Xenofobie

V západních demokraciích řádí cenzura. Z 99 procent je neviditelná.

Nejmocnějším zdrojem autocenzury jsou levicoví liberálové. Ti, kdo zveřejňují nepohodlné pravdy, jsou umlčováni společenským ostrakismem.

Doutnák a nálož ke švédským bouřím: Také rozdělená společnost

Stovky mladých lidí v uplynulém týdnu zapalovali ve stockholmských přistěhovaleckých předměstích auta a útočili na policii – například 23. května v Rinkeby.

Problém vandalství mladých švédských přistěhovalců nelze snadno identifikovat a zcela vysvětlit, píše z Uppsaly Jaroslav Suk.

Jaroslav Suk 30.5.2013

Slovenský rapper Vec: Nové a nezajeté věci přijímají naše národy trochu těžko

„Byl jsem proti roztržení Československa, ale nakonec si myslím, že bylo tím nejlepším, co jsme mohli udělat. Kdyby se dnes v parlamentu řešila nějaká otázka, vždycky by to bylo Češi versus Slováci, mělo by to nesnášenlivý podtón,“ říká Branislav Kováč a

Rozhovor s Branči Kováčem nejen o imunitě starší populace vůči hip hopu, ale i o toleranci české a slovenské společnosti k novým trendům.

V politickém boji lajkovat nestačí

Souboj o moc se nevede ve virtuálním, ale v reálném prostoru. Miloš Zeman to věděl a na rozdíl od facebookové generace měl společenské téma.

Koho chce oslovit Zeman? Sází na protiněmecké xenofoby.

Jde také o to vtisknout kampani témata, například sudetoněmecké, díky nimž Zeman může útočit a Schwarzenberg se musí bránit.

Lídrem pravice je Schwarzenberg. Začala postklausovská éra.

Tvrzení prezidenta Klause, že v prvním kole prezidentské volby pravice utrpěla drtivou porážku, je falešné.

Odebráním tří dětí v Rotherhamu došla Britům trpělivost

Pěstouni se domáhají očištění od nařčení z rasismu a sankcí proti jeho autorům v rotherhamské správě. Nedomáhají se však návratu dětí, protože jim nechtějí způsobit další trauma.

Místní správa jako důvod uvedla, že jejich pěstouni jsou členy „xenofobní“ strany UKIP. Ta díky tomu uspěla v tamních doplňovacích volbách.

Naučte se vyslovovat i toto jméno: Theodor Gebre Selassie

Neuvěřitelné! Pražské centrum, pondělí 4. června 2012.

Samozvaní ochránci českého národa našli další „spravedlivý“ důvod k rozhořčení. 

Šílená vize pro Evropu: střet generací kvůli práci

Nenajde-li se řešení pro pracovní trh, nebude se příští boj odehrávat mezi proletariátem a kapitálem, ale zaměstnanými a nezaměstnanými.

Václav Vlk 4.5.2012

Unde malum? Ministerský projekt proti xenofobii za 90 milionů.

Cílem nového střediska je prý interdisciplinární výzkum zjišťování původu zla a genocid, jako byla ta, jež postihla statisíce Arménů mezi lety 1915 až 1923.

Školáky má v otázce rasismu poučit obecně prospěšná společnost Výzkumné centrum archeologie zla, jež zakládá nový vědecký obor!

Kapitola 54. Intelektuální terorismus

Spoluúčast západních médií na šíření protiizraelské a protižidovské propagandy neštítící se vymýšlet rafinované lži považuje Pierre-André Taguieff za jeden z nejostudnějších aspektů „zlevicovělé“ kultury. Důkazem jejich morálního kolapsu byl takzvaný „dž

Největší současná hrozba pro západní civilizaci? Globální spojenectví vzteklých a nenávistných.

Jestli se ODS a ČSSD nevzpamatují...

Pokud ODS a ČSSD v čele s Petrem Nečasem, respektive Bohuslavem Sobotkou, podlehnou myšlenkové sterilitě a zredukují politiku na mocichtivé rutinérství, voliči je možná už v příštích volbách odsunou na vedlejší kolej a zkusí to s úplně jinou sortou polit

Politické akcie komunistické strany stoupají. Důvod je prostý. Za komunisty pracují vládní koaliční strany, zejména Věci veřejné.

Je Josef Dobeš na odpal? Policejní razie, únik rodných čísel a „rasistická“ čítanka.

Na dotaci 150 milionů korun z ministerstva školství dosáhla i brněnská Univerzita obrany, jedna ze dvou státních škol v Česku. Zbuduje mimo jiné i mobilní balistickou laboratoř.

Ministerstvo školství se během jediného dne potýkalo nejméně se třemi medializovanými problémy. Začíná hustější střelba na šéfa?

Pomůže holešovská policejní škola vybudovat multietnickou policii?

Multikulturalismus v pojetí střední policejní školy je založen na respektování českého právního řádu a na multietnickém respektu.

Ondřej Liška: Tím, kdo by dostal pětku, je Dobeš. A Bátora je Klausova sonda.

Bátorou chválený spis Zkáza Slovanů je výblitkem toho nejhoršího českého antisemisimu nejhrubšího zrna, říká nesmlouvavě bývalý ministr školství Ondřej Liška, který kritizuje i počínání svého nástupce Josefa Dobeše.

Na ministerstvu školství vládne podle předsedy Strany zelených Ondřeje Lišky klientelismus po ose Dobeš–Bátora–Klaus-Klaus mladší.