WikiLeaks

Udělají piráti z Islandu ráj novinářů?

Islandská pirátka: Novinářům a vydavatelům nabídneme největší možnou ochranu svobody projevu a investigativní žurnalistiky na světě.

Kauza OffshoreLeaks: Moc v rukou novinářů

Kdo se zalekne infúze informací o bohatých, kteří své peníze ukrývají na Bahamách, Bermudách a spol.?

Anonymous jako spojenci USA proti Severní Koreji?

Hackerské huntí Anonymous proslulo útoky na západní vlády a korporace. Nyní míří na Pchjongjang, kdežto holubičí Pentagon zařazuje zpátečku.

ČEZ se možná připletl k zúčtování s bulharskými energetickými šíbry

Dle šéfa parlamentního protikorupčního výboru Jane Janeva prý státní zástupci odkládali kauzy týkající se vývozu elektřiny pod tržní cenou.

Dan Macek 11.3.2013

Stává se internet den ode dne uzavřenější?

Nikoli budoucnost, ale už přítomnost internetu: Šifrovat by se měl naučit každý. I ten, kdo si myslí, že nemá co skrývat.

Anonymous a vyúčtování Noci Guye Fawkese

V pondělí vpodvečer se zdálo, že internetoví aktivisté přes noc rozpoutají kybernetický Armagedon, ze kterého se svět jen tak nevzpamatuje...

Velký bratr se nedívá sám. Je s ním i myšák Mickey.

Nad americkými zábavními parky Disneyland přebírá kontrolu Velký bratr. Nové špehovací technologie mají své podporovatele i v Česku.

Piráti žalují pražský dopravní podnik. Konec hry na mrtvého brouka!

Česká pirátská strana bojuje, seč jí síly stačí. Prosazuje, aby DPP automaticky zveřejňoval všechny smlouvy účetnictví a další dokumenty.

Případ Assange: Západ se hroutí zevnitř

Velká Británie činí bezprecedentní kroky, jež potvrzují, že nejde jen o vydání zakladatele WikiLeaks do Švédska kvůli sexuálním deliktům.

Czech pirates copy top search page to spark copyright debate

The Czech Pirate Party’s new website is identical in style to the ‘Czech Google’

The site Pirati.cz, which will serve as the party’s new homepage, works on the same principle as the wikis

Kniha o Anonymous. Těžko ukázat něco, co není vidět.

Jak funguje decentralizované hnutí bez vůdce, jehož aktivisté jsou bezejmenní a neplatí pro ně žádná pravidla? Co je motivuje? Co chtějí?

Czech ‘ultimatum’ to US for cheap F-16s (or missile project) revealed in WikiLeaks’ Stratfor file

The Czechs fear Russian military might, felt betrayed by Obama’s effective cancellation of the anti-missile defense program to counter the perceived threat, and — in lieu of a significant role in the area of BMD — wanted Washington to give them (and othe

‘Global Intelligence Files’ show Czechs’ fear of Russia, anger over scrapped missile shield, and demand for cheap F-16 fighter jets

Padne Facebook?

Hnutí Anonymous ohlásilo útok na největší sociální síť na světě. Anebo jde o lživou kampaň mainstreamových médií? A proč právě Facebook?

Česko coby trojský kůň pro geneticky modifikované potraviny

Plán amerického velvyslanectví v Praze: udělat z České republiky středoevropské centrum „programu aktivní podpory biotechnologií“.

Ex-Czech PM Topolánek keeps ‘cool’ over Steyr bribe allegations via WikiLeaks

Ex-PM Mirek Topolánek (left) and his friend and advisor Marek Dalík, accused of soliciting an €18 mln bribe from US-owned Austrian arms maker Steyr, at a February 2008 tennis match

Steyr official told US Embassy in Prague staff of bribery attempt by lobbyist Marek Dalík via Defense Minister Martin Barták, cables show