Vlastimil Rampula

Vlastimil Rampula je zpátky: Městský soud zrušil jeho odvolání z funkce

Bývalý pražský vrchní státní zástupce Vlastimil Rampula uspěl u soudu. Může se vrátit do funkce, z níž ho odvolal ministr spravedlnosti.

Czech Cabinet clears overhaul of under-fire public prosecution service

The overhaul of the prosecution system is felt to be unavoidable if the justice system is to get to grips with corruption rather than abetting it

A new law aimed at reform of the much criticized public prosecution service which has backed by the Czech Cabinet

Chris Johnstone 25.1.2012

Za nečinnost v kauze MUS budou popotahováni čtyři státní zástupci

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil podá kárnou žalobu na Vlastimila Rampulu, Libora Grygárka, Ladislava Letka a Marcelu Kratochvílovou.

Swiss misfired in seeking Czech help on Gripen bribery case

Swiss OECD official sparked diplomatic incident by claiming Czechs failed to answer request in Gripen jet fighter corruption probe

Další výstavní spolupráce se Švýcary. Tentokrát v kauze gripen.

Odmítla česká justice informace ke kauze gripen? Nikoli, Švýcaři je prý poslali na špatnou adresu. A diplomatický incident byl na světě.

Who was really responsible for blocking investigation of MUS privatization?

Nejvyšší státní zástupkyní České republiky, které dle dokumentů blokovalo žádosti o právní pomoc v kauze MUS ze zahraničí, byla v letech 1999 až 2005 Marie Benešová.

Swiss authorities have a problem: if no one is found guilty in the Czech mier MUS case, they could face a massive compensation claim

Grygárek chce rezignovat, anebo ne.

Po zveřejnění kontroly v kauze privatizace MUS se objevily zprávy o rezignaci žalobce Libora Grygárka. Ten končí v rozkladové komisi Kalouskova FAÚ.

Kdože to bránil vyšetřování divoké privatizace MUS?

Nejvyšší státní zástupkyní České republiky, které dle dokumentů blokovalo žádosti o právní pomoc v kauze MUS ze zahraničí, byla v letech 1999 až 2005 Marie Benešová.

Švýcaři mají problém. Nebude-li v kauze Mostecké uhelné nikdo odsouzen, hrozí jim, že zaplatí obří náhradu za zablokované miliardy.

Dobré jitro v kauze Grygárek. Kdo dovolil, aby ho odstřelili?

Schůzek Libora Grygárka (vlevo) a vlivného pražského podnikatele Romana Janouška se prý odehrálo moc. Co je to „moc“?

Abychom se nepletli: Vliv politiků na státní zástupce v Praze neochabne, jen budou řízeni z jiných mocenských a finančních kruhů.

Prague prosecutor calls on his deputy to resign over ‘godfather’ connection

Libor Grygárek

Newly-appointed Prague chief prosecutor calls for his deputy Libor Grygárek to resign over links to ODS ‘godfather’ Roman Janoušek

Czech Justice Minister fires top Prague prosecutor

Personální výměna na postu pražského vrchního státního zástupce, který zastává Vlastimil Rampula, je jednou z nejcitlivějších věcí, již v současné době vláda řeší.

Justice Minister Jiří Pospíšil  has finally moved on problem Prague prosecutor Vlastimil Rampula by demanding his dismissal.

Eva Jarešová 18.11.2011

Six ministers seen exiting Czech Cabinet

Dobeš, Pospíšil, Heger, Kubice, Kocourek a Vondra. Hned šestice ministrů na odstřel?

A sweeping Cabinet reshuffle is said to be on the horizon; Czech Position maps out the cases pro and con for specific ministers to go

Proč Karolína Peake brzdí očistu Vrchního státního zastupitelství v Praze?

Místopředsedkyně vlády kritizuje pověření Stanislava Mečla dočasným vedením pražských žalobců.

Novelu o žalobcích nepotřebujeme. Vaše Vrchní státní zastupitelství v Praze.

Premiér Petr Nečas avizoval, že se mu víc zamlouvá jedna velká novela zákona o státním zastupitelství, tým pražského vrchního státního zástupce Vlastimila Rampuly měl spoustu připomínek i k návrhu takzvané malé novely.

Dle dokumentů, jež získala ČESKÁ POZICE, byli žalobci z Rampulova úřadu k návrhu novely o jmenování a odvolávání žalobců velmi kritičtí.

Odvolání Vlastimila Rampuly: Rozkladová komise vznesla výtky

Právníci, kteří rozhodují o rozkladu žalobce Vlastimila Rampuly proti odvolání, navrhují ministrovi Pospíšilovi „procesní opatrnost“.