Diskuse k článku

České televizi by slušelo více pokory, mnohem více

Oslavujeme přece nejen její fungování za svobodných polistopadových poměrů, ale i téměř čtyři desítky let provozu za komunistické totality.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Michal 16.5.2013 23:18

Marketing bolševismu jen vystřídán

kšefty jinými. Dodnes se neučí mediální "komunikace" (manipulace, hypnotizace, korupce). Zatímco k rozhlasu se ještě lidé sešli, televize je vrhla do izolace, drát peří se při ní už nedalo. Život se zastavil a kromě proměnlivých hvězdiček zbyly zombie při vší úctě ke stáří věru odpudivé. Rozhodují o politicích, prezidentech, podle toho ta scéna veřejného života vypadá. Detonována rodina, manželka už není jediná a tak ideální, jiné jsou hezčí, zejména když je nalíčí. Manžel už není chytrý, šikovný, věrný, kam se hrabe na umělce! Pro dítka rodič je jen bambula, tak i rodičovství končí, stačí chovat pejsky. Pohodlný zážitek blokuje náročnější a riskantnější sociální život, otevírá dveře zážitkům ještě lepším - drogám. Proč se opíjet programem? Lze se ožrat naplno, na Hradě to také tak dělají. Ovšem nelze televizi vyřadit ani v islámu, ale lze ji limitovat zevnitř (sebeironií) i zvenku. Veřejnoprávnost je podvod, asi nutný, ale má být zjevný. Tu je poctivější komerční sektor, na nic si nehraje, a ač pokleslý zoufale, ta upřímnost se mu vyplácí.
K. Vyšata 15.5.2013 8:16

Televize placená zákonem nucenou "daní"

od každého občana (nebo přípojky el., zvláštní to spojení) bude vždy hlasatelem   vládnoucích skupin, je jedno jestli komunistů nebo bizardního uskupení hladovců dneška. Jaký je rozdíl mezi přístupem redaktorů před převratem a např.Drtinové v dnešní době? Někdy by stačilo jen prohodit pár vět a člověk by nepoznal z jaké doby to je. Ale nesouhlasim s názorem, že z nás televize dělá blbce, v tom je televize vzor svobody, stačí zmáčnout jeden knoflík a je vymalováno. To je otázka na každého jednotlivce jaké má zájmy a jakou odolnost proti manipulaci. Požadovat jakousi omluvu, lustraci lidí z minulosti a hrabat se v hodnocení minulosti jiných je zbytečná hloupost. Jeden pán mi před léty vykládal jak se po válce vynořilo množství bojovníků proti německé okupaci, hodně bylo těch, co zmršili svou neschopností nějaký výrobek a byli potrestáni. Každý normální člověk živící rodinu se musel podvolit režimu a pracovat pořádně, protože živil rodinu. I za komunistů musel každý pracovat aby uživil rodinu, pracovat pořádně v souladu s režimem a zákonou úpravou v té době. Zahrnuji do toho i pracovníky televize.Na námitku že bylo pár disidentů, už se někdo zajímal o to z čeho se jejich disidentství rekrutovalo? Havel a další - majetek, vyhození komouši od moci v čase normalizace-ztráta moci, tím se nechci dotknout jiných, opravdových bojovníků za možnost svobodně se rozhodovat. Ale v dnešní době se morbidně prohrabovat minulostí......????
J. Talacko 15.5.2013 7:28

Omluva ?

Omluva je hodně málo. To je jako kdyby se Vám soused omlouval za to, že Vám 20 let kradl ovoce, vajíčka, obtěžoval manželku a pod. Socialistická televize nám ukradla kus života a hrdosti. Dělala z nás stádo blbců, které denně zasedne před obrazovku a pasivně přijímá propagandu lží a bezduché nanicovaté instcenace, povinně prošpikované chutí do práce za lepší zítřky. Nevěřím, že lidé, kteří se vyhřívali na tomto výsluní v ČST jsou již v důchodu nebo dobrovolně odešli. Takže dle mého názoru by lepší než omlovou bylo naprosto dokonalé očištění od starých struktur a hlavně systému informací a cenzury, která je z obrazovky stále cítit. Že to je na jejím vedení je jasné, protože ryba smrdí vždycky od hlavy.
Synapse 14.5.2013 22:12

synapse

vzal jste mi to z úst (z klávesnice ?) - to se týče ideologického vymývání mozků té minulé opravdu zdárně konkuruje - jak výběrem informací, tak způsobem jejich prezentace z toho správného idelologického pohledu. A s těmi Sudety by jste už taky mohli přestat otravovat - asi vás nenapadlo, že vliv na hodnocení vztahu se sudetskými Němci mělo hlavně to, že to ti lidé pamatovali, na to žádnou televizi nepotřebovali.
Janh 14.5.2013 18:58

ČT by se měla spíše omlouvat

ČT by se měla spíše omlouvat za to, co vysílá teď, s hlavními zprávami v popředí. Tuším, že p. Kalenský by o svých zkušenostech mohl vyprávět...