Výběrové řízení

Byl Šmerda bílým koněm soutěže o nového šéfa DPP?

S vítězem výběrového řízení Milanem Křístkem nejsou spokojení odboráři. Rozhoří se kolem dopravního podniku nové kolo svárů?

Exministr Šmerda šéfem DPP nebude, konkurz vzdal. Dozorčí rada doporučila Milana Křístka.

Chyby při čerpání eurodotací připustil i náměstek ministra vnitra pro informační technologie a projektové řízení Radek Šmerda. Za spoluviníka označil i ministerstvo pro místní rozvoj.

AKTUALIZOVÁNO. Účast Radka Šmerdy v konkurzu a také rozhodování výběrové komise se jevily dlouho jako problematické.

Národní divadlo Brno je bez šéfa. Míří Dvořák zpátky do Prahy?

Chtěl Daniel Dvořák náhlou výpovědí předejít neúspěchu ve výběrovém řízení nebo si uvolnit ruce pro jiné plány?

Kurátorka od Železného ředitelkou GHMP? Vypadá to na dobrou volbu.

Kurátorku, historičku umění a kritičku Magdalenu Juříkovou v pondělí 24. září navrhla výběrová komise do funkce ředitelky Galerie hlavního města Prahy.

Osobnost a zkušenosti Magdaleny Juříkové jsou zárukou, že kvalita výstavního programu Galerie hlavního města Prahy bude zachována. 

Národnímu divadlu bude místo Černého šéfovat náměstek ministryně Sankot

Ondřej Černý svůj mandát v Národním divadle, který mu měl skončit k 31. březnu 2013, již nedokončí.

Řízením instituce byl pověřen náměstek ministryně Martin Sankot. Zároveň bylo vyhlášeno uzavřené výběrové řízení na nového ředitele.

Přeběhlík Pohanka šéfem Sexuologického ústavu. Co na to Hegel a Marx?

Pohanka je sice sexuolog, ale o tom, že by na tom poli předvedl něco mimořádného, nebylo veřejnosti dosud nic známo.

Jan Burian: S Národním je to složitější, než se zdá zvenčí

Režisér Jan Burian, ředitel Divadla J.K.Tyla v Plzni a šéf katedry činoherního divadla na pražské DAMU se před časem o post ředitele naší první scény ucházel a mluví se o něm znovu jako o jednom z možných kandidátů.

Reforma Národního divadla či způsob výběru jeho ředitele jsou desetiletí trvající problém. Přitom návrhy, jak jej řešit, existují.

Národní divadlo: Výběrové řízení na nového šéfa nebude

Ministerstvo kultury bude hledat ředitele první scény mezi oslovenými osobnostmi. Navrhnout je má vznikající poradní orgán.

Vsaďme si: Povede Česká centra Vilma Anýžová?

Kateřina Weissová, ředitelka kabinetu ministra Karla Schwarzenberga, by neměla tlačit do funkce šéfky Českých center svou kamarádku.

Martin Shabu 26.6.2012

Nová fasáda Národního divadla bude „za babku“

Fasáda Národního divadla by měla být do roku 2015 v novém hávu.

Umírněná radost z vysoutěžené nízké ceny je namístě stejně jako zvýšená kontrola stavebních a restaurátorských postupů.

Ministerstvo mlčení. Kdy promluví Alena Hanáková?

Kdy bude vypsáno výběrové řízení na nového šéfa Národního divadla a jak bude dál fungovat tato státní instituce? Netušíme.

Může kultura vyhrát nad nevzdělanými a hloupými politiky?

Jak je to s tím Národním divadlem? „Nebyla odvaha si klíčové otázky jednoznačně položit a stejně jasně na ně odpovědět, protože by se muselo nahlas říct, kolik taková věc stojí,“ tvrdí JIří Šesták.

Potřebujeme nejlepšího ředitele Národního divadla a je jedno, jestli má blíž k ČSSD nebo k ODS, míní šéf Jihočeského divadla Jiří Šesták.

Napřed parodie na tendr, teď už čistá klauniáda. Nejnovější gag Prahy 7.

Že by si vedení městské části v čele s Markem Ječménkem (ODS) připravovalo půdu, jak z nepodařeného výběrového řízení vybruslit?

Kritizovaná veřejná soutěž na nové prostory pro radnici Prahy 7 není dle vedení městské části klasickým tendrem, ale jen průzkumem trhu.

Dění kolem výběru nového šéfa Národního divadla zavání fraškou

Ministerstvo kultury překvapivě zrušilo výběrové řízení na šéfa divadelního svatostánku, ale brzy chce vyhlásit další. Snad se věc povede.

Krotitel dluhů Tomáš Prouza chce být ředitelem Národního divadla

Pokud se podaří dotáhnout transformaci Národního divadla do konce, bude to znamenat pro všechny kvalitní zaměstnance zlepšení jejich postavení, říká kandidát na ředitele ND Tomáš Prouza.

Mám ze státní i soukromé sféry dostatek zkušeností na to, abych s dobře postaveným týmem vše potřebné v ND zvládnul, věří si Prouza.