Vratislav Mynář

Zaorálek kvůli amnestii zvažuje žalobu na Klause. Pomůže Zeman?

Prezident Miloš Zeman i jeho nový kancléř Vratislav Mynář jsou odhodláni objasnit dění kolem amnestie vyhlášené Václavem Klausem.

Vratislav Mynář: Prezidentův pragmatik

Firmy budoucího kancléře svedly získat 40 milionů z dotací. Podstatnější však je, že má respekt a dovede se domluvit, až půjde do tuhého. 

Hradní kancléř a politik. Jak to půjde dohromady?

Vratislav Mynář – budoucí kancléř prezidenta Miloše Zemana.

V pozici prezidentova kancléře zatím tak významný straník nikdy nebyl. Podle Miloše Zemana může politicky působit ve volném čase.

Exministr Martin Pecina: Nechci korýtko, ale výzvu

Poté, co se rozkmotřil s ČSSD, se bývalému poslanci, bývalému předsedovi antimonopolního úřadu a exministru vnitra naskýtá nová politická příležitost.

„Jestli SPOZ bude chtít pomoci, ČSSD se nezmátoří a bude mi to dávat smysl, vypomohu,“ říká jeden z možných budoucích lídrů zemanovců.

Miloš Pravdomluvný?

Soulad mezi slovy a činy nového prezidenta je problematická veličina.

Mynář kancléřem prezidenta. A kdo povede SPOZ do voleb?

Vratislav Mynář – budoucí kancléř prezidenta Miloše Zemana.

Pokud nastoupí do hradní funkce, má současný šéf zemanovců kandidáta, který by na sjezdu měl převzít jeho žezlo: Zdeňka Štengla.

Máme prezidenta. Teď je cílem parlament!

Vratislav Mynář se prý se Zemanem, který je čestným předsedou SPOZ, poznal až při budování strany.

Kladl bych si malé cíle, kdybych si myslel, že ve volbách získáme méně než deset procent, říká předseda SPOZ Vratislav Mynář.

Už žádný další rozhovor s inženýrem Šloufem

Zesnulý „arcikmotr“ František Mrázek přezdíval Miroslava Šloufa „vodník“ či „panděro“. Ten se ve své kanceláři chlubí rozsáhlou sbírkou sádrových vodníků. Přátelé mu je prý dávají z „hecu“.

„Nadobro jsem s politikou skončil. Nadobro,“ řekl Zemanův lobbista ČESKÉ POZICI poté, co se odebral z čela pražské SPOZ.

O české verzi „projektu Fico“ může levice jen snít

Jakékoliv integraci levicových subjektů stojí v cestě animozita mezi jejich představiteli. Nahrává tento stav více KSČM, nebo pravici?

Kdo nebude na prezidentské inauguraci, jako by nebyl

Na uvedení Miloše Zemana do prezidentského úřadu bude pozváno mnohem méně lidí, než tomu bylo v případě jeho předchůdce Václava Klause.

Miloš Zeman levici hned tak nesjednotí

ČSSD by byla bláhová, kdyby se prostřednictvím „levicového bloku“ měla postarat o účast Strany práv občanů – Zemanovců v příští sněmovně.

Miloš Zeman se napil kefíru!

Nejpernější den novinářů za poslední roky. Politická a podnikatelská mapa České republiky byla během 24 hodin zcela přemalována.

Sjednotí, nebo rozbije Miloš Zeman levici?

Budou-li Bohuslav Sobotka a nový vládce na Hradě postupovat pragmaticky, mohli bychom se i dočkat současného předsedy ČSSD v postu premiéra.

Spolupráce ČSSD a SPOZ? Na levicové líbanky to věru nevypadá.

Bohuslav Sobotka a Lubomír Zaorálek pojali sbližování s Milošem Zemanem po svém. Začali cupovat jeho stranu SPOZ.

Mlha nad financováním Zemanovců houstne

Dle předsedy SPOZ zatím prezidentská kampaň nepřekročila částku 20 milionů korun. Na volebním účtu má však Zeman něco přes milion.