Diskuse k článku

ČSSD: Nový začátek, nebo začátek konce pro naši zemi?

Pozvolna se rozběhne předvolební kampaň. A v agitaci konkurenčních politických stran se může objevit i slogan „ČSSD chce zničit živnostníky“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Goeg 26.3.2013 0:25

Podle mych informaci od lidi,

Podle mych informaci od lidi, kteri pracuji na financnim urade, se to tyka hlavne Vietnamcu, kteri si pry z Vietnamu poridi nejake potvrzeni o tom, kolik maji ve Vietnamu deti, kteremu nikdo nerozumi a nas stat jim na ty papirove deti nekde ve Vietnamu dava penize. Vymyslel a zrealizoval pry opakovane nejlepsi ministr financi cele vychodni Evropy. Ti lidi z financaku se rozcilovali, ze ackoliv vedi, ze to jsou vsechno podvody Vietnamcu, tak s tim nemuzou nic delat a penize Vietnamcum musi vyplacet. Ti se nam fakt musi smat, jaci jsme hlupaci.
L. Novák 25.3.2013 22:53

Problémem vaší psychiky je,

že ve svých reakcích popíráte to, o čem jsem nepsal. Nevím, jestli to souvisí s vaší (ne)schopností vnímat obsah textu nebo ideologickou umanutostí, to je nakonec jedno.V první reakci jste napsal: "Příčinou státního dluhu není sociální politika a proto se jejím zrušením problém zadlužování nedá vyřešit...." Já ale o sociální politice nenapsal jediné slovo. Vy dobře víte, že příčinou problémů je přebujelý sociální (či spíše socialistický) stát, tak jej s ohledem na vlastní politickou orientaci obhajujete... :-)  Tak se ovšem k rozumnému cíli nedostaneme.Ve druhé reakci píšete: "...všechno špatné jednoznačně ztotožňujete s komunisty a všchno dobré s Vaším vysněným pravicovým rájem..."Pravda, můj postoj ke komunistům (nikoli podle cedulky, ale podle způsobů myšlení a žebříčku hodnot)  je kritický, ale kde jste vyčetl cosi o mém "pravicovém ráji", když jsem o ničem takovém nepsal? Jednak pravice nikdy žádný "ráj" nehlásala, to je výhradní doménou levice a populistů všeho druhu. Obyčejný selský rozum a ekonomické chování, které levici před i po ovládnutí státu zcela chybí,  ještě neznamená žádný "pravicový ráj. Naopak. Skromnost, racionální hospodaření a schopnost vystačit si s tím, na co si vydělám. Nežít na dluh. Jestli tohle považujete za pravicové, budiž. Jak si zašifrujete pojmy, je vaše věc. Třeba rudá a modrá, to je fuk. Ale dokud se mluví o ekonomické negramotnosti levice hlásané do všech stran, tak je řeč o obecné hlouposti a nevzdělanosti. A je jedno, jak ji obarvíte. ;-) Ludwig von Mises: Byrokracie (volně ke stažení v *.pdf) 
Marek Kyncl 25.3.2013 15:59

Problémem Vaší psychiky je,

Problémem Vaší psychiky je, že všchno špatné jednoznačně ztotožňujete s komunisty a všchno dobré s Vaším vysněným pravicovým rájem. Zkuste pojem dobro a zlo ztotožňovat například s barvami - černá a bílá. Uleví se Vám a svět vám bude srozumitelnější. Takhle pouze hledáte za každým stromem skrytého bolševika (podobně jako legendární Sálus z Černých baronů a jeho velký žid, který tahá za provázky).
L. Novák 25.3.2013 10:52

Rozčarován jsem 20 let. Kvůli tomu, co tady předvádí komunisti,

s vybledlými rudými kabáty ČSSD (přes 50% aktivního členstva ještě před pár lety). I jejich myšlenkoví souputníci v libovolné partaji. I opozičně-smluvní populisté kolem Klause a spol.Ekonomickou negramotnost levice není třeba příliš zdůrazňovat. Ta vyplývá už z definice jejich programových zásad a nesmyslů, kterými nás denně krmí skrze média. Pseudoekonom Mládek se jenom nechal unést touhou po ministerském křesle a řekl nahlas to, co si mysli všichni komunisti.
Z. Opolzer 25.3.2013 9:46

Co kritika to samá voda

Nestačí stručná odpověď? Přece likvidace našeho průmyslu "kuponovkou "!Plán "vedoucích" udělat z naší země "turistickou" atrakci není řešením. Jako sklad na zboží také moc peněz nepřinese. Slované nejsou žádaný artikl dnes.Logickou odpověď na otázku,kromě té základní příčiny, mají všichni logicky uvažující občané.
Marek Kyncl 25.3.2013 9:41

Vidím, že máme v diskuzích

Vidím, že máme v diskuzích neporazitelné duo - Kocourkovsekj a Kecálek. Lze Vám pouze blahopřát k síle Vaší víry v kompetentnost pravicových vlád. Pouze upozorňuji, že až otevřete oči a podíváte se na věc realisticky, budete rozčarován. Ale i to patří k životu.
L. Novák 25.3.2013 9:24

Teď na to koukám... stejný text vkládaný pod různými jmény

Pravice a levice se opravdu přežila BobJiaoTong|23.03.2013 - 17:07    Z obou stran jsme zaplavováni demagogickými a přihlouplými hesly. To, co se kolem nás děje, není souboj názorů, ale souboj bilbordů, gest na efekt a demagogických frází.Pokud by se politici snažili řešit problémy věcně, tak by nebylo moc poznat, jestli jsou levicoví nebo pravicoví.Ale, jak levicoví, tak i pravicoví politici argumentují často dogmaticky, takže patří do jednoho pytle.***To je součást přihlouplé propagandy, nebo jenom vkládáte stejný text pod více  přezdívkami? Nebo obé dohromady? 8-O
L. Novák 25.3.2013 9:09

Zadlužování ČR zcela prokazatelně nastartovala vláda ČSSD

právě svou rozhazovačnou a ekonomicky negramotnou politikou. A to v době, kdy se hospodářství díky předchozímu období reforem dostávalo do fáze silného růstu, vláda inkasovala obrovské předchozími vládami odložené příjmy z velké privatizace - a k tomu ještě navíc  zadlužovala stát tempem v historii českého státu naprosto nevídaným. Během osmi let čtyřnásobné navýšení dluhu. To, co následuje, je až důsledkem...Razantní omezování výdajů je vždy základem ozdravění rozpočtu, ať už se jedná o rozpočet státu nebo rozpočet rodinný.Viz příspěvek níže: Kde vzít ekonomy?  kecálek|24.03.2013 - 14:39 "Toť je kámen úrazu, protože celý socialistický model je neekonomický..." "Nezbytnost přerozdělování" není žádnou  nutností v tržním hospodářství, a když, tak rozhodně ne v současnám rozsahu, zavedeném socialisty a populisty všech barev, Klausem počínaje, a Zemanem konče. Evropská unie řízená socialisty je dobrým příkladem, jak lze vést byrokratizací, centralizací a ekonomickou negramotností hospodářství celého evropského kontinentu do slepé uličky. A místo nápravy se z úst socialisty M. Barrosa a spol. ozývá: "Ještě více socialismu, to je naše řešení!"... No tak dobře. Uvidíme. :-)Zákaz žárovek je typickým výplodem socialistických bezmozků jako je Barroso, přesvědčených, že dokáží svými nařízeními rozhodovat za občany lépe a kvalifikovaněji. A tak tady máme bilionový tunel "podpory OZE" zavedený poslední koaliční vládou ČSSD (2005) a závazky ze zákona vyplývající na 20 let dopředu. Taková menší národní ekonomická katastrofa v přímém přenosu. A jestli tohle nevidíte a vykládáte tady o odsávání peněz "penzijními fondy" (v přerozdělování EU),  tak mám pochybnosti o správné identifikaci příčiny, o níž je řeč, aniž bych stěl nesmyslnost přerozdělování v EU popírat.Mandatorní výdaje (a do nich už teď patří i podpora "OZE", byť její podstatná, ta větší část neprochází přímo státním rozpočtem, ale skrze distributorský systém elektřiny s nesmyslnými výkupními cenami elektřiny z "OZE" doplácenými odběrateli) tvoří drtivou většinu státního rozpočtu. Okrádání jsme všichni. Socialisté mají "řešení": obereme ekonomicky aktivní občany ještě víc!K těmto (a mnoha dalším) ekonomickým megaprůšvihům vedla naprostá ekonomická nekompetentnost "elity" spojené levice v ČR. Bez jakýchkoli pochybností, bez ohledu na varování odborníků, že levice vede stát do katastrofy. Budeme si tu katastrofu ještě muset prožít na vlastní kůži, dluhy za nás nikdo platit nebude.P.S.:Zadlužení státu po pádu komunistů činilo asi 180 mld. Kčs. To není málo, ale nebyla to žádná katastrofa, Tou bylo vnitřní zadlužení, zaostalost průmyslu, infrastruktury, nevzdělanost a ekonomická negramotnost většiny obyvatel ČSSR. A na tu doplácíme dodnes a není vidět žádné světlo na konci tunelu.ČSSD nabízí svým, na státu závislým voličům řešení: Obereme živnostníky, ty, co ještě zbyli po prvním pogromu vlády ČSSD pořádaném 8 let. A vám z těch peněz ještě přidáme! Ludwig von Mises: Byrokracie (volně ke stažení v *.pdf)
L. Novák 25.3.2013 8:40

Ano, to je velmi výstižný popis "naší cesty ke skvělým zítřkům"

:-)
Marek Kyncl 25.3.2013 3:44

Příčinou státního dluhu není

Příčinou státního dluhu není sociální politika a proto se jejím zrušením problém zadlužování nedá vyřešit. Paradoxně se dokonce méně zadlužují státy socialistické než ty lůiberální (ostatně ČSSR byla v r. 1989 s naprosto minimálním dluhem státního rozpočtu). Souhlasím s Vámi, že národohospodářství je do určité míry věcí odbornou, ale pokud zde hovoříte o demagogii levice, je třeba se zmínit rovněž o demagogii pravice, která hlásá teze - žádné daně a žádný stát (realita je pak samozřejmě mnohem pestřejší). Nicméně veřejné rozpočty mají dvě strany - příjmovou a výdajovou. A deficit je výsledkem rozdílu mezi oběma těmito částmi. To je velmi prosté. A stejně tak je doložitelné, že dluh narůstá v poslední době za všech vlád, paradoxně ovšem rychleji za těch pravicových. Existují různé ekonomické teorie, nicméně v praxi se jedná spíše o teorie politické, protože vědecká část ekonomie je skryta k nedohledání. Problém současných veřejných rozpočtů je, že se stávají nástrojem nikoliv přerozdělování (které je z různých příčin pro fungování tržní ekonomiky nezbytné - zjednodušeně proto, že eliminuje nadměrnou kumulaci kapitálu), ale k odsávání, což je jev pro ekonomiku smrtelný. Zářným příkladem odsávání jsou například penzijní fondy, které si lze představit zjednodušeně jako penězovod od přispěvatelů směrem například k Řecku nebo Kypru. Zakončíme odsávání a máme po problémech.
P. Michal 24.3.2013 19:58

Sjezdy jsou již jen mediální

To jako čerpat informace z televize, z papeže akorát čmoud.  Na solidním divadle se dá také část vyhodit, když třeba se horší počasí a koně by zbytečně mokli.  Stejně nabídka osob místo argumentů je televizní schéma.Make-up, místo argumentů. Zemanova kondice nebude trvale tak skvělá, zkracuje častěji, stejně jako prodlévá. Pro koho tu revoluci dělá, netuším, stačí ale být obklopen žactvem co se nechá vyučovat. Vůči Klausovi je to jen parodie, ale všechen lid hladoví po ideologii, oprášit 60. léta může potěšit i ustrnulé řemeslníky. Zatímco orient se vyčerpal obchodováním dokola, u nás spíše advokátsko-exekutorská republika, pár lidí  ještě se ke svému majetku hlásí, jen je nějak nachytat.
L. Novák 24.3.2013 19:19

Píšete o populismu, s rozlišováním levice a pravice to nesouvisí

Věcné řešení problémů by mělo odpovídat znalostem moderní ekonomie a metod, které doporučuje. Potíž je v tom, že se jedná o typický problém, kde levicové a pravicové návrhy jsou zásadně odlišné, a na straně levice se jedná obvykle o naprostou ekonomickou negramotnost jejích představitelů. Tady se nedá míchat žádný "koktejl", ale přijímat zásadní řešení - typicky např. při omezení zadlužování státu rozhazovačnou rozpočtovou politikou a vytvářením dluhů i v době hospodářského růstu. Že se v populaci nachází větší díl nevzdělaných voličů, ochotných volit Stranu za nesplnitelné přísliby "štastných zítřků bez práce s holuby rovnou do huby", je bohužel fakt, který musí brát v úvahu všichni politici, kteří usilují o získání většiny voličů.Dělení na levici a pravici (s použitím známých definic)  je základním rozlišovacím prostředkem při orientaci na politické scéně. Výzvy ke "spálení" praporů levice a pravice jsou nejspíš projevem politické negramotnosti. Logiku v nich žádnou nenacházím. V politické praxi vítězí uřvaná tlupa nad kvalifikací a znalostmi založenými na moderní vědě a vzdělání. Často právě i díky aplikaci znalosti o chování voličských skupin a jejich myšlení. Stačí ve správnou chvíli dobře zalhat, a vítězství je v kapse. Viz přímé prezidentské volby v ČR...
Ben 24.3.2013 18:44

Bonus na dítě

Dám Vám odkaz  -  http://portal.mpsv.cz/soc/ssp/obcane/prid_na_diteMyslím, že dost lidí  v zaměstnaneckém poměru na přídavky na děti vůbec nedosáhne.Další odkaz je na příklady výpočtu bonusů na děti pro živnostníky  -  http://www.mesec.cz/clanky/jak-na-dane-prinasime-priklady-jednotlivych-osvc/Kdo při třech dětech (příklad:řezník 3 děti ) dostane od státu víc?A o chudých, nekvalifikovaných a nezodpovědných lidech  a jejich využívání sociálnímu sytému zde snad nehovoříme, to je kapitola sama o sobě.
Kecálek 24.3.2013 16:22

Sociální systém

Pak ovšem nehovoříme o daních ale o sociálních dávkách - ostatně to, co zmiňujete se netýká jen OSVČ ale i zaměstnanců. Osobně bych přídavky na děti (jakékoliv) zrušil obecně - mít dítě je odpovědnost vč. odpovědnosti to dítě uživit. Obrácený systém - dnes zavedený - vede k tomu, že nejvíce dětí mají chudí, nekvalifikovaní a nezodpovědní lidé. Jak dlouho si myslíte, že je takový stav udržitelný?Takže nemíchejme daně a sociální systém - to bychom se dostali na úplně jiné téma.
Krtek 24.3.2013 16:07

Můj názor

Pravice a levice se opravdu přežila Z obou stran jsme zaplavováni demagogickými a přihlouplými hesly. To, co se kolem nás děje, není souboj názorů, ale souboj bilbordů, gest na efekt a demagogických frází. Pokud by se politici snažili řešit problémy věcně, tak by nebylo moc poznat, jestli jsou levicoví nebo pravicoví. Ale, jak levicoví, tak i pravicoví politici argumentují často dogmaticky, takže patří do jednoho pytle. Ke spoustě problémů můžou mít (pravicový) a (levicový) politik různé názory, ale pokud by se snažili řešit problémy věcně, byli by schopni namíchat ze svých rozdílných přístupů velmi kvalitní koktejl. Ovšem oni nejsou něčeho takového schopni, ocitáme se v permanentní revoluci, kdy "vše z druhé strany od ďábla jest" a to pak opravdu nefunguje. Mimo jiné to zvyšuje míru frustrace a agresivity mezi lidmi: tys od "těch druhých" - já tě tedy nenávidím, neboť jsi příčinou všeho zlého. Ale objektivita a logika a věcné myšlení nebyly v politice nikdy doma a těžko kdy budou. Aspoň dokud budou nad hlavami politiků vlát prapory levice a pravice. Tyto vyčichlé hadry patří spálit...
Ben 24.3.2013 15:37

Asi jsem se špatně

Asi jsem se špatně vyjádřila,  opoměla jsem upřesnit , že jde o vyplácení bonusů na děti, nějak mi nedošlo . že z toho nevyplynulo  že od nulové či záporné dani ce uplatňují bonusy.  Nechtěla jsem zacházet do složitosti vyplňování daňového přiznání. To  ale při povinnosti platit minimální daň nebylo.  Dnes se ovšem vrací - ocituji  tedy přesně z jednoho článku k vyplňování přiznání  :  Každé dítě žijící ve společné domácnosti sníží vaši daň o 13 404 Kč za rok, postižené o dvojnásobek. Na rozdíl od jiných slev na dani u slevy na dítě platí, že pokud se po jejím odečtení dostane výše vaší daně do záporných hodnot, stane se vzniklý rozdíl daňovým bonusem – který vám stát vyplatí.Opět mi tedy není jasné, proč se vrací Ukrajincům jejichž děti mají dle potvrzení žít s matkami  na Ukrajině, Já osobně to považuji také za jeden z velkých problémů.  Je to můj názor, nikomu jej nevnucuji
Kecálek 24.3.2013 13:39

Kde vzít ekonomy?

Toť je kámen úrazu, protože celý socialistický model je neekonomický - staví zásady zdravého rozumu vzhůru nohama - což je ostatně pro "socialistické" hospodaření v EU posledních cca 30ti let typické.Podíváme-li se do historie, na makroekonomická data a na vývoj sociálních jistot napříč Evropou, zjistíme následující:1) Až do roku cca 1975 nebyly členské země EHS (základ budoucí EU) nijak dramaticky zadlužené2) V té době fungovaly sociální státy např. v Německu (západním) či ve Švédsku, ale i jinde. Sociální síť a jistoty byly ale (k nelibosti extrémní levice) omezeny pouze ta ty účastníky sociálního systému, kteří také do systému přispívali.3) Od poloviny let 70tých se začala napříč Evropou šířit ideologie sociálních jistot všem (dílem pod tlakem levicových politiků snažících se zalíbit i ekonomicky neaktivním voličům) a dílem vlivem euforie z ekonomické presperity.4) Jedním z "vedlejších" efektů zbytnění sociálních jistot bez ohledu na zásluhovost byl start masivní ekonomické migrace z neevropských zemí do členských států EHS. To bylo provázeno prvními příznaky nežádoucích jevů (gheta, nárůst kriminality atd.). Jako reakce na zatím latetní odpor občanů EHS  vznikla ideologie multikulturalismu - spojená se stigmatizací či kriminalizací každého, kdo na nesmyslnost a škodlivost tohoto vývoje poukazoval.5) V druhé polovině 80tých let už bylo neštěstí hotovo - díky ekonomicky neodůvodněnému masivními nárustu životní úrovně dochází k dramatickému zdražování práce, řešení formou řízené imigrace ekonomických přistěhovalců nefunguje (naopak zvyšuje zátěž státních rozpočtů o nové položky - např. "začleňování"). Přímým důsledkem zdražování práce a zvyšování odvodů do státní kasy je odliv výrobních kapacit mimo EHS.6) V důsledku poklesu počtu pracovních příležitostí (stagnace odvodů do státní pokladny) a stále rostoucího počtu ekonomických imigrantů dochází k dramatickému růstu deficitů státních rozpočtů (léta 90tá).7) Vzniká EU a následně EUROzóna, ačkoliv žádná z členských zemí EUROzóny neplní vstupní (tzv. maastrichtská) kriteria nutná pro přijetí EURA (spojená s relativní fiskální kázní).8) Některé levicové strany se už ani netají (o deset let to pak vehementně popírají), že import dalších a dalších ekonomických imigrantů je v jejich bytostném zájmu (hovoří se o solidárnosti, sociální spravedlnosti atd.) - ve skutečnosti jde o import milionů na dávkách závislých budoucích voličů levice.9) Ekonomické problémy se byrokracie v Bruseli (z velké části rekrutovaná z řad levicových či spíše levičáckých intelektuálů) snaží řešit regulací všech ekonomických aktivit a typicky levicovou ideologií přerozdělování (tj. okrademe bohatší, schopnější či pracovitější a nasypeme těm druhým).10) Přichází globální ekonomická krize (dílem způsobená obrovským nárůstem nekrytých peněz v oběhu - to je na samostatnou stať a dílem životní úrovní a spotřebou západních zemí která neodpovídá ekonomické výkonnosti regionu).11) Systém sociálního a regulovaného státu dostává vážné trhliny (typické ukázky státem dotovaných sociálních rájů je právě např. Řecko či Kypr, kde životní úroveň obyvatel mnohonásobně překračuje ekonomickou realitu, velká část populace je nějakou formou na výplatní pásce státu, který si na udržování blahobytu musí neustále více a více půjčovat).12) Jediným řešením je konstatovat, že EU je ekonomicky vybydlená (tj. v situaci podobné Evropě rozvalin po II. sv. válce) - přiškrtit kohoutky dávek a nejrůznější penězovody, uskromnit se a začít tvrdě pracovat - možná děti našich dětí se pak dočkají životní úrovně podobné té, na niž jsme zvyklí my).CO Z POPSANÉHO JSOU SCHOPNI VEŘEJNĚ PŘIZNAT PŘEDSTAVITELÉ SOCIÁLNÍ DEMOKRACIE? 
L. Novák 24.3.2013 9:50

To máte od Bohuslava Sobotky, nejhoršího ministra financí ČR?

Bohuslav Sobotka: Kam zmizela daň z příjmů OSVČ? (13. 10. 2011)Bohuslav Sobotka má odvahu napsat, že "pravice ... převzala konsolidované finance..." (rozuměj: po ČSSD!)  A tam taky píše: "Největší „ozdobou“ finančního hospodaření Nečasovy vlády je výběr daně z příjmů fyzických osob od OSVČ, který byl ještě po sedmi měsících letošního roku záporný!!! Nešlo tedy ve skutečnosti o výběr daně z příjmu, ale zasílání daňových dotací finančními úřady. To se ještě v historii naší země nikdy nestalo. Vracelo se o 1,2 miliardy korun víc, než se vybralo. Jistě, byly to také vratky ze záloh, které byly zaplaceny loni. Zálohy se vypočítávají z výsledků předchozího roku, takže když se někomu jeden rok daří, může mít příští rok starosti, jak vyšší zálohy zvládat. A protože se zálohy vracejí se zpožděním, část pravdy o daňové mizérii fyzických osob s daňovým přiznáním může spočívat v tom, že loni bylo hůř než o rok dříve. ..." Věřte Sobotkovi, který vlastně nikdy pořádně nepracoval a od svých studií  se živí výhradně příjmy z politiky (a bydlení si pořídil za několik milionů neoprávněně inkasovaných jako nezdaněné náhrady nákladů spojených s výkonem poslaneckého mandátu (!))... A takovýto parazit odčerpávající už jenom pouhou existencí peníze daňových poplatníků po milionech, svým hloupým rozhodováním v době vlády ČSSD a svého ministrování na financích státu způsobil stamiliardové dluhy, z nichž každoročně musíme vyplácet věřitelům desítky miliard úroků, má tu drzost obhajovat nesmysl, jakým byla "minimální živnostenská daň" zavedená za jeho vlády... Kdepak. I ta socialistická ryba smrdí od hlavy a Mládek bude stejně jako Sobotka a celá jejich komunistická partaj ČSSD v živnostnících vidět "parazity". Zatočí s nimi hned jak se dostanou ke korytům! Jednou už to dokázali, podruhé už jim to půjde jako po másle. Odbory šíří nenávist vůči OSVČ.
Adamo 24.3.2013 9:09

Dobře a věcně napsáno!

Dobře a věcně napsáno!
Kecálek 24.3.2013 8:23

Když rovné podmínky tak rovné podmnky

Pokud tedy minimální daň, tak i zaměstnancům.A mimochodem zkuste si oprášit své znalosti - stát nikomu nedává zápornou daň - tj. nedává Vám na berňáku peníze zpět. daň z příjmu je maximálně nulová--- pokud někomu stát vrací peníze, pak jen vlací přeplatek na zálohách na dani či odvodech, tak tu nevýkládejte staré pověsti české, jak stát platí daně živnostníkům.
Ben 24.3.2013 7:56

ČSSD likvidovala živnostníky

Nemíním polemizovat s kocourkovským o tom co napsal. Ale chci zde napsat jen jedno, minimální roční daň,která nikoho nezabila činila ve své době něco okolo devíti tisíc Kč za rok. Zpočátku jejího zavedení se strhl stejný křik jako nyní , ale nakonec se vše uklidnilo.  Teď , po Topolánkových, jak kocourkovskej říká, zrušených nesmyslech,  stát značné části živnostníků (mají-li dostatek odečitatelných položek - na sebe, případně manželku, děti, hypotéku ....) vrací peníze,  tak to vyjde, uplatňují -li slevy na děti. A upozorňuji , že se to týká i cizinců (Ukrajinci, Vietnamci) , přitom konkrétně  v případě Ukrajinců zde jejich děti s nimi většinou nežijí, nikdo neví, kolik jich mají, zda je vůbec mají, zda jim na ně nevyplácí nějaké přídavky Ukrajina. Samozřejmě si přinesou nějaké potvrzení, ale kde je jistota, že není falešné.  Zde bych postupovala podle cizineckého zákona - žijí-li na našem území s tebou i děti, prosím, jinak ne.  Kalousek kdysi na toto téma u Jílkové prohlásil, že v Německu mají Češi taky nárok na přídavky, že jsme v EU. Ovšem už neřekl, kolik Němci vydali živností Čechům, či se ve skutečnosti nejedná jen o zaměstnance v hlavním pracovním poměru.  A protože  je na vrácení  přeplatků z daňových přiznání, dle rozhodnutí ÚS, pouhý měsíc, není čas to dlouze prověřovat a musí se přeplatek vyplatit.  A samozřejmě se občas  poté zjistí, že dotyčný vůbec žádné děti nemá - jak u Ukrajinců tak Vietnamců.Tak nevím zda byl lepší "nesmysl" z dílny ČSSD zavedením minimální daně, či nesmysl Topolánkovi vlády vracet  . Opakuji jak jsem napsala výše, netýká se to každého, ale dost velkého procenta ano.  
L. Novák 24.3.2013 6:30

ČSSD likvidovala živnostníky už v době své "Legislativní smršti"

Ať už to byly nesmyslné změny Živnostenského zákona a vynětí jeho části do podzákonných předpisů (což bylo vyhodnoceno Parlamentním institutem jako protiústavní) - viz posun velké části volných živností do vázaných atd. Pak přišla éra "velkého myslitele" komunisty Škromacha, a jeho "minimální živnostenská daň" (platíš, i když jsi nevydělal). A spousta dalších blbostí v zákonech i podzákonných předpisech, jimiž jsou zavaleni všichni, nejenom živnostníci...Topolánkova vláda sice velkou část nesmyslů zavedených ČSSD a koalicí zrušila, ale na všechno jí nezbyl čas ani síly.Mládek se jeví jako hlupák a ne ekonom i bez svých výroků o parazitech. Jemu se hlavou honí ještě komunistická ekonomie socialismu a někdy to vypadá, že základy moderní tržní ekonomie si snad ani nepřečetl. V ČSSD si vystačí s vymýšlením, jak ekonomicky aktivní občany oškubat o co nejvíc peněz a jak nakrmit bandu parazitů, jejíž zájmy zastupuje a jejichž obhajoba je podstatou jeho "živnosti". Jako OSVČ je typickým parazitem fakturujícím vysoké částky nejspíš za něco, co obyčejný občan vůbec nepotřebuje, a z peněz, které nejspíš pocházejí ze státního rozpočtu a jsou mu "přiděleny po zásluze", nikoliv po odvedení užitečné práce ve prospěch občanů. V politice se takový "živnostenský list" hodí každému, a příležitostí je jistě dostatek. Není sám.Od ČSSD (bez ohledu na Mládka a podobné zasloužilé členy Strany) živnostníci nic rozumného čekat nemohou. Ne že by se mohli opřít o "pravicové strany", ale ty alespoň nevymýšlí podobná kravinia jako levice a nejdou živnostníkům po krku jako rudí socialisté Mládkova ražení.Ludwig von Mises: Byrokracie (volně ke stažení v *.pdf)