Zdeněk Škromach

Políček Zemanovi a Haškovi: Sobotkova stínová vláda

V souboji prvních dvou mužů ČSSD zvítězil předseda strany. Svými lidmi obsadil důležité posty stínové vlády, haškovci jen paběrkují.

Politická poprava Jana Mládka je nepravděpodobná

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka se aktuálně zabývá obměnou stínové vlády. Její finální podobu by měl dle svých slov dokončit v horizontu několika týdnů. Dotknou se změny stínového ministra financí?

Stínový ministr financí ČSSD se po svých neobratných vyjádřeních na adresu živnostníků a penzistů zdál být politikem na odpis. Není.

ČSSD: Nový začátek, nebo začátek konce pro naši zemi?

Pozvolna se rozběhne předvolební kampaň. A v agitaci konkurenčních politických stran se může objevit i slogan „ČSSD chce zničit živnostníky“.

Bohuslav Sobotka: Nechtěli jsme na sjezdu dopadnout jako ODS

„Nečekal jsem, že Miloš Zeman zajde tak daleko, že vyjádří přání, aby sociální demokracie vyhrála. To mě opravdu překvapilo.“

„Já jsem pomohl Michalu Haškovi obnovit jeho pozici,“ říká v rozhovoru pro ČESKOU POZICI staronový předseda ČSSD.

Výsledek sjezdu: ČSSD se „neštípla“, hitem jsou hejtmani

Po sjezdu 16. března v Ostravě. Zleva místopředsedové ČSSD Michal Hašek a Milan Chovanec, předseda strany Bohuslav Sobotka, předseda Senátu Milan Štěch a místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek.

Příkopy mezi křídly Bohuslava Sobotky a Michala Haška nebudou nikdy plně zasypány, nové vedení ČSSD však přineslo vyrovnaný poměr sil.

Jiří Dienstbier: Ve vztahu k vedení ČSSD mám teď rozvázané ruce

Proč stínový ministr spravedlnosti neobhájil post místopředsedy? „Přečníval jsem způsobem, který asi někomu vadil,“ říká Dienstbier.

Sjezd ČSSD: Vize a program? Kdeže, napřed funkce.

To je panečku poměr: celý den na dobývání pozic, pak tři hodiny na politický obsah.

Předběžný obraz ČSSD na cestě k vládě: Konflikty nejsou vítány

Optimální varianta nového vedení, která nerozbije vztahy: Sobotka-Hašek-Zaorálek-Chovanec-Dienstbier-Škromach-Gajdůšková.

Sobotka získal silný mandát předsedy ČSSD. Dienstbiera ale do vedení neprotlačil.

Aktualizováno. Po prezidentských volbách to vypadalo, že Bohuslav Sobotka v čele strany oslabil. Na sjezdu ale získal významnou podporu.

„All-Star“ sestava podle Michala Haška

Michal Hašek naznačil, o koho se na březnovém sjezdu ČSSD svede bitva: o Jiřího Dienstbiera a Alenu Gajdůškovou.

Sjezd ČSSD se blíží. Předvede se hejtmanská jedenáctka?

Zajímali jsme se, jak vládci krajů hodnotí situaci ve straně před volebním sjezdem. Na jejich palácový převrat to nevypadá.

O české verzi „projektu Fico“ může levice jen snít

Jakékoliv integraci levicových subjektů stojí v cestě animozita mezi jejich představiteli. Nahrává tento stav více KSČM, nebo pravici?

Miloš Zeman levici hned tak nesjednotí

ČSSD by byla bláhová, kdyby se prostřednictvím „levicového bloku“ měla postarat o účast Strany práv občanů – Zemanovců v příští sněmovně.

Miloš Zeman se napil kefíru!

Nejpernější den novinářů za poslední roky. Politická a podnikatelská mapa České republiky byla během 24 hodin zcela přemalována.

Na koho padne Zemanův hněv?

Bývalí kolegové ze sociální demokracie se shodují, že jedním z nejvýraznějších rysů povahy nového prezidenta je pomstychtivost.