Václav Havel

Pavel Brázda: Proč jsem vrátil Klausovi medaili

Protestní gesto šestaosmdesátiletého malíře má podle našeho mínění váhu. Obsáhlé odůvodnění zveřejnil na svém webu.

Co můžeš udělat pro svou vlast?

Úmyslné poškozování státních symbolů, mezi než patří i vlajka, je podle Zdeňka Ondráčka nešvarem nás Čechů.

Naučme se zacházet se státními symboly, jejichž poškozování postihuje zákon až desetitisícovou pokutou, vybízí Zdeněk Ondráček.

Proč Velký Narcis, otec bankovního socialismu, neměl nazvat Havla levičákem

Za Václavem Klausem zleva doprava Vladimír Stehlík, Jiří Maroušek, Václav Junek, Lubomír Soudek, Jaroslav Klapal, Richard Salzmann, Jiří Tesař, František Chvalovský.

Připomínka éry kapitánů průmyslu, poslušných bank, prvních lobbistů a obědů zadarmo.

Jiří Pospíšil: Za svůj pravdoláskařský styl politiky se nestydím

Jiří Pospíšil: Jako ministr spravedlnosti na svém křesle nijak nelpím, jsem tady čtvrtým rokem, kus práce jsem tu udělal a klidně odejdu na právnickou fakultu nebo jinam. Pro mě je důležité mít kvalitní a zajímavou práci, ne být za každou cenu ministr.

Místopředseda ODS v rozhovoru vyvrací spekulace, že by chtěl domovskou stranu opustit. „Nejsem oportunista ani prospěchář,“ říká.

Martin Shabu 22.2.2013

Klausovi se už neděkuje. Dokonce ani jazzman Jiří Stivín.

Dosluhující prezident začíná ztrácet popularitu i u lidí, kteří ho až dosud respektovali.

Druhý svazek Institutu Václava Klause: Jako obvykle o vlastní důležitosti

Druhá knížečka Institutu Václava Klause má 48 stran a je jakýmsi preview na Klausem vydávanou knížku My, Evropa a svět (Fragment 2013), neboť z ní přetiskuje dvě kapitoly.

Klaus se vyjadřuje k dělení federace i měny. Kritizuje „dvojdomkáře“ Václava Havla, „odborníka“ Jana Švejnara i čechoslovakismus.

Přímo zvolený prezident prostor k posílení pravomocí nemá

„Prezident nerozhoduje za sebe, reprezentuje stát,“ říká Václav Pavlíček.

Zemanovy plány přisvojit si více kompetencí by ztroskotaly na verdiktech Ústavního soudu, domnívá se nestor ústavního práva Václav Pavlíček.

Lou Fanánek Hagen: Permanentní naštvanost lidí asi fakt něco znamená

„V rámci jakéhosi osobního hledání v textu mám například úvahu, že bych sice mohl být třeba muslim, což by přineslo mimo jiné i víc holek, ale zase si pak uvědomím, že bych kvůli nim neměl čas na hospodu. Takže se pokorně vracím do vlídného stínu kříže.

S frontmanem kapely Tři sestry o tom, proč nevolil prezidenta, o „mafii“ v hudebním byznysu, ekologii i o „mistrovi“ Karlu Gottovi.

Klaus, Havel, jakobíni a konzervatismus

Nejlepší replikou na Klausovo označení Havla za jakobína byla ta od Saši Vondry: „Kdyby byl Havel jakobín, Klaus by skončil na popravišti.“

Roman Joch 18.2.2013

Hospodská amnestie magistra Jakla

Prezident Václav Klaus se v posledních mediálních výstupech znemožňuje. Jeho spolupracovníci zřejmě dostali za úkol to zastínit.

„Havlismus“ a politologický čuch Borise Šťastného

Vloni připustil, že kdyby skončil v politice, mohl by se dát na dráhu politologa. Máme pro Šťastného tip, kudy by své úvahy mohl vést.

Václav Klaus se v Polsku představil jako hobit maloměšťák

Odstupující prezident v rozhovoru pro týdeník Do Rzeczy zopakoval své dvě až tři myšlenky, jež však už zná i občan nejzapadlejší české obce.

Kdo bude Zemanův Weigl? Mluví se i o Dalíkově muži.

Za pět týdnů usedne nový prezident Miloš Zeman na Hradě. Otázkou je, kdo ho tam doprovodí.

Spor o sudetské Němce a Benešovy dekrety v roce 2013

Způsob, jímž expremiér exponuje problém prezidentských dekretů a odsun německých obyvatel, je politicky účelový, domnívá se Bohumil Doležal.

Máme to pevně v rukou: Klauzemanův nový výklad pravdy a lásky

Dosluhující prezident si v opojení nad vítězstvím svého favorita Miloše Zemana kopl do odkazu exprezidenta Václava Havla.