Diskuse k článku

Avizoval americký akciový trh eskalaci konfliktu v Sýrii?

Ceny akcií zbrojařských firem Raytheon, Northrop Grumman i Lockheed Martin se odpoutaly vzhůru od indexu S&P 500 už okolo 27. června.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Erpy

Příčina války v Syrii ..?
Již při letmém prolistování komentářů k Sýrii na internetu  a to prosím téměř ze všech států , začnou se vám vystrkovat " jako bolavý palec " dva hlavní důvody :1.) USA ovládají celý blízky východ s výjimkou Sýrie a Iránu a soudí , že tento stav v dnešním měnícím se světě je potřeba napravit podle svého zájmu .2.) Při dnešním překotném vyvíjení nových zbraňových systému je nezbytné si uvolnit ruce tím , že dosávadní zásoby tzv. moderních útočných prostředků je potřeba zlikvidovat . Jistě , bylo by je možno sešrotovat ale to by byl nehospodárný způsob a zbrojním firmám by nepřinesl žádné zisky .Další menší zástupné důvody by se jistě našly !
0/0
5.9.2013 7:33
Foto

Stastnyjiri

Upřesnění
Ceny akcií Raytheonu rostly od podzimu 2011, v červnu přišla jen třetí impulsní vlna. Podívejte se na graf. Můžeme jen hovořit o pokračování růstového trendu. Tím nevylučuji nějakou podpůrnou roli inside informací.Dále bych upozornil, že tvrzení o růstu P/E (cituji: "strmě růst akcie amerických zbrojařských firem i jejich P/E poměr") s růstem ceny je matematicky nesmysl. Když do čitatele dosadím cenu a ve jmenovateli je poslední známý zisk je jasné, že při růstu ceny a konstantním jmenovateli nemůže P/E stoupat, ale klesat. A to taky dává logiku.  
0/0
5.9.2013 5:18
Foto

P56a21v23e34l 29M11i73c83h80a83l 9153905903

Občas sázka na neklid vyjde
Nikoliv nutně. Třeba váznou nové zbraňové systémy, nový little boy se nekoná. Stále se sází na stíhače, asi aby nepřišli o práci? Stejně střely s plochou dráhou letu, dnes už poněkud těžkopádné. Takže vlastně mírová doba, po konci Japonska už asi není adekvátní protivník.
0/0
4.9.2013 22:20
Foto

Filias

Očekávatelné
Konfilkt eskaluje a eskaluje, chemických zbraní je tam taky dost. Navíc je i mnohem více důvodů proč by tam mohly chtít US zasáhnout. Nemusíte mít žádné extra tajné info aby vám bylo jasné, že šance na zásah US se pořád zvyšuje. Stačí umět pracovat s otevřenými zdroji odhadnout reakce. A na Sýrii se teď upíná hodně analytických zraků.A co na něj asi použije? Kdo ty zbraně vyrábí? Co zkusit koupi jejich akcie.
0/0
4.9.2013 9:44