ÚOKFK

Prokáže nový šéf protimafiánského útvaru diplomatický um?

Milan Komárek

Nový šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Milan Komárek po Robertu Šlachtovi nebude mít jednoduchou pozici. Bude totiž v tomto postu jen dočasně.

Kauza Vidkun: Šest pochybností aneb Kdo hlídá hlídače...

Převoz tří obviněných v kauze Vidkun.

Proč budí případ v bezpečnostních složkách takovou pozornost? Kdo bude u policie vyšetřovat „top“ korupci? Proč žalobci věří raději Šlachtovi? Nerozjela se složitější hra, jejímž cílem je znevěrohodnit poslední z elitních policejních útvarů?

Potřebujeme „daňovou kobru“?

Než zřizovat novou jednotku, měl by se posílit současný Útvar odhalování korupce a finanční kriminality, míní Zdeněk Ondráček.

Soudy kvůli H-Systemu neskončily. Přijde žaloba na podvod se Smetkovým majetkem.

Petr Smetka si odpykává 12letý trest odnětí svobody za podvody na klientech H-Systemu. Přes několikerou žádost o propuštění se ani po devíti letech z Pankráce nedostal.

Lukrativní pozemky strůjce jednoho z největších podvodů v Česku získal podnikatel Luděk Fabinger. Měl tak poškodit okradené klienty.

Financování Fischerovy kampaně: Jak to chodí u protikorupční policie

Policie má nástroje, jak se dozvědět pravdu o původu peněz na Fischerovu kampaň. Záleží jen na správně zvoleném postupu a přístupu policisty.

Šetření korupce u amnestie: Klausovi lidé se vyhýbají odpovědím

Exprezidentovi lidé se zřejmě bojí odpovídat na otázky o prošetřování novoroční amnestie. Místo nich se zmůžou jen na urážky a překrucování.

Policie vyšetřuje, jestli za Klausovou amnestií nebyla korupce

Příběh novoroční amnestie Václava Klause nekončí. Její okolnosti prověřuje Útvar pro odhalování korupce a finanční kriminality.

Tlustý: Za prodej úvěrů se státní garancí pod cenou nenesu odpovědnost

Bývalý šéf dozorčí rady ČKA si nedokáže představit, že by stát vědomě prodával pohledávky se zárukou za jinou než plnou cenu.

Bradáčová: Kauzu státních garancí na staré úvěry šetří protikorupční policie

Vyšetřování se může týkat bývalých i současných politiků, ale také finančníků, kteří pracují na nejvyšších postech v České národní bance.

Co čeká nového ředitele protikorupční policie

Pro nástupce plukovníka Martince je připraveno mnohem více úkolů, než si možná sám myslí.

Soud v kauze Opencard se zadrhl. Má být vyměněn „příliš nezávislý“ soudce?

Stížnost žalobkyně Dagmar Máchové na podjatost předsedy soudního senátu Jiřího Říhy je zřejmě snahou o jeho vyloučení z líčení.

Začíná soud v kauze Opencard: Kde jsou velké ryby?

Je to proklaté dědictví, na něž zatím dojíždějí všichni, jen ne ti, kteří průšvihový projekt před sedmi lety „porodili“.

Zapomněl snad ministr vnitra, jak funguje policie?

Neměl by se ministr vnitra Jan Kubice chytnout za nos a vypracovat konečně pořádnou zprávu o pronikání organizovaného zločinu do veřejné správy?

Bývalý policista Zdeněk Ondráček usvědčuje bývalého policistu Jana Kubiceho z neznalostí, jichž by se nedopustil ani žák na policejní škole.

Šílená Kalouskova logika. Kdy začne vyhrožovat i soudcům?

Pokud bychom se drželi „logiky“ ministra financí, mohli by na svobodě zůstávat i masoví vrazi nebo profesionální tuneláři.

Česko nepotřebuje soudy, Česko má Kalouska

Ministru financí Miroslavu Kalouskovi už nestačí jen tlak policisty, v roce 2013 už se pouští i do státních zástupců.