Diskuse k článku

Česko není kuřáckým rájem

Ceny a zdanění cigaret u nás odpovídají průměru nových členů EU a nijak nevybočují z trendu, píše advokát Luboš Hejcman.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Lu

Problém této země není v
Problém této země není v zákonech, ale skutečně v absenci kontroly jejich dodržování. Jsme zemí bezohledných vidláků, kteří dodnes nepochopili, že zapálením cigarety začíná vypouštění kouře, které může okolí obtěžovat. Kuřák má prostě své "právo" si přece zapálit a já, jako zavilý odporný nekuřák, mu tuto svatou výsadu nesmím upřít. Ani na zastávce nebo když snad spáchám takovou drzost jako si objednat v restauraci oběd v době, kdy zrovna se milostpán rozhodl kouřit. Všechno je to o lidech a já doufám, že lidí jako já - tedy agresivních nekuřáků - bude v budoucnu přibývat.  P. S.: Já vím, že na zastávkách se kouřit nesmí, ale měštští nebo státní policisté by mohli občas rozdat pár bločků, aby se to dozvěděli i naši dýmající spoluobčané. 
0/0
3.9.2013 9:02
Foto

V.Hricák

Komu by ty bločky měli
Komu by ty bločky měli policajti rozdat,resp. kdo by zaplatil?Trestný čin je krádež nad pět tisíc.Ostatní je přestupek,ze kterého si lidi nic nedělají.Z pozvánek ke správnímu řízení si dělají vlaštovky.Když někdo bydlí v pronájmu,který mu mimochodem dotuje stát,pobírá sociální dávky,přivydělává si drobnými krádežemi,bude si dělat dobrý den i z vymáhání pokut za nedovolené kouření.Jsme prohnilá země s prohnilou státní správou.Řešit banality typu omezování kouření v době,kdy se rozkrádají miliardy,je ztrátou času.
0/0
4.9.2013 5:46
Foto

Lu

A proto to tady vypadá, jak
A proto to tady vypadá, jak to vypadá, protože když, jak napsala Z. Frýbová v mé oblíbené knížce, se dala zelená hospodářské kriminalitě neskutečného rozsahu, tak proč bychom měli řešit drobnosti všedního dne. A bločky rozdávají policajti za dopravní přestupky, takže je můžou rozdat i za přestupky proti městským vyhláškám, v tom nevidím problém. Stejně se většinu času promenádují po ulicích jen na ukázku =/ 
0/0
4.9.2013 7:50
Foto

V.Hricák

Je Heger marťan?
Argumentace exministra Hegera pro úplný zákaz kouření v restauracích mi připadá,jako argumentace bytosti z jiné planety.Jeho názor,že se v těchto zařízeních učí mládež kouřit u mne vyvolává schovívavý úsměv ve tváři.Nedávno jsem byl němým svědkem zajímavé události.Čekal jsem před jednou základní školou na děti.Z hlavního vchodu vyšel výrostek,cca dvanáctiletý,vytáhl krabičku cigaret,jednu si zapálil a požitkářsky vykuřoval.Za několik minut vyšel z těch samých dveří kantor,netečně minul mladého kuřáka a pokračoval za svým cílem cesty.Celá událost u mne vyvolala zvýšený zájem o kouření dětí.Cestou domů jsem si více všímal hloučků školáků.Téměř v každém se našel alespoň jeden kuřák.Jak se mají na diskotékách učit něco,co se už z valné většiny naučili na ulici,nebo přímo před školou?Jestli bych někde zakázal kouření,nebylo by to v hospodách,ale na veřejných místech.Ať si kuřáci naopak vypalují po hospodách a barech.Ulice,chodníky a parky bych vyhlásil za nekuřácké zóny.Když už nic jiného,zbavili by jsme se milionů špačků poházených po chodnících a v okolí každé zastávky MHD. 
0/0
2.9.2013 11:34
Foto

Pepan25

??
Na ulici se nikdo kouřit nenaučil :-) Začíná se kouřit s partou, tzn. v hospodě, na diskotéce apod.  A na zastávkách je kouření zakázáno.Co se týká škol, situace se má tak, že na některých středních na potírání kouření rezignovali a studenti kouří před školu, na dvoře atd. Důvodem je podíl kouřících žáků a žákyň (někdy je dívek dokonce víc !). Znám např. střední školu, kde zákaz kouření potichu vypadl ze školního řádu a vzhledem k tomu, že žáci mají čipy ke vstupu, tak bylo de facto legalizováno vybíhání i o přestávkách na chodník ... :-(
0/0
2.9.2013 12:23
Foto

V.Hricák

Já jsem nepsal o střední
Já jsem nepsal o střední škole.Já jsem psal o svém zážitku u školy základní.Výrostkovi,vypalujícímu si zobák před netečným kantorem bylo odhadem 12!Omladina školního věku má zpravidla svá místa,kde se scházejí.Hledat mezi nimi nekuřáka je téměř nemožné.V drtivé většině nechodí ani do hospod.Prostě vypalují v parcích,v okolí školy,nebo autobusových čekáren.(Ze zákazu kouření v okolí zastávek si evidentně nic,moc nedělají).S kouřením dětí mám různé zkušenosti.Viděl jsem opakovaně kouřit šestiletou dívku.Kluka,asi desetiletého,kterému cigarety kupovala vlastní matka-dodávám,že byla bílá.Když se tyto děti dostanou na svou první diskotéku,vypalují zpravidla víc,než jejich rodiče.Jinak,co se týká tanečních zábav,nic proti zákazu kouření na nich.Ale šmahem zakázat kouření ve všech hospodách,řkouc,že tím chráním děti před návykem na tabák,je prostě k smíchu.Alespoň pro mne s mými zkušenostmi.
0/0
2.9.2013 14:10
Foto

Pepan25

Vtipné
V podstatě každá hospoda v Česku má cedulku o stavebně oddělené kuřácké a nekuřácké části (jiné varianty této povinné cedulky, prý plně obvyklé na celém světě se snad ani nedělají, ne?), což v praxi vypadá velmi různorodě a zajímavě a je problém najít podnik, kde drží aspoň to starosvětské "Děkuje, že v čase oběda nekouříte" ....
0/0
1.9.2013 21:07
Foto

Ctirad Bednář

Neomarxismus, který dnes ovládl Západ, chce regulovat všechno.
Zakřivenost banánů, stejně jako počet žen ve vedení soukromých firem. O kontrolu a poručnictví  jde sociálním inženýrům, kteří se považují za ředitele zeměkoule předurčené k tomu, aby  řídili život ostatních, především. Zdraví, podobně jako blaho žen je jen účelová záminka. Bohužel blbců, kteří naletí, se najde vždycky dost.
0/0
1.9.2013 8:23
Foto

Goeg 8670577469519

Z toho co zde pisete jasne
Z toho co zde pisete jasne vyplyva, ze vubec netusite co ten "neo-marxismus" vlastne je... Ja bych se na vasem miste takovych komentaru radeji zdrzel.
0/0
1.9.2013 18:13
Foto

Ctirad Bednář

Nevěřím,
že Vám něco z něčeho vyplývá...
0/0
1.9.2013 20:11
Foto

P16a35v45e42l 65M96i28c30h26a84l 9853725273

Čmoudění chápu u aristokratů
Tam se střídaly kojné  a tak orální stimulace byla nedostačující, vznikal deficit a nesaturovaná potřeba saturována náhradně později. Místo dýmek ale dnes ještě pálení papíru, včetně vylepšování suroviny. Závislost ta je prozkoumána málo, např. bezdomovec v sudetském městě sbírá vajgly, zatímco u první vilky se tabák ze zahrádky převrací i na chodník. Proč lidé nepěstují více mi nedošlo, dokonce ani na Balkáně, kde kvalita standartní. Půjde opět o prestiž mediálně implantované potřeby, reklama není zjevná, spíše product placement a jiné podprahové strategie. Zdaleka ne jen výrobcem a prodejci, ale na populárním se veze i prezident. Lidová, mužná, odtučňovací, dospělácká...? Ovšemže kovboj kouří, nemá stejně jako voják v zákopech nic jiného, ovšemže navštěvuje pokoje nad salonem, nemá na víc. Jako mnoho reálií našeho racionálního života je téma doutnáku v tělesném otvoru tabu, a racionalitě vzdoruje, třeba není vyučováno ani ve školách.
0/0
31.8.2013 22:13