Diskuse k článku

Budvar: Pivovar, nebo spíš banka?

Ministr financí by měl navrhnout Lex Budvar o jediné větě: „Budějovickému Budvaru se vyměřuje mimořádná daň ze zisku ve výši pět miliard korun.“

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Romadic

Coach Outlet Online
the opportunity toCoach Outlet Onlinedemonstrate that it can play a moderate and constructive role internationally. That includes responsible action on the nuclear programCoach Outlet Onlinewhich is among the top concerns of the international community," Ban said.Iran''s nuclear aspirations have been a top issueCoach Outletfor the United States and other Western The United States, along with other permanent members of the U.N. Security Council,Coach Outlet Storehave engaged in discussions with Iran this year about its nuclear program. Western countries believe Tehran is intent on building nuclearCoach Factory Onlineweapons. Iran claims the program is only for civilian medical and energy purposes.Coach Outlet Online"For the sake of peace and security in this region and globally, I urge the government of Iran to take the necessary measures to build internationalGucci Beltsconfidence in the exclusively peaceful nature of its nuclear program," Ban said.Earlier at the summit, Iranian Supreme Leader Ayatollah Ali Khamenei defendedLouis Vuitton Beltshis country''s right to produce nuclear energy for peaceful purposes."The Islamic Republic of Iran considers the use of nuclear, chemicalCoach Outletand similar weapons as a great and unforgivable sin," Khamenei said.This does not mean forgoing our right to peaceful use of nuclear power and production of nuclear fuel," he said.Louis Vuitton Handbags"On the basis of international laws, peaceful use of nuclear energy is a right of every country."While defending his nation''s nuclear program, Khamenei took jabs at the United States.Coach Factory Outlet"A bitter irony of ourLouis Vuitton Bagsera is that the U.S.
0/0
31.8.2012 6:11
Foto

I91s11t56v34á79n 24L87é10k42o

No a co mám dělat? Když někdo
No a co mám dělat? Když někdo řekne na černé, že je to černé, přece nemohu pak říct, že to je bílé! V kauze Budvar to vidím tak, že je tam problém jak na straně ministerstva zemědělství, ale i na straně Budvaru. A budeme tomu věnovat bez ohledu na to, jaký bude výsledek kontroly.
0/0
21.2.2012 12:16
Foto

Murdoch

Zdravím, určitě neovlivní,
Zdravím, určitě neovlivní, ale taktéž nezaujaly ke kauze Budvar takové stanovisko, jako Česká pozice:-)
0/0
21.2.2012 11:52
Foto

I68s92t10v23á86n 70L55é57k57o

Ty inzeráty má i iDnes, iHned
Ty inzeráty má i iDnes, iHned či Lidovky.cz. Oni taky rozkrývají kauzy Dopravních podniků a dalších. Myslíte si, že nějaký inzerát je ovlivní?
0/0
21.2.2012 11:23
Foto

Murdoch

Veskerze jste vyjádřil to, co
Veskerze jste vyjádřil to, co si myslím i já... Poněkud netaktické je, že články k Budvaru se pak mohou v těch širších souvislostech zdáti tendenčními, k tomu ten nedávný výrok p. Motejlka ohledně pana Rittiga na facebooku... Ale určitě se nehodlám - a ani mi to nepřísluší - pasovat do pozice mravokárce ČP!
0/0
21.2.2012 10:50
Foto

Pink

já chápu že musíte platit
já chápu že musíte platit zaměstnance atd. ale asi máte  pravdu, moje prizma je jiné. pokud upozorňuji na nekalosti a potom přijmu od toho subjektu peníze, byť za reklamní prostor ve mně prostě nevzbuzuje pocit důvěry, to byla podstata mého příspěvku. důležité teď asi bude, jak často a v jakém kontextu budete dál o Šachtovcích psát, na to budu velmi zvědavý.
0/0
21.2.2012 10:15
Foto

Lojza Z Paseky

Leju si do hlavy pivo nějakých 50 let
V posledních desetiletích jest má ustálená taxa nějakých 12 až 15 lahváčů denně. To činí průměrně 4.927,5 lahváčů ročně.Bylo období, asi tak od roku 1948 do roku 1991, kdy ani v mé rodné vesnici, Budějcích, nebylo možno získat flaškový Budvar bez znalosti závozových plánů, úplatků hostinským, bufetářům. Případně na výstavišti Zeměkurva. V obchodech nebyl Budvárek k mání, v hospodách a bufetech byl ve čtvrtek či pátek. Asi tak jako maso v řeznictví. Byla to od Husáka hrozná lumpárna, neboť v hospodách se prodávalo desetivoltové pivo o dvacet a dvanáctivoltové dokonce o celých padesát haléřů dráže, nežli v síti obchodní.Leč i za dob, na které velmi těžko vzpomínám, které mne do dneška děsí při zhlédnutí fízla, policajta, městského drába - mohl si jeden vybrat, zda lahváče kamenického či zednického, tedy flašku hnědou či láhev zelenou.Dnes jest prodej činěn pouze v lahvích zelených, kterýmžto rozhodnutím se Budvar připravil o tržbu minimálně za 4.927,5  lahváčů ročně.Kdosi se zmiňoval o pivu ze sklepa, či z tanků. Že jako jest lepší. O tom není pochyby. Sám jsem měl možnost asi rok a půl se tímto mokem napájet. Leč změna chuti mezi tankem a flaškou či sudem náleží pasterizaci. A další zhoršení chuti náleží nějaké směrnici zajebané EU o prodloužení trvanlivosti eště víc.Skutečnost jest taková, že když si dnes po domácku vyrobím pivo s vrchním kvašením, jelikož na spodní nemám prostory, tak i to pivo s vrchním kvašením je chuťově daleko lepší, nežli europiva. A mohu ujistit i onoho "anhojzrbušovského" kritika, europivo a americké pivo - jedno jest.Centrální slovo zní: "globalizace". 
0/0
20.2.2012 20:17
Foto

I62s89t10v38á44n 48L90é55k29o

Díváte se na svět jiným
Díváte se na svět jiným prizmatem než já. Česká Pozice, stejně jako ostatní weby také musí platit zaměstnance a služby penězi. My inzerenty zásadně neslustrujeme. Náš web je otevřený pro inzerenty stejně tak jako pro čtenáře. Jak sám/sama vidíte, i v diskusi ctíme demokratické principy, jak by se Vám líbilo, kdybych diskusní příspěvky, které se nám nelíbí, mazali? To děláme jen výjimečně, když někdo něco inzeruje (spam), nebo používá vulgarity či nedůstojné výrazy. Já Vás neznám, protože diskutujete pod nickem. Mne to nevadí, já tam mám svoji fotku a popis toho, kdo jsem. Ten rozdíl je velký. Přesto s Vámi diskutuji. Hodně štěstí.
0/0
20.2.2012 19:28
Foto

Elwood

asi jste to ne zcela pochopil
Slovní obrat srovnávat jablka s jablky se používá jako synonymum srovnatelného. Tedy, pokud srovnáte srovnatelné, vychází skutečně Budvar horší než zmíněné pivovary a, co je ještě horší, úplně tragické jsou trendy, kdy Budvaru trvale rostou náklady na vyrobený hl, zatímco těm dobrým klesají. 
0/0
20.2.2012 18:47
Foto

Pepinopan

sakra, tomu nějak nerozumím
jaká derivátová pozice????   Domnívám se , že jde o kurzové zajištění neboli  např. forward nebo swop apod. Neboli  např. prodávám tržby za prodané zboží v EUR za předem domluvený kurz  s bankou. Nebo se snad mýlím??? A je sand špatné, že podnik dokáže generovat takové finanční příjmy (tržby z prodej v zahraničí). To je jako kdyby jste nadaváli zdravému šikovnému člověku, že je moc zdravej a  šikovnej a dokáže vydělávat peníze?!!? Sakra kde to jsem???? Kluci z budějc ale umí i dobré pivo!!!
0/0
20.2.2012 18:34
Foto

Pink

jinou odpověď se asi nedalo
jinou odpověď se asi nedalo očekávat. nicméně pár důvodů, proč zrovna na české pozici bych podobnou reklamu na rozdíl od těch ostatních významných serverů nečekal by se našlo. asi mi budete argumentovat tím, že když si někdo zaplatí banner, nelustrujete, kdo to je. to si ale rovnou můžete podat ruku se zdejším provařeným nickem "JUDr" Markem Kalinou.
0/0
20.2.2012 18:26
Foto

Bug

pane Léko
Pane Léko, to je jediná pravda, že srovnávání firem z jednoho oboru je naprosto běžníá věc, ale nesmí se to zneužívat a hlavně se to musí umět. Tohle tedy není srovnávání firem, ale jedné s druhou (celkem dvě), aniž se píše o tom co mějí a co nemají společného a co je za případnými rozdíly. Srovnává se odvětví s firmou jednou, srovnává se leadr s následovníkem  atd, ale nepoužívá se to v politagitce na tak úctyhodných stránkách jako by měly být tyto. PS omlouvám se že neumím Vaše jméno skloňovat, neúmyslně s ním zacházím hanebně, omlovám se.
0/0
20.2.2012 18:25
Foto

I62s85t18v42á66n 71L97é24k35o

No vždyť to právě děláme!
No vždyť to právě děláme! Problém je, že Budvar neodpovídá na naše otázky. Proč asi???
0/0
20.2.2012 18:19
Foto

I69s48t55v48á73n 69L33é11k33o

Myslel jsem, že AB je Babiš,
Myslel jsem, že AB je Babiš, ale teď mi došlo, že jste asi myslel Anheuser-Busch. Ale srovnání firem ze stejného oboru je naprosto běžná věc. To, že se vám to nelíbí, je to váš názor.
0/0
20.2.2012 18:17
Foto

Pepinopan

Dobrý den
Jak může být devizové (kurzové !!!!) zajištění podniku spekulace?. Řekl bych, že kurzové zajištění je součástí  celkového plánu hospodaření podniku na zajištění zisku z volných finančních prostředků. Pokud umím dobře počítat tak 77 mil. z 2 miliard je cca 4% výnos. A to asi v bance nikdo při úrovni dnešních úroků nedostane.  Tomu se říká, že při omezených možnostech státního podniku je to sakra dobrý výsledek z 2 miliard!
0/0
20.2.2012 18:15
Foto

Sasa Krizek

no právě že nehledám...
Pane Lékó, jen komentuji jaký na mne udělal článek dojem. K Vám mi takové zájmy moc nejdou, ale když jsem si přečetl CV pana Hlaváče, tam bych si tak jistý nebyl, přece jenom je to jeho obor. Přečtěte si ještě jednou to zakončení a rozptylte mé obavy.PS: Babiše jste si dodal sám:-)
0/0
20.2.2012 18:09
Foto

Pepinopan

S tímto komentářem plně souhlasím!!!
Tento článek je účelově tendenční!!!! Zkušený nepodjatý ekonom znalý podnikových financí  by to takto nikdy nenapsal. Není účelem tohoto článku management Budvaru zdiskreditovat?  Apropo srovnávat účetní zisk 2 odlišných firem je zavádějící.
0/0
20.2.2012 17:56
Foto

Nevim

Vy víte?
Jestli víte o Budvaru více,tak pište,pište,pište! Těším se na Vaše objektivní články.Díky!
0/0
20.2.2012 17:33
Foto

Srovnává se nesrovnatelné
Celý článek mi připadá jaksi zavádějící, protože autor srovnává nesrovnatelné. PP a BB spolu mají společné snad jen to, že vaří pivo. Pak už je víc rozdílů, než shod. PP vaří a vykazuji produkci vyrobenou v zahraničí v licenci nebo v dalších závodech v Čechách a na Moravě . To BB nemůže. Ten kvůli zeměpisnému označneí původu může vařit pivo jen v Budějovicích.  PP může zakládat společné podniky, kapitálově expandovat, zatímco BB kvůli svému "národnímu" statu nikoliv. PP se svými značkami může kam chce. BB jen tam, kde si zajistil své známkoprávní pozice. Prostě těch rozdílů je řada a tohle měl autor vědět. Jinak mi totiž jeho psaní připadá tendenční. A volat po privatizaci BB s odkazem na PP, kde český stál přišel v kauzách Nomury a IPB neodvratně o miliardy korun mi přijde docela úsměvné. Budvar určitě není "svatá kráva", které by se nebylo možné dotknout, ale měřte všem stejně.
0/0
20.2.2012 16:36
Foto

I64s83t54v32á46n 54L69é39k20o

Vážený "nevim", vaše
Vážený "nevim", vaše přezdívka do diskuse je opravdu velice dobře zvolená. Nevíte o tom nic. Ale hrdě diskutujete. Jen tak dál.
0/0
20.2.2012 16:30
Foto

I13s62t65v18á42n 33L93é34k24o

No, uhodil jste hřebík na
No, uhodil jste hřebík na hlavičku. Jestliže články na České Pozici čtete tak, že hledáte za nimi nečí zájmy, tak jste na omylu. Vaše vývody, že článek je napsán na objednávku finančních poradců, "velké pětky" (nevím, kterou velkou pětku máte na mysli, Andreje Babiše, PPF, je fakt k usmání.Navíc mne udivuje, že takový analytický článek od nezávislého autora - právníka a ekonoma - Tomáše Hlaváče vyvolá takové emotivní reakce.
0/0
20.2.2012 16:26
Foto

I33s35t35v37á24n 71L45é85k18o

Proč by to bylo "hustý"?
Proč by to mělo být  "hustý"?
0/0
20.2.2012 16:10
Foto

I12s24t26v39á15n 43L25é35k71o

Tak reklama je k vidění na
Tak reklama je k vidění na našem webu. Je to normální placená inzerce, mají nebo měli ji skoro všechny významné weby.
0/0
20.2.2012 16:05
Foto

Bug

jabko a jabko
Výstav Svijany 2010 437 tis.hl,Bernard 204400 hl - to opravdu jsou jablíčka proti jablku , jaké že jsou provozní náklady na m2 u garsonky 20m2 a velebytu 150m2 - budou opravdu porovnatelné? Jak vysoké budou provozní náklady Fiatu panda a mercedesu SLK poměřeno třeba počtem ujetých km? To podle těch čísel skutečně nepoznáte, co je lepší. Víte proč prý nedostal T.Sedláček PHD? - protože neměl v disertačce tabulky a tabulčičky s číslama. Vy jste určitě OK, když máte tabulčičku s číslama.
0/0
20.2.2012 16:03
Foto

Murdoch

Hmm, tak to je teda hustý:-(
Hmm, tak to je teda hustý:-( Díky a upozornění!
0/0
20.2.2012 15:58
Foto

Bug

lex budvar
Pan Léki hovořil o zastáncích současného statutu u n.p. jako o přívržencích levice, ale tohle  pokračování není jen o tom, jak tu firmu zničit, ale nese to příznaky nástrojů historicky použitých levicí při socializaci venkova (dáme jim dávky co nesplněj, a když, tak jim nedáme ty pytle, takže je stejně zavřem), likvidaci živnostníků - seberem jim živnost, ale hypotéky a dluhy jim milostivě necháme platit), zničení napříč všeho průmyslu (ale soudruhu, na ten materiál zapomeňte, plechy na škodovky holt budou rezavý, ale plán ten bude splněn, každý rok, každých pět let a na věčné časy), autor před lid  vede kozla a líčí, jak bude vydojen, protože to tak má bejt - úvěr (aby se zvedla hodnota firmy), schopný management (abs. úspěšné VŠE), co vydojí půl miliardy jako v prazdroji, Pamatuji Krušovice jako skvělé pivo, pamatuji Gambáč jako dobré pivo, pamatuji Kozla jako výborné pivo ale někde, pamatuji plzeň u Kocoura, tygra, u Jelínků, ta byla, jsem rád že si to pamatuji, ale dnes chodím jinam. Pravdou je, že U černýho vola plzeň , ta je. Ale i krumlovský , nymburský, klášter, podkováň, samson se dá pít, když hospodskéj do toho vnese NĚCO. Jak vono to je, když zaleju čaj horkou vodou, tak je to čaj, ale když do horké vody strčím čaj, tak je to patok - to je biochemie, co se studuje a ve výsledku se stejně řekne, že to je příroda, pokud v tom není HGB, že jo gambáči ze Plzně
0/0
20.2.2012 15:58
Foto

Pink

napravo 
napravo 
0/0
20.2.2012 15:44
Foto

I74s40t48v63á72n 37L61é93k61o

Proboha, co to je za blábol?
Proboha, co to je za blábol? Mimochodem se jmenuji Léko, ne Léki.
0/0
20.2.2012 15:25
Foto

Sasa Krizek

to je ale pěkná privatizační agitka
nějak té České Pozici přestávám rozumět, když si přečtu závěr článku napadne mne pouze  Cui Bono? Investiční poradci? AB? PPF? Velká pětka? Proč? Posuďte sami:"Jakýkoli státní, nebo obecní podnik vždy byl, je a bude předmětem politického boje a zneužívání ze strany politiků. Žádný systém se tomu nikdy v historii lidstva nedokázal vyhnout. Privatizace má samozřejmě svoje úskalí a rizika, ale představuje nejméně špatné řešení. Výjimkou snad mohou být firmy, které pracují s využitím nějaké formy přirozeného monopolu, protože tam existuje vždy možnost jeho zneužití." 
0/0
20.2.2012 15:24
Foto

Murdoch

Dobrý den, mohu se zeptat,
Dobrý den, mohu se zeptat, kde je ta reklama k vidění?
0/0
20.2.2012 15:09