Diskuse k článku

Co kdyby Nejvyšší soud prohlásil, že ztratil důvěru v prezidenta?

Většina právníků oslovených ČESKOU POZICÍ míní, že výrok Miloše Zemana o ztrátě důvěry v Nejvyšší soud byl útokem na nezávislost soudů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Už máme co jsme chtěli
Je jasné, že přímá demokracie v našich podmínkách je blbost. Alespoň na to přijdeme všichni a vychutnáme si jaké to bude, až nám bude diktovat ulice. Vyspělý demokratický stát musí věřit zvoleným zástupcům, jenže současné volby občany spíše otravují, protože mají jiné starosti. Vydělat peníze, slušně bydlet a nechcípnout třeba na zlomenou nohu, protože nemám peníze na nemocnici. V šedesátých letech jsme měli vyšší životní úroveň než třeba Rakousko, ne proto, že by komunisté začali rozdávat, jen jsme byli stále vyspělou společností, chodili do práce a vyráběli zboží, které se prodávalo. Dnes nám ekonomiku diktují z EU a to tak, abychom jim náhodou nepřerosti přes hlavu. Přesto však musíme respektovat zákony a pokud jsme si zvolili presidentem burana, nemůžeme chtít, aby neříkal co si myslí, i když je to buranské. Každopádně je lépe informován o situaci v soudnictví, než my co  tady teď plácáme. Klaus naplácal spoustu pitomostí, ale byl to Klaus, tak se to jaksi tolerovalo a opatrně zametlo do kouta. Čas všechno vyřeší, máme co jsem chtěli, tak si počkáme.
0/0
18.9.2013 8:17
Foto

Mezi námi policajty
jak říkal rada Vacátko, není nutné Zemanovo vyjádření na adresu vrcholné justiční instituce hodnotit tak zvysoka. Stačí zajít do sámošky, na náměstí či do hospody a položit jednoduchou otázku: Věříte soudnímu systému, věříte naší justici? A dozvíte se stovky příběhů o prapodivných rozhodnutích od okresního soudu až po ten ústavní. Z tohoto pohledu se Zemanovo vyjádření ztrácí ve stovkách jemu podobných a ukazuje se, že justice a její orgány jsou ty poslední, které by si snad mohly hrát na nedoknutelné.
0/0
18.9.2013 6:56
Foto

P50a80v48e40l 35M45i88c28h80a85l 9193665933

Když je sám nejmenoval, jak by mohl
Pohrdání lidmi, jejich starší volbou, pohrdání státem. To je u deprivantů obvyklé, v zrcadle vidí svou vlastní vznešenost a té nic se nemůže rovnat. To je problém volby bez legitimity, do utrženého balonu nastoupí někdo, komu je všechno už fuk. Plete si komentování v diskusích s vyjádřením prezidenta, což chápu, prezidentem je jen natolik, nakoliv volba byla poctivá, četná, pravdivá... nebo jen manipulace posluhů p.Putina. Ale třeba přijde z Moskvy jiná "rada" a všechno se bonmotem obrátí jako vtip, jako testování..., jako cokoliv.
0/0
17.9.2013 22:44