Diskuse k článku

Co si škrtneme z české kultury?

Ministerstvo kultury se bude muset rozhodnout, komu dá ze svého rozpočtu na příští rok méně peněz.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

M51a60r57i21e 89R28e22s24l27o90v83á

Já samozřejmě vím, že v
Já samozřejmě vím, že v čísle, které pan ředitel uvádí, nejsou ani dohody o provedení práce apod. I pohled na to, jak počítat zaměstnance může být různý - pan ředitel říká, že je relevantní počet přepočtených úvazků, čili to, kolik zaměstnanců na plný úvazek by ND mělo, pokud by všichni pracovali 8 hodin denně. Někdo zase počítá za zaměstnance každého, kdo má s ND uzavřenou smlouvu a třeba jen poloviční úvazek. Ředitel vidí jeden přepočtený úvazek, druhý dva zaměstnance. Těch lidí je na jedno divadlo prostě moc i po přepočtení, to se asi přehlédnout nedá.
0/0
22.7.2012 18:56
Foto

Aris

tak
si třeba připočítejte externí spolupráce. Např. společnost SANTE. Všichni zaměstnanci SOP byli nuceni podstoupit zdravotní prohlídku touto institucí za smluvně nevýhodných podmínek.
0/0
18.7.2012 22:30
Foto

M68a16r39i17e 51R50e40s31l25o37v52á

Požádal mě ředitel Národního
Požádal mě ředitel Národního divadla Ondřej Černý, abych pro příště uváděla jako počet zaměstnanců ND takzvané přepočtené úvazky, kterých je 1 300. Číslo uvedené v textu, které jsem čerpala z rozhovoru s ekonomickým náměstkem ministerstva kultury tedy tímto upřesňuji.
0/0
18.7.2012 20:51
Foto

Xxx3

typické
já zase nechci přispívat na stavbu stakilometrů dálnic, které sám nepoužívám atd. Tohle je námitka, kterou může použít kdokoli téměř na cokoli (třeba já nepotřebuji = nchci přispívat na policii, protože si beztak platím ochranku; přispívat na veřejnou dopravu, protože jezdím autem etc.)mimochodem - můžete jmenovat nějakou Broadwayskou operu? Jen bych se rád zasmál. (Slyšel jste někdy o Metropolitní opeře? Ta ale není na Broadwayi). A vaše kritéria hodnocení nejlepších představení jsou jaká? Na čem jste byl naposledy na Broadwayi a na čem v Praze?    Z toho, co píšete, se zdá, že musíte být protřelý divadelní kritik (a také filmový), který po stovkách inscenací shlédnutých všude po světě takto zjednodušeně podává své zjištění. Já mám ale oprávněné podezření, že se jedná jen o pouhou dojmologii. P.S. Na veškerou živou kulturu ani zdaleka nepřipadá jedno procento státního rozpočtu, nanejvýš nějaké to promile. Jestli ČR něco zadlužilo, tak to rozhodně nebyla kultura. Probuďte se a podívejte se na její rozpočet. Je to vysloveně plivnutí do moře. A to plivnutí se pořád zdá někomu moc velké. -----------tento příspěvek samozřejmě patří pánům pod nicky  "Peterczech" a také "psenda"
0/0
18.7.2012 8:50
Foto

Psenda

Dotace
Proc mam dotovat na vstupenky na operu, balet... kam zcela jiste nepujdu.Na druhou stranu kolik ministerstvo kultury vyda na dotacich pankovym kapelam? Proc mam doplacet na neci "kulturni" zabavu? Na druhou stranu necekam ze by mel nekdo doplacet na tu moji. 
0/0
17.7.2012 20:20
Foto

Každá dotace je zločin.
A je velmi náchylná ke zneužití a rozkradení.Přispět na muzea a obnovu památek - ano. Koneckonců je to investice - budeme mít chytřejší a hrdější mládež a přijede k nám více turistů - když už nemáme to moře, ani pořádné hory, ani pořádné lesy.Cpát peníze divadlům, operám a filmařům (a golfovým hřištím a pod.) = okrádání daňového poplatníka. Ať si za uspokojování svých duchovních i sportovních potřeb zaplatí každý sám - a necpe mi svoji ruku do mé kapsy. Nejlepší divadlo, muzikál a opera na Zeměkouli je k vidění na Broadwayi - bez jediného dolaru dotace.Nejlepší filmy na Zeměkouli se točí v Hollywoodu - bez jediného dolaru dotace. A chtít, abychom si my všichni na Vámi požadované dotace půjčovali v Číně - to je na pohlavek, madam!
0/0
17.7.2012 17:25