Viktor Orbán

Postaví další dva bloky elektrárny Paks ruský Rosatom?

Viktor Orbán a Vladimir Putin se kvůli jaderné energetice sešli na konci ledna v Moskvě.

Vypsání tendru na dostavbu maďarské jaderné elektrárny na sebe nechává čekat, ale že v něm zvítězí Rusové, se zdá být téměř jisté.

Politickou jinakost Západ Budapešti příliš nebaští

Maďarský premiér Viktor Orbán předpovídá soumrak Západu. Domnívá se, že blahobytný stát, na který je Evropa zvyklá, nemá budoucnost.

Orbánovo Maďarsko svým otevíráním se vůči Východu bojuje s Mezinárodním měnovým fondem a Evropskou unií.

Maďarský recept na hazard: Zákaz hracích automatů

Ruinují rodiny a představují bezpečnostní riziko pro stát. Do konce října proto v Maďarsku dobliká více než čtyři tisíce hazardních „beden“.

Evropská karavana vytáhla do pouště

Kdo ještě nezaregistroval, že už měsíc máme v Evropě novou archeologickou epochu, ať si všimne úkazů z minulého týdne. 

Když šéf centrální banky škodí své zemi

Mít v době ekonomické krize v čele centrální banky takového borce, jako je András Simor, je pro Maďarsko trestuhodný luxus.

Oh no, Orbán clone? The EU ponders Slovak elections

Budou-li potíže země tíživé a břímě zodpovědnosti zničující, může šéf strany Smer-SD Robert Fico uniknout a prodloužit si politický život kandidaturou na prezidenta Slovenské republiky.

The differences between the political situations in Hungary and Slovakia outweigh the similarities, writes Tomáš Valášek of the CER

Maďaři vyšli do ulic podpořit politiku premiéra Orbána. Proč to Západ nevnímá?

Podle odhadu maďarského ministerstva vnitra demonstrovalo na podporu politiky premiéra Viktora Orbána 400 tisíc lidí, organizátoři hovořili o milionu, opozice o desítkách tisíc.

Zdá se, že se v západních novinách odehrává soutěž s názvem Kdo dokáže napsat o Maďarsku větší nesmysl.

Kdože je ten pravičák, který kritizuje Orbána?

Lajose Bokrose, který je spojen se socialistickými vládami, nelze zrovna označovat za pravicového konzervativce.

Jak finančníci drží politický systém v šachu aneb Krutost bez hranic

Velké ratingové agentury, ty samé, které nyní hodnotí evropské země, oceňovaly i ty nejrizikovější hypoteční úvěry ratingem AAA.

O současnosti a budoucnosti evropských zemí nerozhodují jejich demokraticky zvolené parlamenty, ale ratingové agentury, bankéři a úředníci.

Premiér Orbán hřímá: Nenecháme si od Bruselu diktovat!

Alespoň ždibíček uznání bychom si zasloužili, míní maďarský premiér Viktor Orbán. Z „Bruselu však vítr nevane".

Na „suverenitu“ maďarské demokracie pohlíží unie s nedůvěrou. Co si to ti Maďaři, shodou okolností právě EU předsedající, dovolují?

Hledala Merkelová sponzory na záchranu eura?

O čem všem se v Bratislavě jednalo? Na snímku zleva slovenská předsedkyně vlády Iveta Radičová, polský šéf vlády Donald Tusk, německá kancléřka Angela Merkelová a ukrajinský premiér Mykola Azarov.

Summitu Visegrádské čtyřky se zúčastnili i šéfové vlád Německa, Rakouska a Ukrajiny. Lobbovali za navýšení záchranného fondu eurozóny?

Maďarsko: reforma reformy penzijního systému

Některé kroky vlády premiéra Orbána sleduje Evropa se znepokojením. V případě penzí však jen zneškodnil makroekonomickou bombu.

Orbánova vláda zneškodnila makroekonomickou bombu, avšak je otázkou, zda obří kapitál z druhého pilíře použije na snížení dluhů.

Jak vypadá maďarský penzijní systém

Obstojí maďarská vláda, jež zestátnila kapitálové spoření na důchod a znemožnila lidem svobodnou volbu, před ústavním soudem?

Maďarské předsednictví EU provází mediální hysterie

Belgický premiér Yves Leterme (vpravo) předává 6. ledna 2011 v Budapešti svému maďarskému protějšku Viktoru Orbánovi vlajku Evropské unie. Maďarsko se ujalo předsednictví EU, přestože Orbán byl kvůli maďarskému mediálnímu zákonu označován za posledního č

Těsně před Vánoci schválil maďarský parlament mediální zákon, který vyvolal kritiku Budapešti, jaká v poslední době v podstatě nemá obdoby.

Vybuchl maďarský šrapnel

Současný maďarský premiér Viktor Orbán zachází se soukromým majetkem stejně neomaleně jako svého času jeho předchůdce Ferenc Gyurcsány se státním.

Vláda Viktora Orbána zestátnila soukromé penzijní fondy, které fungovaly jen několik let a pozvolna vytvářely střednědobou důvěru.