Diskuse k článku

Čezko Forever aneb Kulturní paradoxy v Hurdově Paláci Akropolis

Pavla Hurdu jsme si zafixovali jako pražského kmotra. Karla Janečka jako rytíře pozitivní evoluce. Dohromady je svedla inscenace o lobbingu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

M32a75r89i85e 89R28e55s86l70o13v93á

Petře
Je to jistě pro účely toho článku, který je v žánru fejetonu, jistá nadsázka, kdy "firmy" personifikuji "lidmi", kteří za nimi stojí. V Art Frame s.r.o. je jediným společníkem akciová společnost Centrum nezávislé kultury, která má jediného vlastníka, a to je pan Hurda. Art Frame je tedy firma Pavla Hurdy. Za vznikem Nadačního fondu proti korupci jednoznačně stojí aktivita i finance pana Janečka. Čili zkratka, že Janeček by zaplatil Hurdovi, je pro účely takového článku, který se do jisté míry baví spojením dvou lidí s tak diametrálně odlišnou pověstí nad jedním divadelním projektem, je z mého pohledu možná. S Martou Smolíkovou je to složitější... Ona společně s dalšími čtrnácti nebo kolika lidmi (není ani předsedkyní té komise) nenavrhuje rozdělení svých peněz, ale veřejných peněz, ve správě Magistrátu, a to podléhá schválení politiků. Nicméně magistrát opravdu posílá granty Hurdově firmě.A Petře, ten článek  je přece spíš pobavená poznámka nad paradoxy dnešní doby. Jestli se vás to nějak dotklo, tak se omlouvám. Psala jsem to včera odpoledne ještě předtím, než jsem viděla inscenaci. V noci jsem jen něco drobně upravila. Na reflexi představení se chystám, jen čekám na kolegu - odborníka přes energetiku - aby mi řekl, jak to je, z jeho pohledu.  
0/0
26.2.2013 13:09
Foto

Petr Boháč

Já se takřka nikdy necítím
Já se takřka nikdy necítím dotčený... mě baví diskutovat v rámci významů, žánrů, kontextu. Proto jsem odepsal, neb mě dost pobavilo spojit Martu Smolíkovou a Hurdu do jednoho vztahu, prostě mě bavilo poukázat na ten možný paradox takříkajíc fejetonového psaní . A Smolíkovou jsem jmenoval proto, že je v komisi pro kategorii "jiné", nebo jak se jmenuje, do které byla Akropole zařazena. Na toho druhého člena jsem si nevzpomněl. Těším se na ten článek o představení, samozřejmě... A taky, stejně jako mě, že vás zaujal profil postavy i osoby Věry Ježkové. 
0/0
26.2.2013 14:14