Vlasta Parkanová

Stínový ministr obrany: Resort s Peake v čele bude dál řídit ODS

Aby mohl někdo funkci ministra obrany vykonávat kvalitně, tak musí mít alespoň základní představu o tom, jak resort funguje, konstatuje Jan Hamáček.

Existuje možnost, že Karolína Peake potvrdí, že strana LIDEM je projektem k udržení této vlády a „béčkem“ ODS, říká Jan Hamáček.

Kdo má radost z Karolíny Peake na obraně?

Karolína Peake nyní řeší, kdo nahradí ve funkci prvního náměstka odvolaného generála Vlastimila Picka. Není ministryně kvůli údajným kontaktům svého manžela Charlese (uprostřed) na zbrojařskou firmu Omnipol ve střetu zájmů?

Novou ministryni obrany čeká rozhodování o armádních obchodech za miliardy. Sehrají v tom nějakou roli i vazby jejího manžela?

Martin Shabu 20.12.2012

Česká politika degeneruje. Snad se nezmění v ruiny s krysami a plevelem.

Velké ideje a perspektivní programy tuzemské politické strany už dávno nezajímají. Proto nejsou schopné zažehnout v lidech světlo naděje.

Nečasovo mírně odpudivé perpetuum mobile

Je zřejmé, že slepování „sto jedničky“ může být od nynějška Nečasovou každodenní činností.

Petr Nováček 13.11.2012

Hned dva bizarní přírůstky do poslanecké klubovny?

Rýsuje se odpověď na otázku, kdo bude ve sněmovně hájit lidská práva vězňů.

Heger: Kalousek je „Churchill“ TOP 09

Miroslav Kalousek je pro současnou „topku“ nepostradatelný. To se však dle ministra zdravotnictví Leoše Hegera v klidnějších časech změní.

Z demokracie se stává komplot!

Naše heslo je: Zahoďte ideologické brejle, o tom to teď není. Nejdříve musí fungovat demokracie a právní stát, pak až se hádejme, jestli jít více doprava či doleva, domnívá se Jaroslav Kuchař z iniciativy Vyměňte politiky.

Rozhovor s Jaroslavem Kuchařem z projektu Vyměňte politiky o těžké nemoci jménem opoziční smlouva či prošlé lhůtě parlamentních stran.

Ondřej Koutník 15.10.2012

Nechá si to ODS líbit?

I po ústupu z vlivové pozice bylo o Marku Dalíkovi slyšet víc, než by si ODS přála.

Policie i státní zastupitelství se nadechly a soukolí spravedlnosti je stále těžší ubrzdit. Obviněním Dalíka byla překročena další hranice.

Otázka nad Kalouskem: Už zvoní hrana i hrobníkovi?

Nikdy nebyl mocnější než nyní. Politik, jenž proslul tvrdostí na hranici bezskrupulóznosti, se čím dál víc podobá jistému pistolníkovi.

„Topka“ ještě není na zhroucení

Ještě v úterý vedení TOP 09 v čele s Karlem Schwarzenbergem a Miroslavem Kalouskem za svým ministrem Jaromírem Drábkem stálo. O den později Drábek oznámil rezignaci.

Korupční kauza na Drábkově ministerstvu představuje pro TOP 09 komplikaci pro nadcházející volby. Hrozí jí úděl strany „na jedno použití“?

Nový dokument: Jak se rozhodovalo o letounech Casa

Během třičtvrtěhodinové porady o pořízení letounů Casa se tehdejší ministryně Vlasta Parkanová ani jednou nezeptala na cenu kontraktu nebo jeho výhodnost. Diskuse se tím odehrála v režii jejích náměstků Martina Bartáka (vlevo) a Jaroslava Kopřivy.

Záznam z porady vedení ministerstva obrany dokládá klíčovou roli náměstků Martina Bartáka a Jaroslava Kopřivy při obhajobě kontraktu.

Schwarzenberg: Prachy jsou v „topce“ Kalouskova parketa

Z rozhovoru předsedy TOP 09 pro MF Dnes nevyplynulo, bude-li za neúspěch strany v podzimních volbách zodpovědný on, nebo její místopředseda.

Radek Šmerda opouští pozice na vnitru. Zakotví ve státní firmě?

Náměstek ministra vnitra převádí své kompetence na jiné náměstky a na Českou poštu. Rozchází se s Janem Kubicem v dobrém?

Přijde topka o STAN nad hlavou?

Navázání spolupráce s oblíbenými starosty bylo geniálním politickým krokem Miroslava Kalouska. Hrozí nyní tomuto projektu konec?

Už jsme Východu jen pro srandu?

Dvě zprávy z Ukrajiny a Ruska: Azyl pro Parkanovou a čeští špióni u opozičního blogera Navalného.

Jan Schneider 10.8.2012