "města mají být chudá".Uvádím jako příklad, jak věci v principu chvályhodné- privatizace, územní a strategické plánování, EIA (enviromental assesment) zvládli gauneři, které jsme připustili k lizu, ohnout k obrazu svému.   Příklad:  když ČR měla začít čerpat EU peníze na rozvoj krajiny a obcí, nebyla na to funkční legislativou připravena tak, aby tvořila budoucnost, zásady zmatečné a  prostor pro prvoplánové rozkrádání, což by běželo dodnes, kdyby se EU nezasekla a novináři+trestní aparát se probrali ze letargie.    Jinak, od r.87-88 se scházeli např.  architekti plánujíc svou praxi poté, až  "to rupne" (Obecní dům), celostní lékaři plánovali změnu zdravot systému (a la Hnízdil dnes), Ekologická sekce..ČSAV.To  když budu hovořit jen o svém, osobně poznaném okolí. -----------------------Ke Svobodovi:a) u něj jen tuším, kdy věci jen popisuje a kdy si přihřívá nějakou polívčičku.b) jeho vstřícný pohled na součas. vládu (Rusnok, Toman) je dán jeho polit. zkušeností, pragmatismem, cynisnem. Lidovci by měli překročit vlastní stín a tyto prince Jasoně již nebrat.     
0/0
15.8.2013 18:58
Foto

Kevil

Primátor vás zve na akce, sedíte v první lavici...
O motivaci Cyrila Svobody a dalších poslanců se nerozpustit jsem si udělal jasný obrázek: "Když jste poslanec, primátor vás zve na akce, sedíte v první lavici, máte možnost mluvit k lidem." Opravdu elita národa a výkvět mravních hodnot...
0/0
15.8.2013 17:29
Foto

Aligator1674

Cyril Svoboda o současném dění...
nelze než nesouhlasit. Dobře sleduje události a má na rozdíl od mnohých žurnalistů jasno a nic nezkresluje ani nezakrývá.Nechápu nevraživost diskutujících vůči úpanu prezidentovi, lze jen chápat to, že někteří mladší mu vytýkají to, čemu sami nemohou rozumět, když neprožili dobu před rokem 1989.Stálé strašení komunisty a tomu podobná rétorika, toje už opravdu překonaná záležitost. Je třeba myslet konstruktivně a nenechat se nachytat na straé otřepané fráze různých nebezpečí i na ty nové jako jsou např. poloprezidentský systém. Zatím se ukazuje současné vládnutí jako balzám na rozdíl od neschopnosti Nečasovy vlády, kterou ČP tady dosti propagovala ústy různých žvanilů.ČR musí z něčeho žít a to něco je posílení ekonomiky všemi možnými prostředky, snížení nezaměstnanosti (přes půl miliónů lidí - to je přímo burcující). Kecy nás živit nebudou. 
0/0
15.8.2013 13:08
Foto

Utero

Komentáře
Bývala doba, kdy komentáře k článku byly zajímavější než článek... Bohužel diskuze zde už poklesla na nečitelnou úroveň..... :-(
0/0
15.8.2013 12:27
Foto

:-))))))))))
3 x za rok, ale bylo to vše myšleno, že to říkají lidé všeobecně ne já:-)))
0/0
15.8.2013 9:09
Foto

Milota

Jakmile jsem v médiích
Jakmile jsem v médiích zaslechl první slova o tom, že ještě před rozpuštěním sněmovny je (kvůli občanům !!!) naprosto nutné schválit ještě některé zákony, tak se mi nad touto péčí zalily oči slzami, ale slzami vzteku. Když v minulém roce námi zvolení šmejdi schvalovali změnu zákona o DPH den před silvestrem, tak zájmy občanů měli evidentně u prdele. A dnes si zřejmě myslí, že jsme na to zapomněli a neprokoukneme jejich fintu s odtroubením rozpuštění sněmovny z důvodu jejich obav ze ztráty prebend a z vyšetřování jejich lumpáren. Sněmovna se nerozpustí a všichni poslanci si tak sami vypálí cejch bezectných a ubohých sráčů. Představa policejních plukovníků v kuklách pobíhajících s pouty a samopaly v parlamentu je zřejmě připravila o poslední zbytky rozumu a sebeúcty. Až ten neskutečně trapný krok udělají, tak si může Zeman říct, že Holcátovo omezení je idiotské a ožrat se do němoty.
0/0
15.8.2013 6:03
Foto

Milota

Smysl komentáře se mi
Smysl komentáře se mi nepodařilo pochopit, možná nemám smysl pro vtipkování. Ale moc mě zaujal výraz "... a 3x denně jede k moři za rok ...". To by se mi moc líbilo, jen nevím jak se to prakticky provádí. Poradíte mi?
0/0
15.8.2013 5:44
Foto

Kdo věděl i v roce 1988, že padne u ná KSČ?
a tím spíše v dřívějších letech. USA a SSSR  držely pevně svá teritoria v rukou. Železná opona již nebyla tak železná, ale člověk musel žít. Tzv. disidenti s dnes ukazují v jiném světle,než se představovali po sametu. Já bych Zemanovi ani Fischerovi to KSČ nevyčítal. Mimo to Zemana vyloučili. Drtivá tzv. mlčící většina nadávala komunistům u piva ,ale jinak nic. Dnes, ta mlčící většina  naříká, že takto si to po odchodu KSČ  a zvonění klíči nepředstavovala.... a politici po 89 šikovně rozdělili národ na levici-nemakačenka s napřaženou packou  a pravici -inteligentní lidi, kteří pracují ve dne v noci :-) ....to je názor PRAVICE  nebo zloděje, tuneláře , podvodné živnostníky, neplatící řádně daně -pravici a  pracující za hubičku a mlčících, bojící se propuštění , dřících na živnostníka co má doma 2 auta a 2 domy a 3 x denně jede k moři za rok...názor LEVICE.... jsem si vědom napadelnutosti toho co píši, ale národ byl rozdělen a definitivně volbou prezidentskou. To byl záměr.ROZDĚL A PANUJ.
0/0
15.8.2013 5:13
Foto

P14a62v98e70l 15M94i97c69h59a89l 9453475563

Lidovci s komunisty, lidovci s každým, black box, Velké Nic
Zkáza země je trápí stejně málo, jako 1945, kdy si řešili své pozice, své teorie, své pocity. Neviděli si na špičku nosu, natož na kontext ruské okupace Rudou armádou. (??????? ?????). Ovšemže přežijí, kdysi použili perverzně církev, dnes třeba národní frontu. Zřejmě karence intelektuální kapacity. Moravské voličstvo s náklonností ke konsumaci etanolu. Tzv. realismus, v zemi bez předvídatelných aplikací zákonů jsou jako ryba ve vodě. Ať se jdou vycpat senioři co nalítli šmejdům na předváděčkách a ztrácejí i bydlení. Je přece podnikání, nejlépe na cizí identitu, co kdo za vás podepsal se dozvíte až časem, stejně jako kolik účtů na vaše jméno bylo otevřeno.  Patlalové se ale patlají patlaninama. Nájemníci neplatí nájem ani vodu, jsou přece degenerovaným státem chráněni a mnozí bydlí zdarma programově bez hnutí palcem. Pokud by pan Zeman měl zájem o právo, mohl je realizovat jinak, než vstupem do vražedné KSČ. Naštěstí příroda má ve svém arsenálu i diabetes melitus, což  slabším a bezbranným už je platné jako mrtvému zimník.
0/0
14.8.2013 23:12