Václav Havel

Ukázková nestoudnost Jana Fischera

Exkomunista Jan Fischer pokřtil svou inspirativní brožurku o bojovnících proti komunismu.

O našeptávačích a poměrně uvážlivé amnestii

Někoho zamrazilo z prezidentových slov připomínajících Antichartu, jiné muselo potěšit velkorysé pardon, jejž hlava státu udělila.

Poslední Klausův koktejl socialisticko-konzervativní rétoriky

Dnes po 19 letech poprvé promluvil v novoročním projevu k severokorejskému lidu jeho vůdce Kim Čong-un. A po deseti naposledy Václav Klaus.

Václav Havel se zasloužil o naši svobodu. O demokracii spíš nikoli.

V zákonu o zásluhách před rokem zesnulého prezidenta je pravdivá první polovina. Demokrat je jeho nástupce Václav Klaus, píše Petr Štěpánek.

Halík o Havlovi rok poté...

„Je bohužel pravděpodobnější, že zanevře na akademický svět podobně, jako na něj zanevřel Klaus a ještě více se opře o svět Jiřinky Bohdalové a hospody v Novém Veselí, svět, který ho vynesl do prezidentského křesla,“ říká na adresu Miloše Zemana.

Bude nový prezident schopen naplnit očekávání, které dřímá v našem podvědomí?

Havla dnes uctívá skoro každý. A Jan Fischer nesmí chybět.

Kandidát na prezidenta Jan Fischer uctí Václava Havla. Proč by ne? Dnes ho přece uctívají (skoro) všichni, tak nemůže postávat v koutě.

Přemysl Houda 18.12.2012

Aby se Václavu Klausovi hovořilo co nejpohodlněji...

V nedělním diskusním pořadu Partie jsme se od prezidenta nic nového nedozvěděli. Pár otázek by si ale zasloužil. Moderátor na ně rezignoval.

„Dvorní šašek, kterého Klaus pasoval na rytíře“

Téměř (nebo že by přece jen zcela?) bezhříšný a svým božským posláním sebejistý český Spasitel Petr Hájek zatím vykonává jen funkci světskou, pouhého prezidentského vicekancléře.

Německý deník Die Welt radí českému prezidentovi, aby svého vicekancléře poslal do pouště. Anebo ještě lépe: do blázince.

Petr Matějček 14.12.2012

Není Vladimír Dlouhý příliš nestandardní?

Prezidentský kandidát se v rozhovoru pro MF Dnes detailně rozpovídal o vlastních plánech do budoucna i o svých předchozích aktivitách.

Havlovo mamutí srdce v Bruselu

Srdce, jež zářilo nad Pražským hradem v roce 2002.

Na průčelí Evropského parlamentu v Bruselu se v předvečer prvního výročí úmrtí Václava Havla rozsvítí symbol s ním spojovaný.

Prezidentské volby: Národ čeká bujarý masopust

Každý z kandidátů vstupuje do kampaně s jistou osobní historií a je marné si nalhávat, že lidé si pamatují jen to dobré.

Prezidentský experiment s nejasným koncem

První přímá prezidentská volba radikálně změní politický systém v České republice, který může nakročit i k poloprezidentskému modelu.

Ústavní kreativec Václav Klaus

Prezident nechtěl vrácením zákona o církevních restitucích podrobovat koalici dalším zkouškám. Těm nyní bude podrobena společnost.

Knížecí rada Miloši Zemanovi i Karlu Schwarzenbergovi

Z diskuse kandidátů na prezidenta v pořadu Partie televize Prima vyplývá, že by se měli vyvarovat silných slov, nejen v zahraniční politice.

Jan Schneider 5.11.2012

Přichází Antikrist? Klausův Hájek o iluminátech, víře, zednářích i médiokracii.

Aktuální vydání týdeníku Reflex se na titulní straně doslova táže, zda Petr Hájek odhalil celosvětové spiknutí nebo patří do blázince. Knížka Smrt v sametu vyjde 7. listopadu.

Prezidentův vicekancléř vydává druhou knihu ze své avizované trilogie, o níž se obsáhle a provokativně rozhovořil v týdeníku Reflex.

Martin Rychlík 1.11.2012