Diskuse k článku

Bláhové snění (47.) Kolik bylo sepsáno evangelií?

Zlomky z Nag Hammádí věří, že Ježíš učil žáky dopídit se ke království nebeskému poznáváním, duchovní disciplínou a prožitkem božské esence.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

P31a13v41e53l 75M73i40c67h15a83l 9633225233

I nejvzdělanejší a nejbojovnější rabiim i rebecim
by se pod seriál nepodepsali, důvod pod č. 49. Byl jsem blízko člověku, co se jako samouk z knihy naučil hebrejsky, s jednou maličkou chybičkou, co se vloudila hned na začátku toho učení, mylně četl hebrejštinu zleva doprava. Když si překopírujete libovolný hebrejský text, překlopí vám to směr psaní i dalších literek.... Podobně východiska čtení písemných textů, bez kontaktu s živým prostředím, verifikací, ověřením experimentem.
0/0
8.2.2013 23:20
Foto

Roman Sláma

Celibát.
Jednoduché. Uznejte, že byl Ježíš ženatý, či alespoň sexuálně aktivní a zrušte nesmyslný celibát. Pak možná nebudou sexuálně frustrovaní kněží zneužívat malé děti. Je to hnus. Jen kvůli nějakému lpění na dávno zaprášených dogmatech. Je snad poměr pedofilů v jiné sociální skupině tak obludně vysoký jako v katolické církvi??
0/0
8.2.2013 17:50
Foto

Děkuji všem
Děkuji připspěvatelům za odkazy a jejich pohled na věc. Myslím, že všichni, kteří se zde vyjádřili, mají velmi přínosné informace a že jakýkoliv názor nám (mně určitě) může pomoci být nad věcí a s rozumem v hrsti. Nepřikláním se ani k jednomu názoru, ale zdravím Vás všechny s úctou k vašim pohledům na věc.
0/0
7.1.2013 11:08
Foto

Leopardo Di Cardio

pane Karle,
děkuji za komentář. Samozřejmě rozumím, že nemusíte se závěry mého webu souznít i když se proti nim, zdá se mi, přímo nestavíte. Máte-li zájem, ověřte si nicméně že pozice zastávané panem Kurasem jsou mezi kritickými učenci velice vzácné. Hlavně proto, že jejich "explanatory power" / vysvětlující potenciál je velice nízký....a jsou spíše výsledkem přání než nestranného posouzení evidence.Díky i za Vaše odkazy - já sám nejsem katolík, s historií katolické církve mám veliký problém a navzdory respektu pro mnoho z jejích pozitivních kapitol velmi jasně vidím i věci, ze kterých mi je nekonečně úzko. Mohu-li Vám poradit, dívejte se však vždy na to jak to které "křesťanské" učení / chování lícuje s tím co prezentoval Ježíš Kristus. Neviňme geniálního architekta ze zpackané budovy, když víme, že ji pokazili dělníci.S pozdravemwww.rozumnavira.cz
0/0
7.1.2013 9:10
Foto

Karel 10253

katolická církev
Milý pane Cardio,Pozorně jsem si pročetl články, které nabízíte jako odpověď panu Kurasimu. Nechci s Vámi polemizovat o tom, jestli byl Ježíš ženatý a nebo jestli vstal z mrtvých a vystoupil na nebesa. Jenom je pro mne nedostatečné, když nabízíte jedny webové stránky a ještě k tomu jenom jednoho autora.Mě hlavně zajímá historie a současná činnost této církve mimo níž není spasení. A jejíž jediným zdrojem moudrosti je Bible Svatá.Nabízím Vám dvě krátká videa o činnosti této organizace. http://www.youtube.com/watch?v=wMvbg6u4uRs http://www.youtube.com/watch?v=HtOSk3-fcvs  
0/0
7.1.2013 8:11
Foto

Jiri12

Dva skutečně svobodní lidé
se nikdy nemohou dostat do disharmonie nebo sporu :-))Buďme svobodní a přejme svobodu víry (nebo nevíry) i panu Kurasovi :-))Mě jeho texty, zkratky a zjednodušení, obvykle iritují tak, že se musím znovu ponořit mnohem hlouběji, než obvykle, a za to mu velmi děkuji.
0/0
4.1.2013 18:43
Foto

Leopardo Di Cardio

Pane Kurasi
mnoho z toho, to co jste nám tu předložil je velice problematické. Přál bych si aby jste nenakládal s fakty tak lehkomyslně...přikládám linky na pár krátkých relevantních článků...http://www.rozumnavira.cz/teologie/26-byl-jezis-zenaty.htmlhttp://www.rozumnavira.cz/apologetika/22-ztracene-knihy-bible.htmlhttp://www.rozumnavira.cz/apologetika/44-proc-verit-pravdivosti-zprav-o-jezisove-vzkriseni-zena-jako-klicovy-svedek.htmlhttp://www.rozumnavira.cz/teologie/94-mohlo-byt-zidovske-teologicke-mysleni-duvodem-pro-vznik-viry-ucedniku-ve-vzkriseni-krista.html
0/0
4.1.2013 14:00