Vladimír Špidla

Miliardoví úředníci a léčba podle Špidlova konceptu

Nezmění-li se odměňování úředníků a neklesne-li jejich počet, vzrostou náklady na jejich platy do roku 2020 kumulativně o 17 miliard.

Vládní koalice už se rozpadla, jen to zatím nedeklaruje

Přežití kabinetu Petra Nečase až do řádných voleb v květnu 2014 předpokládá, že se nějakou vlastní nepředložeností sám nevyhodí do povětří.

Políček Zemanovi a Haškovi: Sobotkova stínová vláda

V souboji prvních dvou mužů ČSSD zvítězil předseda strany. Svými lidmi obsadil důležité posty stínové vlády, haškovci jen paběrkují.

Facebooková šlechta mezi českými politiky

Z malé modré pěstičky pod články se stal zajímavý ukazatel obliby textů. Lajkování nelze přeceňovat, ale cosi už také vypovídá. Má úspěch ve sdílení článků nějaké zákonitosti?

Proč si lidé politiky přidávají na sociálních sítích mezi přátele? Pravděpodobně proto, že není jiné cesty, jak se jim přiblížit.

ČSSD si s programem hlavu lámat nemusí

K vítězství by měla stačit verze 1998 – osvědčený motiv spálené země a dominance na levici. A pak neudělat chybu v partii se Zemanem a komunisty.

Itálie před parlamentními volbami: Silvio Berlusconi opět na koni

Kdyby italská pravice disponovala alternativou schopnou zaujmout voliče, nikoho by expremiér ani neschopnost pravicových vlád nezajímali.

Vít Kučík 12.2.2013

Na koho padne Zemanův hněv?

Bývalí kolegové ze sociální demokracie se shodují, že jedním z nejvýraznějších rysů povahy nového prezidenta je pomstychtivost.

Expremiér Vladimír Špidla: Mým projektem byl Hrad bez Zemana i Klause

„Když se mává pojmy ‚zradil‘ ‚nezradil‘, tak musím říci, že Miloš Zeman zradil ČSSD,“ vzpomíná na rok 2003 bývalý šéf ČSSD.

Opoziční smlouva: Zemanovy mýty, polopravdy a lži

Pánové by hypoteticky mohli vytvořit tandem značné síly způsobilý roztínat i velké problémy.

Miloš Zeman téměř v každém rozhovoru vynáší do nebes období své vlády mezi lety 1998 a 2002. Říká ale vždy pravdu?

Zeman, Fischer a PPP průšvihy

Díky dvěma expremiérům víme, že stát umí zaplatit i za PPP projekty, které se nikdy neuskutečnily.

Martin Shabu 9.1.2013

Václav Klaus naposled: Státník, nebo propagandista?

Stejně jako v předchozích devíti novoročních projevech současného prezidenta ani v tom desátém není o korupci jediná zmínka. Proč asi?

Poslední Klausův koktejl socialisticko-konzervativní rétoriky

Dnes po 19 letech poprvé promluvil v novoročním projevu k severokorejskému lidu jeho vůdce Kim Čong-un. A po deseti naposledy Václav Klaus.

Karel Randák: „Dalíkismus“ začal duem Zeman-Šlouf

„Byl bych pochopitelně rád, kdyby policie pokračovala dál. Dalíkem to skončit nemůže. To by jinak bylo znamením, že v našem státě nefunguje vláda práva,“ říká investigativec protikorupčního fondu.

„Lidé sklouzli do apatie a o politice nechtějí slyšet, protože už je všechno ,sere‘. Tím nahrávají protistraně,“ varuje bývalý šéf rozvědky.

Co takhle zvýšit počet stran, které se dostanou do sněmovny?

Vícebarevná sněmovna by byla méně „pravo-levá“ a vznikl by v ní jakýsi polštář, jenž by se uplatnil v mnohačetných vládních koalicích.

Proticírkevní demagogie ČSSD aneb Jak ztratit levo-středové příznivce

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka, první místopředseda Michal Hašek a šéf jejích poslanců Jeroným Tejc nevzali v úvahu, že odpor k církevním restitucím může straně zejména v silně katolickém Zlínském, Jihomoravském a Olomouckém kraji i prohrát nadcházející

Billboardovou protirestituční kampaní o sobě vytváří sociální demokracie dojem, že hrubne. Rozhodla se uměřené voliče vyměnit za radikály?