WikiLeaks

Informační revoluce si nevybírá. Slupla i Assange.

Příspěvkem do diskuse o neutralitě internetu a šíření informací  je kniha Státní nepřítel WikiLeaks, kterou napsali redaktoři týdeníku Der Spiegel.

Louis Vuitton v ohrožení!

Karikatura mladé umělkyně Nadiy Plesnerové měla upozornit na utrpení v Dárfúru.

Hackerská skupina Anonymous chce zničit pověst tradičního výrobce kabelek a připravit ho o peníze. Čím vyšší ztráty, tím lépe.

Protesty v Tunisku katalyzovala WikiLeaks

Tunisané demonstrovali na předměstí hlavního města Tunisu i v sobotu 15. ledna. Poté, co zemi opustil její prezident Zín Abidín bin Alí.

Tunisany přivedl v minulých dnech do ulic nejen růst cen, korupce a nezaměstnanosti, ale i depeše americké diplomacie zveřejněné WikiLeaks.

PirateLeaks zveřejní seznamy sponzorů politických stran

Koordinátor PirateLeaks Jakub Michálek se politiků nebojí. Internet tady je, na tom už prý nikdo nic nezmění.

Piráti nechtějí odhalit pouze velké partajní sponzory, ale i ty regionální. Tam prý kontrolní mechanismy zatím zcela selhávaly.

Al-Kájda možná už má špinavou jadernou bombu

Svět se může ocitnout na pokraji „jaderného 11. září 2001“, nebudou-li zásoby uranu a plutonia zajištěné před teroristy.

Z několik let starých amerických depeší, jež získala WikiLeaks, vyplývá, že schopnost al-Kájdy vyrobit „špinavou“ jadernou bombu roste.

Berry povídal: Hloupý nápad Galileo a Francie je říše zla

Berry Smutny vedl až do minulého týdne společnost OHB-System, která má dodat pro systém Galileo prvních čtrnáct satelitů.

Šéf německé firmy OHB Berry Smutny „mimo záznam“ zkritizoval projekt Galileo, WikiLeaks to zveřejnil a manažer si hledá novou práci.

Tibor Pósa 30.1.2011

RuLeaks zveřejnil fotografii údajné Putinovy rezidence

V Rusku zahájila činnost obdoba WikiLeaks, server RuLeaks. Publikoval první snímek paláce u Černého moře, jenž má patřit premiéru Putinovi.

Praha zablokovala pokus USA koupit ruské rakety z Běloruska

Former Czech Foreign Minister Cyril Svoboda (left) with then-US Ambassador William Cabaniss

Američané chtěli v roce 2005 získat přes českého prostředníka ruské rakety z Běloruska. Tehdejší vláda premiéra Grosse obchod neschválila.

Tom Jones 21.1.2011

Julian Assange se stal obětí vlastních metod

Paradox Juliana Assange: bojovník za svobodné zveřejňování informací jako bojovník proti – svobodnému zveřejňování informací.

Spoluzakladatel WikiLeaks Julian Assange chtěl v listopadu zažalovat britský deník The Guardian. Kvůli úniku informací z WikiLeaks.

PirateLeaks chce odkrýt machinace na magistrátu

Lidé mají o praktikách na pražském magistrátu jasno.

O českou verzi WikiLeaks je zájem, musí však zjednodušit systém. Přibudou také dokumenty o pražských veřejných zakázkách.

Co zahýbe v roce 2011 virtuálním světem?

Letos budou internetu dominovat nové sociální sítě, stránky na financování mladých projektů a konkurenti WikiLeaks.

USA a Německo tajně vyvíjejí špionážní družice

Družice zkonstruované v rámci americko-německého projektu HiROS budou schopné zachytit objekty na Zemi o velikosti nejméně půl metru.

Norský deník Aftenposten tvrdí, že získal všech 250 tisíc amerických diplomatických depeší a bude je zveřejňovat nezávisle na WikiLeaks.

Co kdyby Assange vypadal jako Clooney?

Zakladatel serveru WikiLeaks Julian Assange mnohé lidi svým vzezřením irituje. O Georgi Clooneym (vlevo) by to řekla málokterá žena.

Dle slavné americké novinářky Applebaumové vypadá zakladatel serveru WikiLeaks na fotkách hrozně a vydává šílená prohlášení.

István Léko 31.12.2010

Životopich Juliana Assange

Zatímco spolutvůrce WikiLeaks Julian Assange sedí v britském vězení, jeho server bojuje o kredibilitu.

Američtí blogeři objevili starý profil Juliana Assangeho na internetové seznamovací stránce OkCupid. A je co číst!

WikiLeaks odhaluje Sikorského doktrínu: Udržme USA v Evropě

V amerických diplomatických depeších zveřejněných na stránkách WikiLeaks se jméno polského ministra zahraničních věcí Radosława Sikorského objevuje především v kontextu rusko-gruzínské války.

Válka v Gruzii se musí zapsat do dějin jako poslední, v níž Západ nedokázal zastavit ruskou expanzi.