Veřejné zakázky

Z IT projektu na vnitru profitovali lidé z firem spjatých s úředníky ministerstva

Zakázka na efektivní a transparentní řízení projektů za desítky milionů korun z dob exministra Radka Johna zavání střetem zájmů.

Je nutné již po dvacáté novelizovat zákon o veřejných zakázkách?

Ministerstvo pro místní rozvoj vedené Kamilem Jankovským (vlevo) preferuje umírněné změny zákona, ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba se přidal na stranu radikálů.

„Dříve si každý dělal, co chtěl. Ve snaze o regulaci to ale někdo pěkně přehnal,“ vystihuje jistý právník současnou podobu zákona.

Novela zákona o veřejných zakázkách má narozeniny. Škodí, nebo prospívá?

Odpůrci i zastánci normy opírají svá tvrzení o statistické údaje. Jenže čísla se dají interpretovat různě.

Konec anonymních akcií? Politici vymýšlejí úhybné manévry.

Tam, kde měl být zákon zcela striktní, je benevolentní. A tak přístup skrytých vlastníků k veřejným prostředkům příliš nezkomplikuje.

Patrik Nacher 20.3.2013

Práce pro policii: Jak se hospodařilo na ČVUT

Co se skrývalo za dveřmi Správy účelových zařízení ČVUT? Celkem 107stránková analýza odhaluje, že to nebylo nic moc pěkného: desítky pochybení z let 2007 až 2011.

Auditoři prověřovali faktury a zakázky kolejí a menz ČVUT za více než půl miliardy korun. A našli desítky nepravostí i porušení zákona.

Poprask okolo dvou pražských zakázek kanceláře Weil

Důvody výběru advokátní kanceláře jsou složitější, než se zdálo. Je jím i to, že dosud nebyl ukončen otevřený tendr na externí právníky.

Advokát Karel Muzikář: Státu jsme zachránili 28 miliard korun

Dle vedoucího partnera kanceláře Weil pražský magistrát na dvě právní služby tendr vypisovat nemusel. Za kritikou je prý konkureční boj.

Kuba versus Jankovský: Brzdí zákon o veřejných zakázkách ekonomiku?

Ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba (vlevo) a ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský.

Začaly diskuse, zda je nutné již podvacáté novelizovat zákon o veřejných zakázkách. Shoda je možná jen u několika vybraných bodů.

NKÚ kritizuje projekt Státní pokladny, resort financí jen krčí rameny

Kontrolní úřad upozorňuje, že v souvislosti s budováním systému Státní pokladny porušilo ministerstvo financí zákon o veřejných zakázkách. 

Vládní cesta proti anonymním akciím: zákon pro blbé

Kabinet poslal do sněmovny „vykostěný“ zákon. Návrh, který reguluje akcie na majitele, postihne ve skutečnosti jen zlomek firem.

Dan Ťok: Ještě jsme zákonu o veřejných zakázkách ani nedali šanci

Šéf Skansky a předseda Platformy pro transparentní zakázky odmítá záměr ministra Kuby provést další změny zákona, jenž platí necelý rok.

Boj o dotované vlaky začíná

RegioJet získal údaje o dotacích na jednotlivé vlakové linky ČD. Soukromí dopravci mají o důvod víc, proč se těšit na připravované tendry.

Karolína Peake hodně mluví, když káže proti korupci. A mlčí, když jde o její kauzy.

Může si dovolit vládní strana LIDEM, aby byl jejím hlavním sponzorem podnikatel přezdívaný Moravský kníže?

Losovačky jsou již zakázány, ještě o nich ale uslyšíme

Za ovlivňování výsledků losování při veřejných tendrech ÚOHS udělil v osmi prvoinstančních řízeních pokuty za více než 3,1 milionu korun.

Středočeští radní ruší sporné zakázky. Dříve ale pro ně zvedali ruku.

Středočeský kraj znovu vypíše zrušené zakázky – kromě opravy buštěhradského zámku. Soutěže budou otevřené pro všechny uchazeče.