Diskuse k článku

Bilance jedné zářijové noci v ODS: Výprask za výpraskem

Tomáš Chalupa zakusil své fiasko v Praze, Martin Kuba u Středočechů. Mění se snad občanští demokraté?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Ano
takhle to přesně je, mluvíš mi z duše i s tou prognosou komunismu. Vzešel z něčeho podbného jako se děje dnes, jen v jiné historické epoše, takže jeho metody měly tvrdší způsob boje a využívali větší masy chudých a utiskovaných. Jestliže se tyto masy podobné těm v 19. století rozmnoží, bude to jen živnou půdou pro další levicové puče či revoluce. Doufejme, že po neblahých zkušenostech s totalitními režimi se moderní společnost dokáže včas probudit a dát lidem, tedy masám to, co opravdu zaslouží. Sociální spravedlnost vycházející ze solidarity a hlavně respekt mocných, kteří vládnou penězi a to je vlastně vším. Iluze mě nebereš, protože už žádné nemám, byly jen vypěstovány za 40 let totality, kdy jsem musel snášet opovržení a každodení kopance, včetně mojí rodiny. Nečekal jsem žádnou satisfakci, stejně by mi byla houby platná, je mi 68 let a hlad nemám, jen jsem čekal, že někdo konečně ohodnotí význam lidí, kteří poctivě pracují, vzdělávají se a vychovávají nové generace v tomto duchu. Místo toho jsou jen stádem platícím poctivě daně a chodím k volbám jen proto, že věří, že se budou mít lépe. Závidím lidem, kterým je dnešní doba někde u zadku, jenže takhle by neměl dnešní člověk žít,to je snad minulost, nebo ne ?
0/0
5.9.2013 12:01
Foto

V.Hricák

Nerad vám beru iluze,ale
Nerad vám beru iluze,ale pravicová politika má smysl pro lidi vlastnící výrobní prostředky a částečně pro určitou skupinu zaměstnanců.Pokud se rozhlédnete po české společnosti,tak zjistíte,že drobní zemědělci u nás téměř neexistují.Drobní a střední podnikatelé padají,jak mouchy.Kdo bude asi volit pravici?Ta neustále se rozrůstající armáda bezzemků a zaměstnanců živořících kousek nad minimální mzdou?To je iluzorní představa.Kdo nic nemá,ten nemá co ztratit.Je jenom otázkou,zda za tento i budoucí stav můžou politici,nebo je to jenom evoluční vývoj kapitalismu,kde silný požírá slabšího.Z tohoto pohledu nevidím myšlenku komunismu vůbec mrtvou.Neustále se zvyšující tlaky na odpoutání občana od státu(jedno,zda půjde o důchody,nebo zdravotní péči) a neustálé poukazování na levnější pracovní sílu v zemích třetího světa jenom urychlují vývoj.Pokud by jsme měli tisíce drobných sedláků a podnikatelů,vlastnící výrobní prostředky,měli by jsme stejně početnou skupinu lidí,bojících se o svůj majetek a stejně početnou skupinu potenciálních voličů pravice.Takhle tu máme armádu chudáků se stále zmenšujícími se právy,která se vůčihledně rychle rozrůstá.Tak že v dohledné době bude pro pravici jenom hůř.Rozhodně to neříkám,jako přesvědčený komunista.Jenom se snažím odhadnout budoucí vývoj ze současného stavu.
0/0
5.9.2013 10:13
Foto

Jediná ODS
byla stranou, která mohla dokončit listopadovou revoluci, zaříznut kryptokomunisty, vytvořit zákonné prostředí pro svobodné podnikání a dát jistotu občanům v sociální a zdravotní politice. Neudělala z toho vůbec nic. Komunisté získávají stále větší vliv, živnostníků stále ubývá, zdravotnictví stále podražuje a v sociální politice je situace téměř katastrofální. Svoje snahy zaměřila hlavně na získávání kmotrů a lobistů na svoji podporu. To s sebou neslo vytváření korupčního prostředí, které bylo využíváno víc než dost. Jeden skandál za druhým, včetně toho vrcholového pana Nečase jen potvrdilo, že ODS je naprosto nedůvěryhodnou stranou. Nevím kde vůbec bere odvahu a hlavně otrlost ještě něco lidem slibovat a získat hlasy voličů. Mnoho lidí je volilo hlavně proto, že byla právě tou jedinou silnou pravicí v naší politice. Problém je ovšem v tom, kdo je nahradí. Je to právě zase dílo ODS, že neexistuje jiná pravicová platforma, které by dávala naději na vyvážení sil na politické scéně po předčasných volbách. Ti pravověrní zestárli, nebo jsou otrávení současnou politikou a mladí se spíše obracejí vlevo, kde jim svítá naděje na lepší uplatnění a karieru. Čekám, že se stane zázrak a nějaký pták Fenix, už ne modrý, vyletí a dá nám pravičákům novou naději. Myslím, že se ještě nevylíhnul, ale jak dlouho budeme čekat ? 
0/0
5.9.2013 7:22
Foto

Svaty

Tak tuhle pohádku může ODSce
Tak tuhle pohádku může ODSce věřit jen zaplacený novinář nebo totální idiot. Maximálně tam kmotři nastrčí trochu neokoukané tváře. Tam chodí lidé s tím, že budou krást. I kdyby se Bendl s Kubou natřeli na růžovo, tak já ty parazity volit nebudu.
0/0
5.9.2013 6:41
Foto

B83o14h13u66m31i87l 39H53o29l42u20b76e31c 9845270518773

Za ODS hovoří zcela jasně toto:
 Vytunelovaná privatizace řízená stranickými sekretariáty ODS, které určovaly, kdo ("privatizátor ODS") a kolik úvěrů od státem vlastněných a ODS řízených bank dostane, za což jsme jako daňoví poplatníci zaplatili 600 miliard Kč - tolik bylo nesplacených úvěrů. A tam, kde to navíc provázely další trestné činy, dal Klaus těmto privatizačním zločincům v roce 2013 zločinnou milost.Zločinné "církevní (pseudo)restituce", přestože není na valorizaci důchodů.Řízení státu podle principu "Organizované nezodpovědnosti" - nikdo za nic nemůže, žádné zákony nebyly porušeny, ale státní kasu čeká 30-ti miliardová  rána :  např. tunely z bývalé ČKA - prodeje úvěrů garantovaných státem za zlomek (v řádu % nominálu) jejich reálné ceny - 30 miliard pro daňové poplatníky"MIMOROZPOČTOVÉ FINANCOVÁNÍ ODS“  - Drobilovo "noblesní" označení pro tunelování státu přes veřejné zakázky -- jasný důkaz, že ODS jako politická strana je kriminální galérkou se svým specifickým názvoslovímTunely na státní a municipální rozpočty za svitu televizních kamer: obrněnce PANDUR (Dalík, Topolánek), letouny CASA, Řebíčkův  Viamont  vers. Ministerstvo dopravy, Topolánkova solární elektrárna, vytunelovaná Praha tandémem Bém – Janoušek apod.Devastační exekuční zákony a praxe demoralizující společnost.Co s tím chce „obrozená“ ODS dělat? Jaké další hrůzy má pro nás připravené?
0/0
5.9.2013 6:15
Foto

Janh

ODS se "měnila" už
ODS se "měnila" už tolikrát....naposledy na volebním sjezdu 2010. Jak to dopadlo, víme všichni.Stejné je to i tentokrát - o tom ostatně svědčí lídr středočeské kandidátky Bendl.
0/0
4.9.2013 15:39
Foto

Svobodník

ODS si zařízla Ideového fůdce Chalupu ????
vždyť měl pochvalu od  Klause za pravicovou ideovou pevnost, Nečas ho zbožnoval a pražští vexláci ho měli za Moodrého Marxe
0/0
4.9.2013 15:29
Foto

Irinek

ODS se nemění
Jen hraje promyšlenější tyátr pro blahoslavené chudé duchem.
0/0
4.9.2013 14:59
Foto

Ořech

"Vyvyalení" každým coulem ......
http://vtipy.netroof.eu/item/13228/dalsi-reality-quotsouquot/
0/0
4.9.2013 14:58