Vladimíra Dvořáková

Rathovci jdou do krajských voleb. Cože?

Kdyby Davida Ratha propustili z vazební věznice, mohl se býval stát kandidátem na středočeského hejtmana.

Bývalá mluvčí středočeského exhejtmana míří do čela politického hnutí. Lídrem se málem stal samotný David Rath. Není to sranda.

Jak zdevastovat stát ve čtyřech fázích

Výbuch třaskavé směsi předražování, nekvality, nekompetentnosti, privatizace a dalšího oslabování státu by mohl způsobit obrovské škody.

Sbohem, plzeňská práva?

Před budovou MŠMT jásali plzeňští studenti i jejich děkan Jan Pauly.

Ministerstvo školství omezilo přijímání magisterských studentů na práva Západočeské univerzity. Děkan už hovoří o likvidačním kroku.

Profesor Karel Eliáš vyzývá: Šavle vzhůru, profesoři!

Jeden z autorů nového občanského kodexu Karel Eliáš patří dle Lidových novin ke třem intelektuálně nejvlivnějším tuzemským právníkům.

Podle známého právního teoretika čekají na nového ministra školství tři zásadní resty: Akreditační komise, habilitace a plzeňská práva.

Akreditační komise: Strážce vysokoškolské kvality, nebo malá inkvizice?

Spor o pečeť kvality s otiskem Vladimíry Dvořákové hýbe Českem a zdejším školstvím.

Ministerstvo školství kvůli plzeňské kauze komisi tvrdě kritizovalo, k plánům na vznik Národní akreditační agentury ale zarytě mlčí.

Tato právnická fakulta měla být zavřená už dávno

Odpovídalo 38 právníků a advokátů.

Na 60 procent účastníků ankety ČESKÉ POZICE nesouhlasí s rozhodnutím Josefa Dobeše, jímž prodloužil akreditaci plzeňským právům.

Nejčernější týden Věcí veřejných

Někteří z hlavních představitelů absurdního dramatu a posléze Matějské poutě (z leva do prava): ministr školství Josef Dobeš (alias velký Dobeš), první místopředsedkyně VV Karolína Peake, ministr dopravy Pavel Dobeš (alias malý Dobeš) a superguru strany

Bylo komické sledovat, jak členové vlády za VV v době praní špinavého prádla prezentují jeden populistický návrh za druhým.

István Léko 13.3.2012

Public Affairs’ darkest week

Někteří z hlavních představitelů absurdního dramatu a posléze Matějské poutě (z leva do prava): ministr školství Josef Dobeš (alias velký Dobeš), první místopředsedkyně VV Karolína Peake, ministr dopravy Pavel Dobeš (alias malý Dobeš) a superguru strany

Czech Position’s Editor-in-Chief comments on attempts by Public Affairs’ MPs to rescue the vestiges of the party’s ruined credibility  

Dobešova plzeňská klička. Takže teď je to válka.

Ministr Josef Dobeš dnes přednesl jedno ze svých zatím nejtěžších rozhodnutí.

Ministr školství Josef Dobeš vyhlásil válku Akreditační komisi. Její šéfka Vladimíra Dvořáková hovoří o rozvracení vysokého školství.

Proč v Česku nevzniknou první soukromá „práva“

Projekt soukromé vysoké školy magisterského práva shodila Akreditační komise ze stolu.

Akreditační komise zamítla soukromé vysoké škole VŠMIE výuku magisterského oboru právo, ač nabídla silný 51členný učitelský sbor.

OSF helps launch anti-graft group named after Czech ombudsman

Otakar Motejl (1932-2010)

Otakar Motejl Fund (FOM) to work with other watchdog groups to promote honest government, access to information

Vášně kolem plzeňských práv aneb Jaké je to rušit vysokou školu. Díl I.

Fakultu práv opustí asi tři desítky vyučujících.

Odebrat akreditace špatným oborům je určitě správný a rázný krok. Ukazuje se však, že s ním vlastně v Česku nikdo příliš nepočítal.

WikiLeaks: A breakdown of Czech sources cited by the US Embassy in Prague

Six years of US embassy leaked cables show whom the Americans most often called upon (or cited) when interpreting Czech politics

Depeše z americké ambasády: Nejcitovanější je Vladimíra Dvořáková

ČESKÁ POZICE z depeší zveřejněných WikiLeaks zjistila, kdo komentuje české dění pro Američany. Mix názorů je poměrně vyvážený.

Jana Drlíková 6.10.2011