Václav Havel

Dejme komunistům šanci. Aby se museli reformovat.

Pokud se KSČM nepromění, voliči brzy poznají, že tato strana ve své současné podobě nepatří do popředí politiky, ale do jejího odpadu.

Česko-polské vztahy nejsou natolik dobré, jak je líčí politici

„Nezdá se nám, že by v česko-polských vztazích existovaly závažnější problémy,“ prohlásil český prezident Václav Klaus během návštěvy Polska 11. a 12. října. Jeho hostitel, polský prezident Bronisław Komorowski, pak: „Polsko-české vztahy vyžadovaly dlouh

Proč prezident Klaus během nedávné návštěvy Polska nepromluvil se svým protějškem Komorowským o problémech, jako je Unipetrol či potraviny?

Miloslav Petrusek: Profesor, který mohl být prezidentem

Profesor Miloslav Petrusek (1936–2012) patřil k nejvzdělanějším Čechům naší doby se vším, co to znamená. Nezůstával jen u vědeckých svazků, jeho sečtělost v beletrii byla neskutečná.

Své největší dílo, jež avizoval jako „vše, co vím o sociologii“, už nedokončí. Přinášíme alespoň jeden z jeho posledních esejů.

Václav Klaus není vinen ufňukaností, ale vědomou dramatizací

Dle 63,4 procenta vrcholných manažerů oslovených ČESKOU POZICÍ není prezident Klaus „ufňukaná kremlofilní bába“, jak naznačil Roman Joch.

Luděk Bednář 16.10.2012

Těch deset let opravdu vrchovatě stačilo, pane prezidente

Václav Klaus během zářijového Valného shromáždění Organizace spojených národů v New Yorku.

Prezident Václav Klaus poskytl Lidovým novinám interview, které je všechno jiné, jen ne nudné. A chvílemi pravdivější, než by se zdálo.

Týdeník Ekonom: Jak prodat Dalíkovu zpověď z loňského března

Klamavou obálku nejnovějšího čísla vyvážila kvalitní a vtipná analýza obviněného lobbisty od redaktorů Jiřího Pšeničky a Jana Štětky. 

Končí už éra anonymních diskutérů v on-line médiích?

Při nedodržení pravidel si ČESKÁ POZICE vyhrazuje právo smazat vulgární příspěvky.

Řada internetových médií sahá k regulaci nebo odanonymizování diskusí pod články. Variantou je i úplné uzavření komentářů.

Roman Joch – jediná oběť „atentátu“ na prezidenta Klause

Joch byl poradcem premiéra Nečase v oblasti zahraničí a lidských práv od roku 2010.

Premiér se zbavil poradce poštívajícího hlavu státu. Poskytl mu tím ideologické potěšení, že se na rozdíl od Klause zachoval konzervativně?

Jan Fischer navazuje na Havla. A distancuje se od Klause.

Stane-li se Fischer prezidentem, prosadí zřejmě jen málo ze svých mnoha programových iniciativ, protože politické strany je budou sabotovat.

Jágr for president!

Široko daleko osamocený idol – Jaromíra Jágra zbožňuje čtvrtina studentů.

Průzkum Lidových novin ukázal, jak zoufale se Čechům nedostává velkých idolů. Takových osobností, na něž by mohli být hrdí.

Škodí našemu exportu více dalajlámismus, nebo nefunkční stát?

Většina top manažerů nesouhlasí s premiérem Petrem Nečasem, že falešné adorování Pussy Riot a vzývání dalajlámy škodí českým vývozcům.

Karel Schwarzenberg a víra v šarlatány

U vzdělaných lidí bych neočekával, že budou účinnost homeopatie vysvětlovat působením okultních „duchovních“ principů, píše Václav Hořejší.

Tomáš Hrdlička: Pravda nevítězí, pravda zůstává

Fotit se zpočátku nechtěl, pak ale přistoupil na dohodu, že na snímku bude společně s redaktorem. E-mail nepoužívá, pro text k autorizaci chtěl původně poslat řidiče. Nakonec jsme se nad ním sešli v jiné pražské kavárně.

Nelíbí se mu, když je označován za veksláka nebo pumpaře. Takový způsob nahlížení na svět je podle něho reliktem bolševismu.

Evropa a svět proti krizi: Přichází podzim těžkých rozhodnutí

„Polské úspěchy jsou šancí a společnou nadějí na rychlejší překonání krize, protože Polsko nepřetržitě 20 let hospodářsky roste,“ prohlásil polský prezident Bronislav Komorowski 4. září před zahajovací diskusí 22. Ekonomického fóra v Krynici.

Jsou šancí a společnou nadějí na rychlejší překonání krize polské úspěchy, jak prohlásil na ekonomickém fóru v Krynici Bronislav Komorowski?

Aféru s dalajlámou spískal Žantovský a dostal za to „kartáč“

Schůzka velvyslance Michaela Žantovského s dalajlámou před letní olympiádou v Londýně rozčílila prezidenta Václava Klause i exportéry.

Martin Shabu 15.9.2012