Diskuse k článku

ČNB zasadila koruně tvrdý direkt

Je vůbec centrální banka na devizové intervence připravená, když ty poslední v roce 2002 se příliš nezdařily? Zamýšlí se Miroslav Novák.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Samboush

Je to hlavně direkt proklamacím
politiků a budoucí vládní většiny o podpoře domácí poptávky. Možná je to direkt i předvánočním nákupům.Je to zajímavej postup. Logickej při úvaze o dalším růstu exportu ČR a příjmech exportérů. Ale co když k významnému oživení zahraniční poptávky dojde až za 3 roky.? Nepřeváží u oslabené koruny negativní vliv na vnitrostátní dynamiku ekonomiky a nepodraží a nepřibrzdí domácí ekonomickou výměnu.  Nevím, jen uvažuju  o tom, zda krok ECB neměl naopak naše centrální bankéře motivovat k odložení kroku například na jaro 2014. 
0/0
8.11.2013 9:14
Foto

Pepan25

ECB rozhodovala současně,
ECB rozhodovala současně, takže ČNB nemohla na její rozhodnutí reagovat. Jinak faktický dopad na domácí spotřebu se diskutabilní, na Vánoce už je spoustu zboží na skladech nebo i koupeno, možná to víc to ovlivní přímé nákupy domácností v zahraničí na úkor domácích (to potěší správce daní).Osobně bych viděl problém v razantnosti kroku, kdy je dobře, že prohlášení hned podpořili intervencí, což omezilo spekulaci, ale mohli vyhlásit pro začátek třeba 26,50.
0/0
8.11.2013 10:30
Foto

Samboush

Nevím jak moc současně.
Podle mého názoru to ECB impulz byl.A k těm skladům. To bylo přeceněný do pár hodin po změně kurzu.
0/0
8.11.2013 12:43