Diskuse k článku

ČSSD: Nový začátek, nebo začátek konce pro naši zemi?

Pozvolna se rozběhne předvolební kampaň. A v agitaci konkurenčních politických stran se může objevit i slogan „ČSSD chce zničit živnostníky“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Marek Kyncl 25.3.2013 9:41

Vidím, že máme v diskuzích

Vidím, že máme v diskuzích neporazitelné duo - Kocourkovsekj a Kecálek. Lze Vám pouze blahopřát k síle Vaší víry v kompetentnost pravicových vlád. Pouze upozorňuji, že až otevřete oči a podíváte se na věc realisticky, budete rozčarován. Ale i to patří k životu.
L. Novák 25.3.2013 10:52

Rozčarován jsem 20 let. Kvůli tomu, co tady předvádí komunisti,

s vybledlými rudými kabáty ČSSD (přes 50% aktivního členstva ještě před pár lety). I jejich myšlenkoví souputníci v libovolné partaji. I opozičně-smluvní populisté kolem Klause a spol.Ekonomickou negramotnost levice není třeba příliš zdůrazňovat. Ta vyplývá už z definice jejich programových zásad a nesmyslů, kterými nás denně krmí skrze média. Pseudoekonom Mládek se jenom nechal unést touhou po ministerském křesle a řekl nahlas to, co si mysli všichni komunisti.
Marek Kyncl 25.3.2013 15:59

Problémem Vaší psychiky je,

Problémem Vaší psychiky je, že všchno špatné jednoznačně ztotožňujete s komunisty a všchno dobré s Vaším vysněným pravicovým rájem. Zkuste pojem dobro a zlo ztotožňovat například s barvami - černá a bílá. Uleví se Vám a svět vám bude srozumitelnější. Takhle pouze hledáte za každým stromem skrytého bolševika (podobně jako legendární Sálus z Černých baronů a jeho velký žid, který tahá za provázky).
L. Novák 25.3.2013 22:53

Problémem vaší psychiky je,

že ve svých reakcích popíráte to, o čem jsem nepsal. Nevím, jestli to souvisí s vaší (ne)schopností vnímat obsah textu nebo ideologickou umanutostí, to je nakonec jedno.V první reakci jste napsal: "Příčinou státního dluhu není sociální politika a proto se jejím zrušením problém zadlužování nedá vyřešit...." Já ale o sociální politice nenapsal jediné slovo. Vy dobře víte, že příčinou problémů je přebujelý sociální (či spíše socialistický) stát, tak jej s ohledem na vlastní politickou orientaci obhajujete... :-)  Tak se ovšem k rozumnému cíli nedostaneme.Ve druhé reakci píšete: "...všechno špatné jednoznačně ztotožňujete s komunisty a všchno dobré s Vaším vysněným pravicovým rájem..."Pravda, můj postoj ke komunistům (nikoli podle cedulky, ale podle způsobů myšlení a žebříčku hodnot)  je kritický, ale kde jste vyčetl cosi o mém "pravicovém ráji", když jsem o ničem takovém nepsal? Jednak pravice nikdy žádný "ráj" nehlásala, to je výhradní doménou levice a populistů všeho druhu. Obyčejný selský rozum a ekonomické chování, které levici před i po ovládnutí státu zcela chybí,  ještě neznamená žádný "pravicový ráj. Naopak. Skromnost, racionální hospodaření a schopnost vystačit si s tím, na co si vydělám. Nežít na dluh. Jestli tohle považujete za pravicové, budiž. Jak si zašifrujete pojmy, je vaše věc. Třeba rudá a modrá, to je fuk. Ale dokud se mluví o ekonomické negramotnosti levice hlásané do všech stran, tak je řeč o obecné hlouposti a nevzdělanosti. A je jedno, jak ji obarvíte. ;-) Ludwig von Mises: Byrokracie (volně ke stažení v *.pdf)