Vánoce

V berlínské čtvrti zakázali Vánoce

Radní Peter Beckers: „Nechápu, proč by se náboženské slavnosti měly konat na veřejnosti.“

Vánoce jsou až 25. prosince

První Vánoce v tomto slzavém údolí radostně slavili jen „chudí duchem“. A tento duch by se měl promítnout i do našich štědrých večerů.

Kdopak to navařil Pražanům rybí polévku?

Pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) a další pražští politici zdarma rozlévají oblíbený vánoční pokrm.

Nelze odpustit poznámku, že kolem hrnců se vyskytuje vysoká koncentrace subjektů, známých z různých obchodů s hlavním městem.

Češi duchovně žízní

Myslím si, že současná společnost už není ateistická. Ateismus byl úzce spjat s obdobím komunismu. Od té doby se mnohé změnilo, míní františkán František Jakub Sadílek.

Jde o to žít konzistentním způsobem, který si neprotiřečí, vede k pravdě, ke svobodě a radosti, říká františkán František Jakub Sadílek.

Štědroň, potlač, krystyndle a všechny dary světa

Fenomén dávání darů není žádným dáváním, ale vyžaduje si oplácení téhož. Něco se dává za něco; vlastně i o Vánocích a v případě dětí.

Naděje Evropy: Vrátit se po desetiletích bloudění k velikonočnímu poselství

Velikonoce souvisí s naší hospodářskou a politickou krizí. Společnost bez ochoty k oběti je společností bez budoucnosti.

Lidstvo přeřadilo na turbo režim. Co je přepych a co životní potřeba?

Mahagonové kytary, struny ze střev skotu, vánoční stromečky, býčí zápasy či pravé kožichy jsou v jistém smyslu bioetickými otázkami lidstva.

Vánoční rituál proti šílenství

Jedna z posledních posvátných chvil. Lidé žlutí, černí, červení, bílí, křesťané i ateisté mají dny určené k proklouznutí do jiného času, jiného stavu.

Bruselská stopka na školství aneb „I am very pesimistic!"

Ministr školství Josef Dobeš si loni po nástupu do funkce objednal dva audity, z nichž jeden si po půlroce vymohl bývalý ředitel odboru.

Z Evropské komise dorazil dopis, který hodnotí jeden z operačních programů ministerstva školství trojkou, což může vést k pozastavení toku peněz.

Co naděloval politikům Ježíšek ČEZíšek?

„Přijde mi zcela absurdní, že by si někdo společenským dárkem kupoval jakési protislužby. To musím zcela odmítnout,“ řekl k obdrženým dětským dárečkům předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.

Energetický gigant posílal vlivným politikům nevšední dárky. Dřevěnou železnici, GPS či mobilní telefon. 

Česko: Země, která má štávy na rozdávání

Polostátní firma ČEZ rozeslala krásně blyštivý časopis Šťáva v nákladu 2,8 milionu kusů.

Tři drobné sobotní příhody z jediného mediálního zdroje, které ukazují na fenomenální ekonomickou sílu České republiky. Veselme se!

Vylepšený kapr pro srdcaře

Kdepak nový druh s prvky lososa, jen nadsázka. Změna bude uvnitř; vědci z IKEM a Jihočeské univerzity díky zvláštním krmným směsím zvýšili poměr prospěšných látek v rybích filetech.

Český kapr obohacený o omega-3 mastné kyseliny by měl být zdravější; dokazuje to nejnovější studie z pražského IKEM a JČU

Brusel už Hitler dobyl

Evropská komise usiluje o odkřesťanštění Vánoc, přání "Veselé Vánoce" se považuje za nevhodné.

Bruselské tažení proti Vánocům

V diáři Evropské komise pro střední školy nejsou Vánoce vůbec označeny – na rozdíl od muslimských, židovských či hinduistických svátků.