Diskuse k článku

Člověk v tísni a jeho kámoš Provident

Poskytovatel nebankovních půjček se holedbá chválou od renomované neziskové organizace. A ta se nebrání. Máme být rozhořčení?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Co to je za hodnocení?
Je - li v něm jako druhý nejférovější v pořadí (!?) Home Credit, známý a v jiných hodnoceních označovaný jako jeden z největších úvěrových predátorů pracující se soudy odsuzujícími tajně, bez vědomí žalovaného a třeba za dluh  81,17 Kč (osmdesát jedna korun,sedmnáct haléřů) napařit exekutorem netušícímu dlužníkovi  pětadvacet tisíc a přes jejich zaplacení obratem, mu roky blokovat  majetek v hodnotě pěti milionů.- Člověku v tísni jsem v r. 93  z rozpočtu Prahy vydržkoval dar  10 milionů, polštář dík kterému  si troufli na  prvou  velkou sbírku na Sarajevo. Na té populární sbírce se tehdy veřejně etablovali, byl jsem dojatý, když říkali, že nejvíc darů přišlo  od "malých" lidí, důchodců apod. Připadá-li někomu 10 mil. Kč.moc podotýkám, že současně s humanitními deseti miliony se za dalších 10 mil primátor Koukal rozhodl skoncovat s komunismem na HMP. Nechal z 2. a 3. patra vyházet funkční návbytek z laťovky potažené světlým dubem (=komunismus) a nově zařídit západní novinkou - bílou dřevotřískou kterou bylo po pěti letech třeba nahradit jiným šmejdem.  Degenerovat lze různě rychle. Modří Koukal+Vidím hned. Pánkův Člověk v tísni začal být časem vnímán jako predátor mezi pomáhajícími neziskovkami. Miluji okopávání kotníků mezi altruisty  přetahujícími se o to, kdo bude dělat větší dobro. Souhlas s p Hricákem (30.8) že primární chyba je u státu  a jeho ne-regulaci úvěrových společností (HomeCredit--Kellner--knihovna V. Klause) .  Nicméně - vypichovat k mezi lichváři toho údajně nejmenšího je silná káva. 
0/0
15.9.2013 5:59
Foto

Pepan25

Nedalo mi to
Nedalo mi to a kliknul jsem na článek v Deníku Referendum a obávám se, že autor (i diskutéři, kterří se pro tento účel snaží spočítat RPSN a objevit Ameriku v podobě sazby, od které jsem o lichvu) jsou solónního levičáci, kteří o skutečných problémech zákazníků spotřebitelských úvěrů nemají ánung.  Přitom to poslání indexu je jasné:  v rámci segmentu trhu, který má dost pochybné rozhodčí doložky, neroházné smluvní pokuty či dokonce vyžaduje volání na placené linky atd. jsou to fakt ti  více "etičtí"
0/0
1.9.2013 20:56
Foto

Svaty

Úrok na kreditce od
Úrok na kreditce od renomované bankovní instituce 20%......
0/0
30.8.2013 10:30
Foto

Ctenarcp

SANU BABU
http://cs.wikipedia.org/wiki/Dana_Bérová http://www.zvedavec.org/pohledy/2009/03/3072-clovek-v-tisni.htm Ovšem, nekorektní prameny.
0/0
30.8.2013 5:15
Foto

V.Hricák

Pane Houdo,
opět pláčete na špatném hrobě.Chyba není u neziskových organizací,které vydávají nějaké prohlášení.Chyba je ve státní regulaci,resp. neregulaci poskytovatelů nebankovních půjček.Ano,můžete namítnout,že je každého soukromé rozhodnutí,zda si peníze půjčí a od koho si je půjčí.V drtivé většině si od těchto společností půjčují lidé,řekněme,méně inteligenčně vybavení.Ti lidé za svou prostoduchost nemohou.Oni se tak hloupí narodili a nic by na tom nezměnily ani všechny školy světa.Parazitovat na hlupácích je stejné,jako parazitovat na tělesně postižených.Proč se to u prvních posuzuje,jako normální a u druhých,jako zvrácené.Druhá strana je pak úloha státu u ekonomicky zhroucených rodin.Stát nemůže,nebo nechce regulovat tento druh podnikání,nadruhou stranu nese velkou zátěž při sanaci těchto důsledků,když následně dotuje sociální bydlení,nebo ústavní péči o děti z těchto rodin.Když to zkonkretizuji,nikdo nebude bránit lichvářům v podnikání.Raději budeme živit děti z ekonomicky zhroucených rodin v dětských domovech.Stát udává,že ho jedno takové dítě stojí 40 tisíc měsíčně.
0/0
30.8.2013 5:01
Foto

souhlas s tou poznámkou,
že existuje i děcák patřící pod min. školství,  schopný na dítě čerpat ze státní kasy okolo 240 tisíc měsíčně. Pochopitelně  pak je otázka, zda děcák je kvůli dětem, nebo děti kvůli děcáku a offroadům jeho šéfstva (offroady jsou provozně nezbytné, děcák je v Praze). 
0/0
12.9.2013 8:50
Foto

P44a24v14e12l 57M35i51c23h74a65l 9333695813

Pidi země nemá na spotřebitelské sdružení
tedy nějaká mini pidi máme, ale ty firemní advokáti semelou do prejtu hravě. Pokud nejsou konsumenti rovnocenný partner, stát to nestihne nebo draze, jsou na odpis. Např. velká pojišťovna zneužije kontrakt se seniorem  pojištění domku: " !!!!revizí zjištěno, že vám chybí pojištění zdravotní!!!!" , paralelně volá jakási pochybná osoba vyžadující osobní schůzku k nápravě a k výhodnému dořešení. Chudák senior neví o co jde, zdraví potřebuje, hned složenkou 300 měsíčně pošle. Ještě že nešel na schůzku, oškubali by ho i o barák. V civilizované zemi by tam vyrazila policie jako na Ratha, a zmanipulovaní by byli odškodněni. Ale s našimi sponsory prezidenta standart, nikomu to ani nepřijde divné, natož unfair. Zákazník musí být jednotlivec, tedy kořist oddělená od stáda, snadno doštvaná. Může si platit advokáta, hodina za celou penzi, např. Počítá se zřejmě s tím, že si ukradne a tak trochu vyrovná bilanci, proč brát jen církvi? Tak odborná firma upraví domek po vichřici, aby plnění něco pojištěnci vrátilo. Kdysi jsem koupil levně kotel po zátopách, "hlavně musíte ho odvést hned", dali mi i radiátory a bojler zdarma..., než přijde pojišťovák... Kotel šlape roky jako hodinky...
0/0
29.8.2013 23:26
Foto

Pocono

"holedbá chválou od
"holedbá chválou od renomované neziskové organizace." - tak dobře jsem se už hodně dlouho nezasmál :-)
0/0
29.8.2013 22:09
Foto

Kecálek

Rozumný člověk stejně dávno ví
co si má myslet o pofiderním zlodějském spolku zvaném "Člověk v plísni" a jen naivka by věřil, že k přejmenování "indexu" a následné marketingové kampani providentu došlo jen náhodou a "manažeři" (ne)ziskovky si na tom nepřivydělali. Ostatně co jiného lze čekat od lidí, kteřé si udělali byznys z údajné pomoci lidem v tísni (hlavně takové, která má dobré PR a díky které se sypou prachy). Osobně se domnívám, že by mělo ministerstvo financí už udělat řádnou přítrž působení tzv. neziskovek, které sice účetně nevykazují zisk (a tudíž neplatí daně), zato však bez jakékoliv kontroly nakládají mimo jiné i s veřejnými prostředky. Protože i když (ne)ziskovka nevykazuje žádný zisk, nijak to nebrání vyplácení statisícových platů a odměn pro její "management" a za nezdaněné peníze poskytování manažerských benefitů nadstandardních i podnikatelské sféře (např. auto se řidičem, nebo štědře financované zahraniční pracovní cesty do exotických zemí). Že se těchto vyžírků zastává právě Houda nikoho nepřekvapí, neboť se podílí na velkovýrobě lidí sice pro užitečnou práci nekvalifikovaných, o to ale zdatnějších v zakládání (ne)ziskovek a vysávání peněz na pochybné "projekty" ze státní kasy.
0/0
29.8.2013 15:04
Foto

Pepan25

Ad pomluvy
Vidím, že se skrýváte za anonymní přezdívkou s výmluvným názvem kecálek, ale vězte, že libování si v pomluvách není moc dobré. Třeba se někdy zapomenete, že nejste na internetu, a můžete někde dostat docela ošklivě přes hubu.  Sotva totiž tušíte, komu všemu ve vašem okolí nějaká neziskovka pomohla ...
0/0
1.9.2013 20:58